Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 149


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramonik waw..super, felicitari sotului! Dankutza eu ii dau carne cam de 3 ori pe saptamana, sau cu aproximatie o zi da, una nu, iar oua ii dau 2 pe saptamana, dar nu tin cont daca in acea zi a mancat ou sa nu-i dau si carne, chestia asta am facut-o pana pe la 1 an doar. Peste eu i-am cam dat pana acum numai din sursa sigura, adik o crescatorie unde cunoastem. Mami fericita de [zana] Mariuta si [gravi] de samburel de 9 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica multumim. nu mi-ai raspuns la intrebare [:D] dankutza eu nu prea stau sa contabilizez cand si cata carne ii dau. in general carnea ca atare nu o mananca, o scuipa. o mananca doar in sarmale, paste sau alte mancaruri unde carnea e "ascunsa". deci cand fac mancarurile astea, mananca si carne, cand nu, nu. [:)] ou pana acum vreo luna nu manca deloc, il scuipa si se stergea pe limba... [alcool] dar acum mananca bine oul fiert, chiar uneori cere singura. deci ii dau destul de des in ultima vreme. peste in general ii dam crap sau caras, prins de sotz (care e mare pescar). si numai "ascuns" in mamaliga, nu il mananca ca atare.
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [copil] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
monica multumim. nu mi-ai raspuns la intrebare [:D]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [copil] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Ramonik nu-mi doresc decat un copil sanatos, dar asa un pic parca inclin spre fetita, dar asta are prea putina importanta [pup] Mami fericita de [zana] Mariuta si [gravi] de samburel de 9 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Noi tot hai-hui umblam, e prea frumos afara sa nu profitam. Iesim inainte de pranz si inca o tura cand vine tati acasa. Aseara am fost in parc(IOR), asa frumos au amenajat[olala] Ema s-a lipit de un brad facut numai din instalatii ca abia am luat-o de acolo. Azi inca o tura in parc(merge pe jos pana acolo...cam 3-4 statii de autobuz) , cumparat 1 paine, hranit ratele[:D] In seara asta mergem la cofetarie sa comandam tortul, si cum copilu' e fan metrou(si restul mijloacelor de transport in comun)[alcool] , rezolvam 2 lucruri. Abia o conving sa coboare din metrou[alcool] Licu, businessu' merge vara...in rest cam slabut. Fiind o agentie mica si la inceput e greu sa-ti gasesti clienti, sa le capeti increderea etc Si e nasol ca-s multe cheltuieli: chiria acolo, intretinere, lumina, telefoane, caldura si la agentie si acasa[alcool]Plus mancare, benzina etc etc ca la orice familie. Ioc bani sa investim in promovare... Eu eram obisnuita sa lucrez la greu iarna pt ca vindeam pachete pt Revelion...se pare ca au apus timpurile alea[bang] iar diferenta intre o agentie mare(care vinde prin agentii mici) si una mica ca a noastra este f mare. Sper ca am fost coerenta si ca ai inteles ceva din ce am scris.[pup] Esti draguta ca te gandesti la noi.[pup] Ramonika, am incercat sa ma uit la filmuletze dar cu Ema prin preajma nu se poate...apasa pe butoane, pune pauza...[alcool] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro nu as vrea sa stric momentele astea de bucurie, pe mine sa ma iertati ca am stat ascunsa, dar de doua week-end-uri incoace mergem numai pe la inmormantari [:(], asa ca starea generala in casa este una trista si apasatoare...ooofff, asta e, unii se nasc, altii se duc...
Imi pare rau.[grup] Ma bucur ca-ti place la noul job. Chiar saptamanile trecute ma uitam cu sotu' pe siteul agentiei unde lucrezi, ce frumos sunt prezentati angajatii si destinatiile pe care "vand" fiecare.[:)] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutza, Amalia mananca zilnic ciorba cu carne, fie pui, fie curcan, fie perisoare din amestec porc+vita. Uneori se intampla sa ciuguleasca seara snitel/friptura. Deci chiar de 2 ori pe zi. Oricum nu mananca cantitati industriale. Peste nu i-am dat decat de vreo cateva ori, pastrav congelat, in rest nu am sursa sigura pt peste. Ou nu mananca decat omleta, cam o data pe saptamana, uneori mai rar. In rest nu reusesc sa ii dau altfel ou. [:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009) si Dragos Ioan (29.08.2011)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankule,Vlad are aproape zilnic macar in unul din felurile de mancare de la gradi.carne, acasa mananca ce are pregatit, de obicei incerc sa echilibrez cu meniul de la gradi. Ou el mananca 1-2 pe sapt.ochi romanesc, ii place foarte mult, iar ca peste in ultimul timp numai somon i-am dat. Am pe cineva la pescarie la Cora si imi spune cand este ok sau nu. Nu am mai tinut cont ca daca are carne la masa sa nu-i mai dau ou, nici nu m-am mai gandit la acest aspect.[flo] mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...