Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (741) Felicitari MeAlex !!!


Recommended Posts

Buna dimineata fetelor, vreau sa va spun si eu ;patania mea; eu incerc de fix un an de zile sa raman insarcinata, in tot acest timp miam facut un calendar cu toate CM-urile de un an , cel mai scurt a fost de 23 zile si o singura data intr-un an am avut de 29 de zile , am fost la doctor si mi sa spus ca totul e ok sa ni i-mi fac probleme , eu acum un an am avut o urata CANDITA , care am tratato binenteles , de unde am ajuns sa o am nu stiu , de la antibiotic , gel de dus ,,, ect , nu stiu nici in ziua de azi. Luna trecuta am avut CM pe 13_11 , normal dupa calculire mele ar trebui sa i-mi vina e 9-10 luna asta , eri 3-12 mia recitivat iar CANDIDA cred eu[bang][bang] mai aveam niste tratament de anul trecut , desteapta de mine m-am pus si am luat un antibiotic si am introdus o crema inta vaginal , dupa cateva ore miam trezit cu cateva pete de singe roz [:)][:)][:)]prima impresie care am avuto a fost ca sunt insarcinata, singele sa oprit au fost doare picaturile acelea , cum astazi e Duminica nu pot merge la doctor astept sa merg maine.Problema e ca ma cam doare putin pe jos pe la ovale cred eu , si putin mijlocul , eu am avut cantacte sexuale in perioada fertila , deasta cred eu ca poare;;;poate sa prins ceva, voi ce credeti fetelor??? astept parerile voastre ca nu mai pot de nerabdare!!!!!![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am avut intrerupt curentul [:D] Katy de la operatie incoace am inceput sa mananc mai sanatos, mai ales am renuntat la cola, la mine era nelipsita... o stiu pe Kity atunci am intrat eu pe forum, mai stie cineva ceva de ea? [pup] Yna sper din tot sufletul ca Moni sa reuseasca cu Dr Petca, cred ca Dumnezeu a vrut sa se intample asa. Elenush ma bucur pentru tine, o sa vezi ca o sa fie bine. Kmy oooooooo ce veste ne dai de verisoara ta, de abia astept sa se confirme ca sunt doi..... poceste-ma si pe mine sa am doi.... sau macar unul[:D] Ieri z9 aveam 2 fuliculi pe ov drept de 1.91 si 1.65, luni pe la 11.30 merg din nou la monitorizare dr mi-a zis ca este posibil sa facem inseminarea luni, asa ca sa imi tineti pumnii. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fete dragi. Deny, multumim de cafeluta. Valicutza, se pare ca suntem cam in aceeasi perioada. Si eu aseara am incheiat oficial cu prestatul, acum asteptam resultatele. Azi, Z18. Moni, bafta multa azi, tinem pumnii stransi, sa fie [bebic]. Kmy, ma bucur atat de mult ca esti printre noi. Ne insufli o stare buna si optimism. Bafta verisoarei tale, sa fie 2x [bebic] O duminica frumoasa tuturor.
Citat:
citat din mesajul lui valicutza
buna dimineata,[flo] sa fie un capitol numai cu II liniute ! bafta azi monique la inseminare, te asteptam cu vesti bune peste 2 saptamani. noi oficial aseara am terminat cu prestatul pe luna asta, intram in faza de asteptare.azi z 18. in curand [gravired]
Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki, draguta, tin pumnii pt. maine, sa se realizeze inseminarea si sa fie cu succes de data asta [olala][bebic]. Problema cu Cola o am si eu. Incerc din rasputeri sa renunt la ea, ca sunt constienta ca nu e buna, dar e asa greu...[pup]
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Eu am avut intrerupt curentul [:D] Katy de la operatie incoace am inceput sa mananc mai sanatos, mai ales am renuntat la cola, la mine era nelipsita... o stiu pe Kity atunci am intrat eu pe forum, mai stie cineva ceva de ea? [pup] Yna sper din tot sufletul ca Moni sa reuseasca cu Dr Petca, cred ca Dumnezeu a vrut sa se intample asa. Elenush ma bucur pentru tine, o sa vezi ca o sa fie bine. Kmy oooooooo ce veste ne dai de verisoara ta, de abia astept sa se confirme ca sunt doi..... poceste-ma si pe mine sa am doi.... sau macar unul[:D] Ieri z9 aveam 2 fuliculi pe ov drept de 1.91 si 1.65, luni pe la 11.30 merg din nou la monitorizare dr mi-a zis ca este posibil sa facem inseminarea luni, asa ca sa imi tineti pumnii. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna DENYAND inca nu mi-am facut test de sarcina , dar sunt asa de dezamagita[q][q][q] ma doare rau mijlocul ca si cum ar trebui sa i-mi vina CM-ul ,[q][q] cand am vazut aseara pata aia de sange eram asa fericita, dar cred ca ma trezesc cu urati pe cap ca , prea am durerile astea de mijloc, va doresc voua bafta fetelo si sa ne auzim cu bine[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am ajuns si eu acasa m-a cam pus pe ganduri ce a zis doctorita... cu trompele... a zis ca sunt prea intortocheate si sa nu cumva sa aiba si aderente..... vom vedea [:)] mi-a zis sa pun utrogestan de 100 incepand de joi seara a zis ca imediat pus utrogestanul nu are un efect ok, nu e recomandat ca sa stiti si voi fetelor acum stau linistita nu-mi pare rau ca mi-a taiat din avant....macar nu ma mai9 ambalez atat de tare [:)] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Malina daca ai avut picaturi de sange e bine eu am avut pete rozalii si se pare ca nu au anuntat sarcina....cine stie ce erau... dar daca ai vazut sange sange, pete de sange...sunt sanse Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Eu am avut intrerupt curentul [:D] Katy de la operatie incoace am inceput sa mananc mai sanatos, mai ales am renuntat la cola, la mine era nelipsita... o stiu pe Kity atunci am intrat eu pe forum, mai stie cineva ceva de ea? [pup] Yna sper din tot sufletul ca Moni sa reuseasca cu Dr Petca, cred ca Dumnezeu a vrut sa se intample asa. Elenush ma bucur pentru tine, o sa vezi ca o sa fie bine. Kmy oooooooo ce veste ne dai de verisoara ta, de abia astept sa se confirme ca sunt doi..... poceste-ma si pe mine sa am doi.... sau macar unul[:D] Ieri z9 aveam 2 fuliculi pe ov drept de 1.91 si 1.65, luni pe la 11.30 merg din nou la monitorizare dr mi-a zis ca este posibil sa facem inseminarea luni, asa ca sa imi tineti pumnii. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
eu n-am apa de nici un fel.... se fac n iste lucrair in cartier sper sa nu tinas mult ca eu am centrala si ca atare...nu merge Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...