Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

nu stiu ce-i cu pauzare ala..dar io am vrut sa zic: sa ma fac un pui de mu.iere _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Victoria
Din pacate, astfel de barbati sunt nascuti si educati tot de femei care se supun si considera normal un astfel de comportament.El nu s-a nascut asa...dar a crescut intr-un anumit mediu, urmeaza exemplul tatalui, si s-a pricopsit si cu o nevasta care-i intretine comportamentul...si pentru el e ok.Daca, incepand cu mama, apoi cu prietenele/iubitele etc, fiecare i-ar fi dat de inteles ce e ok si ce nu, nu s-ar fi purtat asa... Cum spunea cineva mai inainte, am cunoscut barbati care cu o femeie erau buni, tandri, etc, iar cu alta" macho" si mitocani.Erau cum li se permitea...Daca ar vedea ca una, doua, X femei ii intorc spatele si fug mancand pamantul la prima mitocanie, in timp si-ar da seama cum trebuie sa se poarte ca sa stea cineva cu el.Dar cand i se permit astea...si mai iese in parc in cercul lui "ales" si afla ca si altii fac la fel, pentru el e o stare de normalitate.
Ai dreptate. Dar din pacate mai e un aspect pe care l-am observat: intre tipul agresiv si femeia-potentiala-victima exista niste teribile afinitati elective. Se cauta inconstient, si repede se mai gasesc. De aceea mai toate relatiile lor tind sa cada in acelasi tipar (cel violent e violent cu toate femeile din viata lui, cand are o relatie noua incearca repede sa subjuge femeia apeland la metodele cunoscute lui-- iar femeile (cele care adesea s-au format intr-un mediu abuziv) vor fi la randul lor seduse de cei pe care ii intuiesc ca fiind dominatori). Asa ca lui i se permite, in continuare, la nesfarsit, sa fie ceea ce este, si n-are motive sa se schimbe. Exceptiile cred ca sunt putine. Si convertirile din lup in mielusel... [mamica]Andra si [copil] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2570598650091382389leHmSg"]Vladut[/url] (14.10.2006) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20071014_-8_Vladut+is.png"]puiul meu creste...[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2238820110091382389fNjVkF"]~*~My dear old pics~*~[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, tu pari o femeie inteligenta, stii sa scrii corect [:D], inteleg ca ai facut o facultate, esti analitica, spui bine ceea ce spui, cum de nu reusesti tu sa aplici ceea ce gandesti si sa-l lasi nabii de badaran necioplit, prima generatie in bocanci (ce meserie spuneai ca are el?) Eu zic ca s-a ajuns oricum prea departe cu "balacareala" si drum de intoarcere si reconciliere conjugala nu prea se mai intrevede ....LASA-L!!! Eu sunt convinsa ca ai resursele necesare sa lupti sa iesi din mocirla asta si sa iti vezi de viata ta si a fetitei tale!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pre rau. Iar scandal. Mai rezisti? Imi pare rau ca nu esti in Constanta. Aici as fi incercat sa te ajut. E grea intreaga poveste, e greu sa ai o atiutudine coerenta in conditiile in care traiti voi. E si mai greu faptul ca ai ti nu sint linga tine. Alte rude nu i? Nu stiu... cineva care sa te ajute 1-2 luni??? Insa ma bucur mult pentru schimbarea de atitudine. Ai dreptul si tu la liniste, la fericire, la intelegere. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Capul sus. Fii tare. O sa vezi ca exista cineva acolo sus care va aranja lucrurile in asa fel, astfel ca vei iesi la liman. Sintrem si noi aici si te sustinem. Daca vrei te si ajutam. Importnt e sa depasesti perioada aceasta. E mai greu la inceput. Cauta-ti aliati, persoane in care sa te poti increde si pe care sa te bazezi. O sa ai nevoie. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana mai bine cu ochii rosii 1-3 zile decit o viata intreaga de insulte.(care sa nu-mi spui ca nu atrageau si lacrimi) Din pacate pina la soare sint si ploi... asa ca sprijinul cel mai puternic e in tine si in fetita ta. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, e foarte bine ca ai plecat, iti doresc sa gasesti in tine puteri nebanuite, perioada grea va trece si ai sa vezi in cele din urma cat de bine te vei simti cu tine insati, vei avea mandria de a-ti fi redobandit demnitatea, mandria de a fi castigat lupta asta prin propriile forte, pentru fiica ta si pt tine. Eu iti tin pumnii si sper sa ne dai numai vesti bune de acum incolo! [mamica]Andra si [copil] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2570598650091382389leHmSg"]Vladut[/url] (14.10.2006) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20071014_-8_Vladut+is.png"]puiul meu creste...[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2238820110091382389fNjVkF"]~*~My dear old pics~*~[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca o sa te intorci...Din ce vad eu aici e mai mult o incercare de manipulare ceva de genul : las' ca-ti arat eu tie cine e mai tare. Fii sincera , nu-i asa ca undeva in adancul sufletului astepti sa vina in genunchi dupa tine ? Nu o spun ca sa te jignesc , doar ca se incadreaza in tipul tau de comportament. Daca ai fi vrut sa pleci pt totdeauna ai fi actionat rational si dupa un plan. Sii ce ma mira pe mine , intrebarea asta obsesiva : spune-mi daca vrei sa ne despartim.Raspunsul lui, chiar daca nu e direct , e foarte clar : DA. Doar ca tu o sa tot intrebi pana obtii raspunsul pe care TU il doresti : nu pt ca te iubesc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...