Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (740) Felicitari MeAlex !!!


Recommended Posts

Tzuki, eu personal ma bucur mult ca intri si ne vizitezi.[pup] Am invatat multe de la tine..Multumim de sustinere si de mesajul plin de optimism. Referitor la progesteron, se ia dupa ovulatie, nu-i asa? Cu ce frecventa il luai si in ce concentratie?
Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky
Katy, multumesc de urari! ...si pupici de molipsire pentru cind intri din nou in cursa! [pup][pup][pup] Eu mai intru pe la voi, pentru ca aici ma simt ca acasa. Si sper sa nu inteleaga nimeni gresit, nu vin sa ma dau mare sau alte chestii, incerc doar sa le ajut pe fete sa creada mai departe in visul lor si ca uite domle ca se poate! Numai eu stiu cite ore am stat pe internet citind si cautind povesti ale unor femei care au avut copii sanatosi dupa una sau mai multe pierderi...am citit ce au facut diferit la sarcina cu final fericit (majoritatea au reusit cu aspenter si progesteron, lucru pe care l-am aplicat si eu si merge![:D]). Si chiar daca la mine nu a fost vorba de ani de incercari (sincer nu stiu cum as fi suportat, nu ma consider asa de puternica), dar in cele citeva luni (aproape doi ani) de esecuri, am simtit si eu gustul amar, m-am mai inecat din cind in butoi, si sincer uneori imi venea sa renunt, nu prea mai vedeam luminita de la capatul tunelului... dupa doua pierderi chiar ma pregateam sa ma resemnez. Dar, uite ca viata mi-a mai dat o lectie: niciodata nu e prea tirziu (am deja 35 de ani, voi avea 36 cind vine bebe) si ca trebuie sa ne ridicam de fiecare data, chiar cind pare ca nu mai avem putere, si sa mergem inainte cu speranta. [pup][pup][pup][pup] si asptept sa va vad pe TOATE la titlu cu felicitari![olala] 18+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna diminiata(9:57am) Va doresc o zi frumoasa,alaturi de sotii vostri. Noi astazi ne ducem la un happy birthday,la o fetita de 2 anisori,la un loc de joaca.Eric e super incintat. Am mai citit pe internet si multe fete au luat soya z 2-6 si au ramas din prima.Deci nu o sa i-au z 3-7 dar 2-6. Va pup!!!Si pe gravidute le pup pe burtic,sa ma molipsesc si eu[:D] Sufletelul meu.Eric 28/09/2007 [url="http://lt2f.lilypie.com/LYAK.png"]trying to conceive[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, va imbratisez pe toate si va doresc ca Mos Nicolae sa va aduca ceea ce va doriti voi cel mai mult si mai mult...eu dupa ce mi-am revenit cat de cat dupa divort mi-am dorit ca mos Nicolae sa-mi aduca un prieten...si mi l-a adus. Iesim de o luna si o saptamana, pana acum e bine...am deseori momente in care il caut pe fostul sot in acest barbat, dar imi trece...Acum cum o vrea Dumnezeu sa fie...daca e sa fie el - bine, daca nu - trebuie sa existe jumatatea mea pe undeva. Macar sunt mai linistita...pana in februarie cand va veni divortul... Va pup cu drag! sa va faceti cizmulitele! [pup][pup] Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! ingeras plecat la 7 wks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenush, ma bucur mult ca mergi inainte! Iti vei implini si visul de a avea bebelusul tau alaturi de un barbat pe care sa il iubesti si care sa te iubeasca![pup] 4+ [gravi] _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenush esti o femeie foarte tare,bravo tie, tot respectul. Acus trebuie sa plecam la birthday party,vesnica problema nu am in ce sa ma imbrac[bang],am adaugat 4kg timp de 2 luni,si sunt pe locurile cele m-ai "sensibile" am 64kg la 170cm[bang] Sufletelul meu.Eric 28/09/2007 [url="http://lt2f.lilypie.com/LYAK.png"]trying to conceive[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor abia ne-am intors si noi (am fost si la bunicul meu la spital, se simte mai binisor dar e sub supraveghere) am vesti bune [:D][:D][:D] nu ovulasem cand mi-a facut eco' si atunci maine la ora 09:00 AM suntem la clinica pentru recoltarea si prelucrarea spermatozoizilor si apoi la spital, la inseminare [:D][:D][:D] am fost foarte bucuroasa diseara la 7 Pm, imi fac injectia de declansare m-am intalnit si cu Miky care e o draguta, am baut o cafea cu ea, am mai stat de vorba voi? ma apuc de citit [pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black
nu-i spun!!!ii spun in mom knd merge la eco k inima mea spune k o sa auda 2 inimioare[olala]! si ea sa-mi confirme daca e adevarat sau nu! eu de felul meu is pocita la gura, si inainte sa isi faca inseminarea radeam si ii spuneam k acusi o vad Nicoleta Luciu[:D][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] var-miu sigur lesina[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Kmyyyyyy poceste-ma si pe mine te rog cu gura ta zi ca o sa iasa ceva dupa inseminarea asta [:D][:D][:D] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Citat:
citat din mesajul lui kmy_black
nu-i spun!!!ii spun in mom knd merge la eco k inima mea spune k o sa auda 2 inimioare[olala]! si ea sa-mi confirme daca e adevarat sau nu! eu de felul meu is pocita la gura, si inainte sa isi faca inseminarea radeam si ii spuneam k acusi o vad Nicoleta Luciu[:D][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] var-miu sigur lesina[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Auzi ia poceste-ma si pe mine sa raman luna asta insarcinata dar ai grija ce spui din gura ca imi e frica de gemeni, adica imi doresc unul dar daca DD imi da doi o sa invat sa ii cresc, sotul meu de inainte de a ne hotara noi ca vrem copii el zicea 2 gemeni fata si baiat, dupa avea pretentii sa fie baiat acum cand vede ca nu mai vine zice fie ce-o fi numai sa fie sanatos. Eu intru la culcare.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
hahaha asta am zis si eu pana sa citesc ce ai scris si tu [pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gina85
FETELO DE CE NU VRETI SA IMI RASPUNDETI????
gina, daca secretia e cremoasa si din ce in ce mai densa...e posibil sa fie sarcina daca ai avut dureri in ziua 7-8 e posibil sa fi fost de la ovulatie in sa mi se pare prea dewvreme totusi cate zile are ciclul tau? Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...