Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Eu tare as vrea sa aflu punctul lui de vedere. Stiu ca e personajul rau in toata povestea asta , dar ma intreb cate dintre noi ar accepta cu inima impacata sa fie : 1.mame impotriva vointei lor 2.sa se casatoreasca cu un barbat pe care nu-l iubesc ( asta in timp ce suspina dupa altul )3. Sa reziste intr-o relatie care nu le aduce nimic bun ( in afara copilului ). Sincer, cred ca Diana si-a gasit sufletul pereche, probabil si el ar vrea sa plece dar nu are curajul si mai cred ca se simte in egala masura devalorizat si umilit de situatia asta. Diana , spune-i sa deschida si el un topic , poate asta cu sfaturi din doua parti sa va rezolvati problemele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by babyblue [quote] ... DAR ceea ce NU voi face:1. sa ma intorc la el.2. sa renunt la job 3. sa ma mint ca vom gasi o solutie sa ne simtim bine impreuna. ceea ce VOI face:1. voi suporta senzatia aia de gol, de prea multa liniste..pe care o simt dupa relatia furtunoasa cu el. o sa o suport cu stoicism pana imi trece. optimism? DIN PLIN! diana...curaj! sa nu-ti fie frica de 2 lucruri: 1. singuratate 2. suferinta ...
Deoarece am promis sa nu mai dau sfaturi nimanui care nu vrea sa le auda, cititd cele scrise de tine trebuie sa te felicit, cam asta am urmarit si eu la postarile mele de la subiectul asta, sa impartasesc din experienta mea, si sa arat ca se poate ... a trecut un an la mine ... Tu insa ai spus lucrurilor pe nume, si esti de admirat ca ai iesit din acea relatie. Cit despre regrete, ca ai perdut timp, nu regreta, sunt convinsa ca exista cineva mai presus de noi care ne da numai cit putem duce, si care pregateste pt. noi alte surprize mai placute in viata. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana vad ca deja ai inceput sa te acomodezi cu ideea de a pleca. Ma bucur ca ceea ce ti-au scris fetele a adus un gram de determinare in sufletul tau. Acum iti trebuie rabdare, tarie si multa convingere ca ceea ce faci - faci pentru tine si fetita ta. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Yasmine
quote:
Originally posted by babyblue [quote] ... DAR ceea ce NU voi face:1. sa ma intorc la el.2. sa renunt la job 3. sa ma mint ca vom gasi o solutie sa ne simtim bine impreuna. ceea ce VOI face:1. voi suporta senzatia aia de gol, de prea multa liniste..pe care o simt dupa relatia furtunoasa cu el. o sa o suport cu stoicism pana imi trece. optimism? DIN PLIN! diana...curaj! sa nu-ti fie frica de 2 lucruri: 1. singuratate 2. suferinta ...
Deoarece am promis sa nu mai dau sfaturi nimanui care nu vrea sa le auda, cititd cele scrise de tine trebuie sa te felicit, cam asta am urmarit si eu la postarile mele de la subiectul asta, sa impartasesc din experienta mea, si sa arat ca se poate ... a trecut un an la mine ... Tu insa ai spus lucrurilor pe nume, si esti de admirat ca ai iesit din acea relatie. Cit despre regrete, ca ai perdut timp, nu regreta, sunt convinsa ca exista cineva mai presus de noi care ne da numai cit putem duce, si care pregateste pt. noi alte surprize mai placute in viata. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
doare tot. timpul si iluziile. dor momentele frumoase, pentru ca nu mai sunt si pentru ca nu au reusit sa le pastrez mereu.. dor momentele urate, pentru ca au fost si mi-au lasat rani in suflet. rani peste alte rani.rani peste sperante... doare singuratatea. doare senzatia de pustiu. dor iesirile in grup cu cei de la centru, dor mesele date in cinstea clientilor multumiti de servicii...dor pentru ca ele sunt remediul pt a ma vindeca de suferinta. dor gandurile negre... dor figurile noi ale oamenilor..pt ca ma tem de ei. dor noptile in care adorm singura... diana, in orice relatie si in orice om exista parti bune pt care stai si parti rele. asa cum tu simti nevoia unui barbat langa tine si eu o simt..si yasmine. insa nu vreau sa platesc un pret prea scump pt un "produs" prea prost. nu vreau o suferinta de o viata, pentru o suferinta de 5-6 luni..mai mult nu poti suferi dupa om, la distanta...dupa 5-6 