Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (741) Felicitari MeAlex !!!


Recommended Posts

Luna asta am facut ceea ce am facut si in ultimele 6 luni: am luat duphaston din Z16 pana in Z25 , asta pt ca eu am amenoree secundara si medicul mi-a prescris duphaston . In plus , in ultimele 3 luni am citit aici la voi despre branca ursului si am intrebat medicul daca pot lua , si mi-a recomnadat sa iau cate 30 de picaturi de 3 ori pe zi , inainte de masa . In rest , nimic deosebit ... Am monitorizat ovulatia prin teste , insa numai in ultimele 2 luni am avut teste pozitive in zile 13 si 14 .Nu stiu daca e o intamplare , dar cred ca pe mine branca ursului m-a ajutat , pentru ca am avut teste de ovulatie pozitive din a doua luna in care am luat . Sau ... poate ca asa a vrut Dumnezeu sa se intample , tocmai in aceasta luna .[pup] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra! http://lt1m.lilypie.com/xoFKp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari, Anne! [flo][pup][flo][pup][flo][pup]Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos! Ce simptome ai? [gravi] 4 weeks and 4 days _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ... am luat branca din prima zi a Cm pana la ovulatie . Asa scrie si pe prospect , pentru ca luata altfel ar inhiba o potentiala ovulatie . Cu drag , haideti faceti si voi testul , pentru ca maine sa avem o mare sarbatoare aici.[pup] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra! http://lt1m.lilypie.com/xoFKp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Alex...[pup] Simptome .. cele pe care le aveam si ieri: dureri abdominale ca de Cm , insa ce e ciudat este durerea de sani si in plus un fel de mancarime interioara la ei . Greturi nu am , desigur ca e prea devreme , insa am dureri de spate si de cap . Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra! http://lt1m.lilypie.com/xoFKp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, m-am intors si eu in weekend din concediu, unde mi-a venit bineinteles cu o intarziere de 4 zile fata de luna trecuta, va dati seama ce ganduri bizare aveam in cap, de la intrat la menopauza si stres pana la o sagetica care zicea daca ai ramas...[:D]dar mi-am revenit in simtiri felicitari alex cu toate ca n-am gasit posterea ta de mare anunt[:D] si felicitari noilor gravidute...scz n-am avut timp sa citesc din urma...va puuuup[pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! moni[pup] sa fie cu noroc IA, tin pumnii ca peste 2 sapt. sa vii cu vestea cea mare miky [pup] tin pumnii sa fie cu noroc si la tine inseminarea anne_marie [pup] felicitari! sarcina usoara si la termen iti doresc! MeAlex[pup] imi place noua ta semnatura! multi [pup][pup][pup] si se pare ca Mos Nicolae incepe deja sa imparta testele pozitive, deci va astept cu vesti bune! Tratament pregatire sarcina: Aspenter 75 mg - 1 la 2 zile; Femibion 1 - 1/zi; acid folic 5mg - 1/zi; MgB6 470mg - 1/zi; CETEBE 500mg - 2/zi; Coenzima Q10 120mg - 1/zi; Vitamina E forte - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anne_marie79
Buna , scumpele! Sunt coplesita de emotii , nici nu am avut curajul sa intru pana acum sa va scriu : dar ... DA ... cred ca sunt insarcinata! Am facut la prima ora un test FR si s-au pozitivat rapid cele 2 liniute , iar acum l-am facut si pe al doilea si e la fel de dublu . Am doar o zi intarziere de CM , dar simptomele pe care le am duc spre aceeasi concluzie: sarcina . o sa merg maine sa fac si un beta , vreau sa fiu foarte sigura . Pentru mine e o adevarata minune , e prima sarcina si fac in curand 32 de ani ... Va doresc si voua sa vi se pozitiveze visul de a fi mamici cat mai curand si va multumesc pentru tot ce am invatat de la voi . Nu sunt cuvinte mari , nici gratuite , dar reuista mea vi se datoreaza in [pup][pup]mare masura voua: pentru ca de la voi am citit despre testele de ovulatie , de la voi am aflat efectul plantei numita branca ursului si ceea ce este cel mai important ... de la voi am invatat sa sper! [pup] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra! http://lt1m.lilypie.com/xoFKp2.png
Anne mi sa facut pielea gaina la ceea ce ai scris. Felicitariiiiiiiiii ....o sarcina usoara dusa la termen si un bebe sanatos si papacios!!!!!!!! Ce bucurieeeeee, Dumnezeu a inceput sa faca minuni, sper sa faca cat mai multe. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cixinica , Moni ...[pup]va multumesc! Aveti incredere in voi si in Dumnezeu si sigur va fi bine . Eu chiar o percep ca pe o minune dumnezeaisca , pentru ca viata mea nu a fost tocmai roz in ultimii ani , dar simt ca daca Dumnezeu ma ajuta sa am un bebe sanatos , toate celelalte aspecte negative vor ramane intr-un con de umbra. Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra! http://lt1m.lilypie.com/xoFKp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...