Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (740) Felicitari MeAlex !!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui elenusht
fetelor, va imbratisez pe toate si va doresc ca Mos Nicolae sa va aduca ceea ce va doriti voi cel mai mult si mai mult...eu dupa ce mi-am revenit cat de cat dupa divort mi-am dorit ca mos Nicolae sa-mi aduca un prieten...si mi l-a adus. Iesim de o luna si o saptamana, pana acum e bine...am deseori momente in care il caut pe fostul sot in acest barbat, dar imi trece...Acum cum o vrea Dumnezeu sa fie...daca e sa fie el - bine, daca nu - trebuie sa existe jumatatea mea pe undeva. Macar sunt mai linistita...pana in februarie cand va veni divortul... Va pup cu drag! sa va faceti cizmulitele! [pup][pup] Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! ingeras plecat la 7 wks
draga elenush, ma bucur nespus ca ne-ai scris si ma bucur si mai mult ca viata ta a mersd mai departe nimic nu e intamplator si daca l-ai gasit pe acest baiat, te va ajuta oricum (ca va fi pe termen scurt si te va scoate din cosmarul asta sau ca va fi definitiv si iti vei gasi fericirea alaturi de el) te asteptam oricukm din nou la aspirante cat de curand [pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni...[pup] super vesti ne dai azi , dupa sperietura de ieri! Doamne Ajuta ! Sa iasa totul bine maine si sa fie cu ochisori...[bb] Despre mine , ce sa zic: azi sunt Z27 , imi propusesem sa ma testez marti de Mos Nicolae , dar nu cred ca mai apuc , pentru ca am sanii durerosi si dureri abdominale ca de CM . Cred ca imi va veni maine , in Z28 , asa cum a venit in ultimele 4 luni de la tratamentul cu Duphaston . Va tin voua pumnii stransi , sa aveti sansa luna aceasta! Pupici tuturor , voua , raze de lumina! [pup] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra! http://lt1m.lilypie.com/xoFKp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anne_marie79
Moni...[pup] super vesti ne dai azi , dupa sperietura de ieri! Doamne Ajuta ! Sa iasa totul bine maine si sa fie cu ochisori...[bb] Despre mine , ce sa zic: azi sunt Z27 , imi propusesem sa ma testez marti de Mos Nicolae , dar nu cred ca mai apuc , pentru ca am sanii durerosi si dureri abdominale ca de CM . Cred ca imi va veni maine , in Z28 , asa cum a venit in ultimele 4 luni de la tratamentul cu Duphaston . Va tin voua pumnii stransi , sa aveti sansa luna aceasta! Pupici tuturor , voua , raze de lumina! [pup] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra! http://lt1m.lilypie.com/xoFKp2.png
anne daca ai sanii inca durerosi nu e o cauza pierduta stai sa vedem [pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, eu am postat de cateva ori aici mesaje pt ca am incercat o luna sa raman insarcinata si nu am reusit din prima iar apoi am inceput sa citesc mesajele voastre si am vazut cat de greu e pt voi sa aveti parte de minunea aceasta. daca am ramas insarcinata din a 2a luna nu e deloc meritul meu, eu nu am facut nimic in privinta acasta, e doar meritul bunului Dumnezeu! imi cer scuze daca v-am suparat cu ceva, nu a fost cu intentie... mami de [baietel] (25.07.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni ma bucur pt tine,pana la urma o sa fie bine si o sa vedem II peste 2 sapt! Eram sigura ca Miky e o draguta,ca si tine! Mya felicitari si sanatate multa! Nu-ti face probleme,vad ca am cam speriat aspirantele in ultimul timp dar cred ca e o perioada grea in care ne facem bilantul si iar a trecut un an fara bebe sau burtica:( si mai greu accepti sa ti se zica ca esti disperata cand persoana respectiva mai are 1-2 copii si a ramas iar dupa cateva luni de incercari cand altii au ani in spate. Nu e nimic personal doar ca e greu sa intelegi pana nu treci prin asta. Tzucky ma bucur ca sunteti bine,mai iei aspenter? Ma gandesc ca progesteron nu mai e nevoie... Eu nimic de raportat,numar zilele pana termin cu antibebe. Pup ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor![pup] Moni bafta multa maine!D-zeu sa-ti ajute![ruga] Mya se poate cum ai spus...am o prietena care in luna in care a ramas gravida,a avut un singur contact...acum are o minunatzie de bebe... si inca ceva...se chinuia si ea de ceva vreme sa ramana insarcinata, iar sotul fusese diagnosticat cu oligoastenozoospermie.tocmai se pregatea sa mearga la dr endocrinolog.deci D-zeu e mare! pupici tuturor![pup] CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui gina85
FETELO DE CE NU VRETI SA IMI RASPUNDETI????
gina, daca secretia e cremoasa si din ce in ce mai densa...e posibil sa fie sarcina daca ai avut dureri in ziua 7-8 e posibil sa fi fost de la ovulatie in sa mi se pare prea dewvreme totusi cate zile are ciclul tau? Secretia era un pic cremoasa si ce m a dat peste cap e ca am avut destul de multa in acelasi timp cu durerile ca de cm.luna trecuta am avut cm pe 12 si vine destul de precis la 27 zile,f rar am intarzieri de o zi.Spre exemplu si acum am o durere usoara ca de cm. Poate ca sunt si un pic disperata pt ca au trecut deja 16 luni de cand tot incercam,nu stiu,sper sa fie un bebe cara sa ciocaneasca la burtica mea si va doresc si voua la fel. Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Secretia era un pic cremoasa si ce m a dat peste cap e ca am avut destul de multa in acelasi timp cu durerile ca de cm.luna trecuta am avut cm pe 12 si vine destul de precis la 27 zile,f rar am intarzieri de o zi.Spre exemplu si acum am o durere usoara ca de cm. Poate ca sunt si un pic disperata pt ca au trecut deja 16 luni de cand tot incercam,nu stiu,sper sa fie un bebe cara sa ciocaneasca la burtica mea si va doresc si voua la fel scuze..............
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CODRA74
Buna seara tuturor![pup] Moni bafta multa maine!D-zeu sa-ti ajute![ruga] Mya se poate cum ai spus...am o prietena care in luna in care a ramas gravida,a avut un singur contact...acum are o minunatzie de bebe... si inca ceva...se chinuia si ea de ceva vreme sa ramana insarcinata, iar sotul fusese diagnosticat cu oligoastenozoospermie.tocmai se pregatea sa mearga la dr endocrinolog.deci D-zeu e mare! pupici tuturor![pup] CODRA
astea sunt minuni nenica trebuie sa fie extrem de recunoscatori pentru asa un dar... intr-adevar minuni se intampla..... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...