Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (740) Felicitari MeAlex !!!


Recommended Posts

fetelor eu is intr-o dilem amaxima cu sarcina verisoarei mele!!! cik la eco varsta sarcinii ar fi de 5 sapt iar dim embrionului de 11mm[wow], m-am uitat peste eco mele, am citi pe o gramada de site-uri si nicaieri nu scrie k ar fi mai mare de 5mm la 5 sapt de sarcina? oare sa fie 2 [bebic]? plus nu inteleg de ce a pus-o sa mai faca beta odat ce au vazut saculetul in uter?[:-/][:-/][:-/] la eco mai merge peste 2 sapt abia, eu banuiesc ca medicul a intuit ca ar di 2 dar nu a zis nik pana nu se vede clar, ce ziceti? kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Kmy chiar nu stiu ce sa zic, nu ma pricep la dimensiunile de la eco. Cine i-a facut eco, Onofriescu? Se poate sa nu se pronunte pana nu e clar. Cum ar fi verisoara ta daca ar fi doi, s-ar bucura? Ma bucur ca se vede si ca e in uter de acum vedem ce urmeaza.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey Alex, felicitari intirziate si de la mine! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si mincacios! Stiam ca ai sa reusesti, asa cum stiu ca si celelalte fete o sa iti urmeze![pup][pup][pup] Kmy, parerea mea e ca la 5 sapt. chiar daca se vede embrionul, nu se poate inca masura...cred ca 11 mm are sacul gestational (valoarea ar corespunde) - deci poate a inteles verisoara ta gresit. Iar beta se face ca se urmareasca cum creste nivelul HCG. Decit sa stea cu stress, mai bine sa sune si sa mai intrebe o data - fara rusine sau stiu eu ce, ei sunt obisnuiti cu tot felul de intrebari, plus ca de asta sunt acolo. Toate cele bune si sarcina usoara in continuare! 18+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Kmy chiar nu stiu ce sa zic, nu ma pricep la dimensiunile de la eco. Cine i-a facut eco, Onofriescu? Se poate sa nu se pronunte pana nu e clar. Cum ar fi verisoara ta daca ar fi doi, s-ar bucura? Ma bucur ca se vede si ca e in uter de acum vedem ce urmeaza.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
s-ar bucura sa fie si 2, sanatosi , asta e cel mai important!a facut iseminarea la clinica dr Onofreiescu dar inseminarea a facut-o cu dr Luca! ea nu stie nimik de nedumerirea mmea cu masuratorile, nu eset ac mine, devoratoare de informatii online si din alea care despia firul in 4![:D] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Simo_82
Neata fetele, Imi pare rau pentru fetele cu Z1[grup]. Am incredere ca Decembrie va fi luna noastra! Am o intrbare pentru fetle care iau Aspenter: se intrerupe dupa ovulatie, sau se ia in continuare? Va pup, si va doresc o zi placuta. Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica
Neata! Eu am inceput sa iau cu citeva zile inainte de ov. (in aceeasi luna am si ramas) si am continuat sa iau pina acum... Pai, de ce luam aspenter ? 1.Pentru fluidizarea singelui (ajuta la endometru, iar apoi previne cheagurile de singe pe cordonul ombilical in cazul une sarcini); 2. In caz de sindrom antifosfolipidic, (detectat sau nu la testele de trombofilie), diminueaza actiunea acelor anticorpi. Deci, mai ales DUPA ovulatie e important sa continui cu aspenterul. Multa sanatate![pup] 18+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Am inteles. Dar sarcina acum cine i-o urmareste? Dr Luca? [pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
da, a ramas la dr Luca , daca tot a facut toate procedurile cu el! kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumsc frumos de rapuns Tzuky[pup]. Ai grija de tin si de bb.[flo]
Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky
Citat:
citat din mesajul lui Simo_82
Neata fetele, Imi pare rau pentru fetele cu Z1[grup]. Am incredere ca Decembrie va fi luna noastra! Am o intrbare pentru fetle care iau Aspenter: se intrerupe dupa ovulatie, sau se ia in continuare? Va pup, si va doresc o zi placuta. Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica
Neata! Eu am inceput sa iau cu citeva zile inainte de ov. (in aceeasi luna am si ramas) si am continuat sa iau pina acum... Pai, de ce luam aspenter ? 1.Pentru fluidizarea singelui (ajuta la endometru, iar apoi previne cheagurile de singe pe cordonul ombilical in cazul une sarcini); 2. In caz de sindrom antifosfolipidic, (detectat sau nu la testele de trombofilie), diminueaza actiunea acelor anticorpi. Deci, mai ales DUPA ovulatie e important sa continui cu aspenterul. Multa sanatate![pup] 18+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...