luni, totul se estompeaza..oricine orice ar zice. e grea decizia sa pleci. e greu ce vine dupa...senzatii peste senzatii... pana la urma e chestiune de alegere pe care o faci.si dc o faci mergi pe ea, pentru ca SIGUR e buna, prin simplul fapt ca e alegerea ta. uite, nu=ti vorbesc din carti... dupa divort, am avut o relatie care a esuat in mom in care el mi-a tras niste palme.fetele de pe forum stiu... mi-am aruncat in relatia asta care a urmat, toate emotiile si visele blocate in esecurile trecutului. m-am indragostit de dorinta lui patimasa de a-si face o familie cu mine. m-am indragostit de faptul ca nu putea adormi fara sa ma tina strans in brate, m-am indragostit de mangaieri, de zambete, de excursii si distracii impreuna...lucruri bune, multe lucruri bune. dar in mom in care stateam impreuna, iata..incompatibilitati...el voia o femeie mai casnica, mai gospodina, eu nu sunt genul. el avea o manifestrae isterica la stres...fix ca sotul tau, poate nu atata violenta..dar o manifestrae care imi rapea linistea de care vorbesti. eram stresata mereu de starile lui anormale. si am decis sa plec, sa accept un contract care sa ma lege de alt oras. si cand am plecat a fost cu 3 zile inainte de ziua in care hotarase sa ne mutam oficial si definitiv impreuna. exista mereu motive pt care sa ramai. ca hai sa incercam incao mutare. ca hai poate dc fac o cioba in plus se calmeaza...ca hai poate dc mai stau o tura...iese bine de data asta. castig si eu o mana. nope..de data asta a zis PAS. si am luat decizia sa plec. si doare. dar...ma tin cu dintii de ea pt ca mi-o respect. dc ai luat decizia sa pleci, atunci sa ti-o respecti.sa nu mai conteze nimic altceva simai ales motivele pt care poti sa ramai. pentru oricine si mereu exista niste motive pt care sa ramai! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

principe...am o tarie in mine de n-ai vazut! de data asta...[haibat][haibat] ca am avut si picajele mele.. 1. noul job ma solicita f mult+ ma incanta din multe pcte de vedere. 2. poate din cauza jobului...mi s-a reactivat o chestie devenita S.F. pt mine si anume: MANDRIA! stai bah nene, da' ce-am ajuns io sa stearga nmeanului cu mine pe jos.. pana acu' ma mai blamam..ca poate n-am gatit suficient, ca poate n-am lins mai bine in c.r, ca poate n-am fost mai diplomata...hellouuuu..eu unde sunt in ecuatia asta? eu m-am nascut sa fiu frumoasa, libera si relaxata....[ispita][bis][bis][bis][bis] nu sa caut undeva un oaresce mascul, care nu ma pretuieste nici cat sa imi ofere linsite si intelegere. buey nene, sa ma faci in toate felurile ca am ajuns la 6 seara aks, dupa o zi de infern si nu m-am apucat teleghidata de ciorba?? buey frate, dar nici sa ma rogi frumos? stai asa ca nu-i asa.. sa va mai spun ca am 42 de kile...cearcane pan' la urechi? babyblue mama iti carpesc 3 palme de nu te vezi...cam asa vb cu mine insami.[B)][B)] 3. m-am gandit io asa in sinea stand la o.[pahar][fum] sa ma "fac a dracului"..vorba poeziei: "Si, pe branci, taras, grabis, Se strecoara pe furis. Pune laba, ia cu botul Si-nghite oul cu totul. -- "Unde-i oul? a-ntrebat Gospodina. -- "L-a mancat!" "Stai nitel, ca te dezvat Fara matura si bat. Te invata mama minte." . Si i-a dat un ou fierbinte. Dar decum I-a imbucat, Zdreanta l-a si lepadat Si-a-njurat cu un latrat. Când se uita la gaina, Cu culcusul lui, vecina, Zice Zdreanta-n gandul lui "S-a fãcut a dracului!" adikatelea..sa ma fa io un pui de ia o pauzare sa-ti dea inima ghes la mine...nu alta. mumoasa, distiapta si cu sange-n pix....si mussiu zdreanta cel cu ochii de faianta (chiar asa ca ii avea albastrii mister perfect)...sa ramneasca la mine, ca la un ou pretios..si io sa-i dau peste bot. si sa-i stea in gat toate vorbele si jignirile de le-a debitat. sa-l usture pipota in el cand o auzi ce bine imi e, ce bine o duc..etc. dara pan' acolo mai e mult:"si mii de ani i-au trebuit luminii ca s-ajunga".....ma rog, cred ca am cam...[berica][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar] si mai ia un paharel..he he he... _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...