Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (741) Felicitari MeAlex !!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Miky siu eu iti tin pumnii normaaaaaal sa fie cu ochisori ca meriti [:D] eu pana una alta ma bucur ca am terminat...ca nu mai puteam.... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Multumesc Moni, esti o draguta, hai ca pe tine tea pocit Kmy, asa ca o sa vi peste 2 saptamani cu II mari si frumoase. [:D] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Am facut quote postarea lui Miha cu lista pt testare. Trebuie reactualizata[:D] Cine se mai testeaza?[:D] Eu poate pe 25dec ca si Miky, dar inca nu e sigur. Mai asteptam[:I]
Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Testare: -corina pe 2 decembrie -Draguta, mirunita, gabyv,anne_marie79 pe 6 decembrie -luciana 9 decembrie -moni -17 decembrie -miky 25 decembrie -mihaelafalt, cixinica pe 27-28 decembrie Sper sa nu fi gresit ceva. Asta asa sa o avem in fata si sa prindem putere pana la testare. Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Doamne ajuta! [ruga][ruga][ruga]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Hay Deny ca plecam multe de manuta [pk][pk][pk] ma gandeam sa ne testam pe 24 [:-@], dar totusi sper sa am rabdare pana pe 25 [:D] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui malina30
Buna dimineata fetelor, vreau sa va spun si eu ;patania mea; eu incerc de fix un an de zile sa raman insarcinata, in tot acest timp miam facut un calendar cu toate CM-urile de un an , cel mai scurt a fost de 23 zile si o singura data intr-un an am avut de 29 de zile , am fost la doctor si mi sa spus ca totul e ok sa ni i-mi fac probleme , eu acum un an am avut o urata CANDITA , care am tratato binenteles , de unde am ajuns sa o am nu stiu , de la antibiotic , gel de dus ,,, ect , nu stiu nici in ziua de azi. Luna trecuta am avut CM pe 13_11 , normal dupa calculire mele ar trebui sa i-mi vina e 9-10 luna asta , eri 3-12 mia recitivat iar CANDIDA cred eu[bang][bang] mai aveam niste tratament de anul trecut , desteapta de mine m-am pus si am luat un antibiotic si am introdus o crema inta vaginal , dupa cateva ore miam trezit cu cateva pete de singe roz [:)][:)][:)]prima impresie care am avuto a fost ca sunt insarcinata, singele sa oprit au fost doare picaturile acelea , cum astazi e Duminica nu pot merge la doctor astept sa merg maine.Problema e ca ma cam doare putin pe jos pe la ovale cred eu , si putin mijlocul , eu am avut cantacte sexuale in perioada fertila , deasta cred eu ca poare;;;poate sa prins ceva, voi ce credeti fetelor??? astept parerile voastre ca nu mai pot de nerabdare!!!!!![pup][pup][pup]
Malina bine ai venit, sper sa fugi de aici cat mai repede, despre pata pot sa spun si eu ca si Moni ca nu este relevanta, pot spune ca am experimentat toate simtomele posibile de sarcina, asa ca nu te lua dupa ele, cel mai bine este sa mergi sa faci un beta hcg daca ai cel putin 10 zile de la ovulatie, iar daca ai faza luteala scurta eu zic sa pui niste utrogestan vaginal. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black
mikybafta si tie la IA, sigur DD o sa te aiba in grija si o sa-ti faca acest cadou![pup][pup][pup] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Multumesc Kmy, sper din tot sufletul sa fie asa. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Simo_82
Miki, draguta, tin pumnii pt. maine, sa se realizeze inseminarea si sa fie cu succes de data asta [olala][bebic]. Problema cu Cola o am si eu. Incerc din rasputeri sa renunt la ea, ca sunt constienta ca nu e buna, dar e asa greu...[pup]
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Eu am avut intrerupt curentul [:D] Katy de la operatie incoace am inceput sa mananc mai sanatos, mai ales am renuntat la cola, la mine era nelipsita... o stiu pe Kity atunci am intrat eu pe forum, mai stie cineva ceva de ea? [pup] Yna sper din tot sufletul ca Moni sa reuseasca cu Dr Petca, cred ca Dumnezeu a vrut sa se intample asa. Elenush ma bucur pentru tine, o sa vezi ca o sa fie bine. Kmy oooooooo ce veste ne dai de verisoara ta, de abia astept sa se confirme ca sunt doi..... poceste-ma si pe mine sa am doi.... sau macar unul[:D] Ieri z9 aveam 2 fuliculi pe ov drept de 1.91 si 1.65, luni pe la 11.30 merg din nou la monitorizare dr mi-a zis ca este posibil sa facem inseminarea luni, asa ca sa imi tineti pumnii. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]
