Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (27)


Recommended Posts

cautand scaunele din acelea pt baia copilului(care oricum vad ca-s mai ieftine prin alte tari) am gasit niste olite superbe http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pid=64218&pcat=bgtub,bgpty
[url="http://www.facebook.com/media/set/?set=a.216246255109770.54840.100001731918897&type=1&l=2e8787e5b1"]Poze Claudia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 245
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Referitor la cursurile prenatale am si eu cateva intrebari. daca nu se fac aceste cursuri,tati, nu are drept la concediu cu plata? Madline82, acest nr de tel al cui este? La acest nr se fac rezervarile sau iti ofera mai multe informatii? Nico, ma bucur k bebe al tau a crescut asa mare si k sunteti bn si eu abia ast pana pe 19 dec sa merg la morfologie[:I]. [gravi] cu [baietel] 29+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonik, fara aceste cursuri taticul are 5 zile, daca face cursul are inca 10 zile in plus. adica un total de 15 de concediu :) Nico, ce mari sunteti. Felicitari pentru vestile bune [pup] Ai facut eco la 23 sapt si apoi la 32? Super tare! pe mine ma chema aproape in fiecare luna, cateodata mai des [bang] __ Lena - [mamica] fericita a Maiei [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20111008_-6_My+child+is.png"] Bebe Maia - 8 oct 2011 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada merci de info despre cereale.Am sa ii iau de acum saptamana ce vine. oiyoy ma uitam si eu la olite si cele de la Fisher au niste scoruri in Romania sa fereasca dumnezeu.Dai 200 ron pe o olita si pe situl scris de tine e doar 20 USD.[:D]Oricum de la Fisher o sa luam si noi pentru ca sunt 3 in 1 adica au si colacelul ce poate fi folosit ca reductor pentru vasul mare si capacelul care inchis devine o cutiuta utila de pus sub piciorusele bebelusului cand foloseste chiuveta si vasul de toaleta mare.Oricum eu de pe la 9 luni o pun pe olita.Si foarte important are spatar!!!Am auzit de n cazuri si la mine in familie cu bebe cazuti pe spate stand pe olita...Am sa ii cumpar dupa sarbatori.Acum mosul vine cu jucarii si hainute.[:D] Calendarul e superb!Personajele din el mai ales! gravidacori patut eu zic ca cel mai ok e cel din lemn mai ales ca ajuta bebelusul sa se ridice mai repede in picioare.Se tine de barele alea si se ridica. Azi i-am dat gazei primul biscuit normal (petit beurre), adica cu gluten in manuta sa il pape singurica.A reusit fara sa se inece si a mai intins manuta sa ii mai dau.[olala]Am trecut deja la marimea 4 la pampers pentru ca marimea 3 ne facea dungute rosii pe picioruse.Suntem fetita mare.Eu apa ii dau de la filtru.Si mancarea o prepar tot cu apa de la filtru: fierberea carnii, supicile etc. Nu m-as increde in apa imbuteliata normala.Am mai scris ca persoana ce mi-a pus filtru in casa mi-a facut inainte si analiza apei de la chiuveta si a ceea ce avem in casa si consumam de obicei apa plata cu marci bine cunoscute la noi.Daca va spun nu exista mari diferente intre apa de la chiuveta si cea la PET nu o sa ma credeti.Luati copiilor apa speciala pentru bebe.Persoana ce ne-a pus filtru ne este cunoscuta si nu avea nici un motiv sa ne dea eronat informatiile doar pentru a-si vinde produsul.Ne-a facut si analiza apei din fantana de la tara.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21
Buna! Referitor la cursurile prenatale am si eu cateva intrebari. daca nu se fac aceste cursuri,tati, nu are drept la concediu cu plata? Madline82, acest nr de tel al cui este? La acest nr se fac rezervarile sau iti ofera mai multe informatii? Nico, ma bucur k bebe al tau a crescut asa mare si k sunteti bn si eu abia ast pana pe 19 dec sa merg la morfologie[:I]. [gravi] cu [baietel] 29+
Simonik, acest nr este al unei doamne consilier psihologic care urganizeaza cursurile de puericultura de la Cuza, cursuri gratuite.Ea face rpogramarile, in rpima afza suni la acest nr, dupa 30 sapt ca sa et poata programa pt ca sunt serii de 8-10 gravidyet pe curs.Eu am fost la o singura sedinta cu tati, as fi vrut sa merg si la urmatoarea dar nu m-a mai sunat, probabil sunt multe solicitari.Cand am fost eu a venit si dr neonatolog, si o tipa de la recoltare stem celule, si am putut pune o groaza de intrebari.Tati treb sa participe doar la o singura sedinta pt a obtine acel certificat. Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Nico_A
madline am fost la eco ... totul e bine...bebelul meu are aproximativ 2 kg [gravired], a crescut multisor de la 23 de saptamani cand avea 572 de grame [:D][gravired] . Am stat aproximativ 2 ore acolo , pana i-a facut toate masuratorile . Asteptand minunea mea ...
Nico, nu te speria de greutate, e normala pt varsta de gestatie care o ai.Ma bcuur ca sunteti bine! Bravo! Fii ZEn![pup] Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, ce bine ca se vb despre diversificare...Apropo de apa - ceai eu i-am luat ceai de plante de la Humana. Mai ales ca acum masa de la ora 10 nu mai e cu lapic de la mine ca nu mai reuseam sa storc decat 40 ml :( si am inceput completare cu LP.Si daca o sa incepem acusica si cu papica o sa trebuiasca si apa sau ceai. Mami de Sofia Maria, 14.06.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...