Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (741) Felicitari MeAlex !!!


Recommended Posts

noi am mers putin poe jos, cand am iesit de la spital.... adica vreo 500 m, am intrat si la Casin, era slujba, am aprins lumanari (si ieri la fel) o fi ceva ca am mers pe jos? sper ca nu Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele! Haideti la o cafeluta, ma apuc de citit din urma[pup] Gina din proprie experienta iti spun ca atunci cand iti doresti mult un bebe imaginatia iti joaca feste asa ca incepi sa simti greturi, strai de lesin, pofte, gust metalic, itepaturi in burta etc. Ai rabdare pana in ziua in care ar tb sa-ti vina si daca intarzie fa-ti un test, in rest sunt sperante desarte. Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo progesteronul se ia dupa ce ai ovulat, altfel inhiba ovulatia. Eu personal nu as lua decat daca ar fi deficiente de progesteron, nu e de gumit cu hormonii in exces. Elenush sper sa-ti mearga bine si sa ne dai vesti bune despre tine.[pup] Dana[pup] de-abia astept sa te vad la titlu. Asa e, ai dreptate, pana nu treci prin acest chin al asteptarii bebelului, nu ai cum sa le intelegi pe cele care isi doresc bebe si nu-l pot avea. Of... Eu am nadejde ca voi avea si eu o data copilasul meu - chiar daca ar fi sa ma indrept spre adoptie la un moment dat. Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, draguta, nu stiu ce sa-ti spun[:-/]. Pe mine m-a intrebat daca ma asteapta cineva cu masina, ca nu trebuie sa merg pe jos dupa inseminare, si nici sa conduc. Nu ti-au zis nimik cei de la spital? Oricum, cred ca o sa fie bine, fii increzatoare[pup] Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Moni, vad ca partea dreapta e ok. Cea stanga nu e clara. Acolo zici ca e problema?
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
pai cica ambele dar ambele sunt intortocheate, eu asa vad acolo scrie ca stanga e alambicata si dreapta e alungita Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
nu mai despica firul in 4!!! stai linistita, k intuneci calea la [bebic] cu atatea ganduri! [pup] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina sper sa nu ma intelegi gresit, ai rabdare pana vine ziua de testare. Iti doresc sa fie II. Nu sunt invidioasa daca ar fi sa fie asa, departe de mine gandul. Spre binele si linistea ta insa, e bine sa mai ai putina rabdare. Ylari deja 12 sapt, ce mult ma bucur, de-abia asteptam sa ne dai vesti de la eco.[pup] [b]DenyAnd eu am ajuns la concluzia ca nu e o regula - unele fete au ramas din joaca, unele au prestat zilnic, unele o zi da, una ba, unele au incercat toate retetelke posibile si tot nu au aflat reteta succesului. Deci in concluzie - bebele vine cand vrea Dumnezeu. [pup] Bafta sa fie luna ta norocoasa. [b]Miky bafta luni, am eu asa un sentiment ca o sa iasa cu ochisori. De Kity nu mai stim nimic, nu a mai intrat pe la noi.[pup] Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele nu stiu de ce mi-a iesit asa de ingrosat mesajul anterior, cam am probleme cu calculatorul. Moni ma bucur mult ca ti-ai facut inseminarea, de acum toata nadejdea inDumnezeu. Nu-ti mai face tot felul de ganduri. Cu Dumnezeu inainte.[pup] Malina daca nu aveai pana acum scurgeri ininte sa vina menstra, sunt sanse mari sa fie de la bebe. Asteptam vestea cea buna din partea ta. [pup] pe toate fetele! Duminica placuta Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, noi nu prea am prestat dupa ce s-a terminat menstruatia, doar in ziua 5 sau 6, cam asa si dupa aia in ziua 14 si 16 (in 14 si 15 am avut test pozitiv). Stiu ca perioada de abstinenta in care spermatozoizii sunt in numar maxim si de cea mai buna calitate este de 3-5 zile, asa cum se cere sa fie inainte de spermograma. Moni, tinem pumnii, fie ca perioada asta magica sa aduca bebele visat! Stai linistita, spermatozoizii au fost introdusi cu presiune, nu? Cu o seringa banuiesc, asa ca nu ies ei f usor. Nu stiu daca ai spus, poate nu am vazut eu, unde a fost introdusa sperma (sunt mai multe tipuri de inseminari). Malina, durerile ca de menstruatie apar si in sarcina. Fa un test! Stai linistita cu candida, unii medici dau tratament in sarcina (inofensiv pentru bebe), iar altii nu mai trateaza ca nu e mare branza (asta daca nu te deranjeaza). _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...