Simo multumesc, si eu acum mai scap cate un paharel mic de cola dar doar la evenimente [:I], eu zic ca poti sa renunti usor sa nu mai bei, vei vedea ca te vei simti si mai bine, eu una am simtit diferenta. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Gina sper sa nu ma intelegi gresit, ai rabdare pana vine ziua de testare. Iti doresc sa fie II. Nu sunt invidioasa daca ar fi sa fie asa, departe de mine gandul. Spre binele si linistea ta insa, e bine sa mai ai putina rabdare. Ylari deja 12 sapt, ce mult ma bucur, de-abia asteptam sa ne dai vesti de la eco.[pup] [b]DenyAnd eu am ajuns la concluzia ca nu e o regula - unele fete au ramas din joaca, unele au prestat zilnic, unele o zi da, una ba, unele au incercat toate retetelke posibile si tot nu au aflat reteta succesului. Deci in concluzie - bebele vine cand vrea Dumnezeu. [pup] Bafta sa fie luna ta norocoasa. [b]Miky bafta luni, am eu asa un sentiment ca o sa iasa cu ochisori. De Kity nu mai stim nimic, nu a mai intrat pe la noi.[pup] Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Multumesc mult Katy, sa dea Dumnezeu sa fie asa In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Dana, stii ca nu doar zaharul e nociv, am inteles ca la tine e mai rau pt ovarele polichistice, dar are numai otravuri in ea(apa+otravuri+zahar...sau as putea baga si zaharul la otravuri). Noi incercam sa mancam cat mai sanatos de cativa ani, incet-incet am renuntat la prajeli, mezeluri (mai mancam doar niste carnati de casa, dar cumparati de la magazin, facuti de Sergiana)...nu bem sucuri, decat naturale si alea rar...Mancam cat mai mult peste, vom renunta total la pui pentru ca e plin de hormoni si antibiotice, preferam porc, mai rar (ca macar el creste in juma de an sau mai mult) si curcan. Vorbim pe tema asta daca vreti. In rest, sunt OK, ma doare uneori burta ca si cum mi-ar veni dar trece repede, mai iau cate un nospa. Ma simt obosita si mi-e somn cam tot timpul, in rest e devreme pentru simptome. Ma injectez cu anticoagulant cu drag, e un adevarat ritual, parca ma droghez. Sunt foarte mandra ca pana acum nu mi-am facut vanatai, doar aseara nu am fost atenta si am facut o vinetica mica. Va puuuuuup cu mult drag si va trimit baby dust cum zice americanul. Sf. Nicolae sa va aduca la cat mai multe II! II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Alex esti dulce foc,ma bucur ca esti bine... si apropo de pui ai mare dreptate, cumnata mea are 2 fetite gemene de 7 ani si a avut cu ele multe probleme de sanatate, nu grav dar au fost, 3 medici la care a fost le-au interzis puiul, asa cum ziceai si tu sunt plini de hormoni si antibiotice, de fiecare data i-a zis ca mai bine le da porc sa manance decat pui, nici noi nu prea mancam pui si nici mezeluri, mai luam din cand in cand salam de sibiu. [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Buna. Ce harnice ati fost astazi. Am intrat sa o felicit pe Moni si sa ii spun sa stea linistita si sa nu se mai gandeasca la toate prostiile ca a facut tot ce tine de ea. Deny bine ca ai postat listuta, trebuie stearsa corina de acolo si cine vrea sa se mai inscrie pe listuta sa spuna si maine o reactualizez. Am dormit vreo jumatate de ora si sunt ca o leguma, azi m-am trezit iar la 6 si aseara nu puteam adormi, era 2 ceasul si eu ma gandeam la finuta deja imi e dor de ea. Am citit mai mult dar nu am putere acum sa raspund.[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Miha imi pare rau ca a plecat finuta ta, sper sa iti revi repede![pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va imbratisez cu drag pe toate si ma bucur sa va gasesc intr-o stare de spirit optimista...[pup] La mine ... nimic nou de azi dimineata . Sunt Z 28 dintr-un Cm regulat ( cu duphaston in ultimele 3 luni) . de fix 28 de zile . Nici urma de intrusi , nici semne ca ar veni , doar usoare dureri abdominale si sanii foarte durerosi si parca o usoara mancarime la ei . Nu am facut inca test , am zis sa stept pana maine . M-am iluzionat luna trecuta cu un test barza , facut tot in ziua 28 si iesit usor pozitiv , iar pe seara si-au facut aparitia trimfal si intrusii ... asa ca prefer sa astept pana maine , desi am inima cat un purice si imi trec de toate prin cap , stiti si voi cum e...[pup] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra! http://lt1m.lilypie.com/xoFKp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
fetelor cine a mai facut laparoscopie la spital, sa imi zica si mie cat costa cu totul? stiu ca au facut cateva dintre voi dar jur ca nu mai stiu cine Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Eu am facut [:D], cu totul 1500 ron In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...