Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (27)


Recommended Posts

oiyoy Anto se trezea noaptea plangand si isi baga manuta in gura la gingie unde o durea.Nu mi-a facut febra nici diaree insa kk facea si de 5 ori pe zi iar seara era rosie in obraori toata.Ea de obicei e mai palida, ca mine nu prea face bujorei.Ziua nu avea nici o treaba.Eu am pipait cu mana gingiutile.La Anto nu erau umflate insa la atingere si la masajul gingiei simteam ceva mai tare parca zimtat.Erau dintisorii de fapt. I-am dat biscuit de cand are dintisorii pentru ca vad ca sta cam mult sa mestece mancarea si apoi o inghite.Lucru foarte ok, desi mancarea e blenduita.Intai i-am dat biscuiti fara gluten insa papa doar semi- muiati in lapte.Imi era frica sa nu se inece daca ii dau uscat.Am vazut ca e ok cu aia si nu se ineaca i-am dat obisnuiti si are si ocupatie ca o las sa se joace si cu firmiturile.Se mozoleste insa e satisfacuta ca mai intinde mana sa ii mai dau.E bun si la dintuci pentru ca am urmarit-o si cu ei reteaza biscuitul.Apa de spalat si hainute curate sunt asa ca o las sa se mozoleasca cat vrea ea.[:D] Iti dai seama ca stau si acum cu ochii pe ea cand ii dau biscuit uscat pentru ca mi-e putin frica sa nu muste o bucatica mai mare sa se inece insa vad ca e ea mai grijulie ca mine cum papa.[:D] Mie mi-e frica sa dorm cu gaza in pat.Nu de mine pentru ca eu dorm iepureste ci de sot ca mi-e cum doarme el adanc se intoarce odata si o sfarama doamne ferste ca nu e pirpirel ci e om de xxl.[:D]Eu oricum dorm nas in nas cu ea pentru ca patutul e lipit de pat si stam face2face.O tin de manuta, o mangai[:D]Dimineata o pun in pat cu noi cand ma trezesc.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 245
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimi [flo] azi iar fac cinste [:I] cu tortulet si cafeluta[cafea], a mai trecut o luna si uite asa avem 3 astazi[olala][olala]. Dada in descrierea iesirii dintisorilor il regasesc pe bebicul meu, numai ca el e micut si inca nu prinde lucrurile bine in mana asa ca manuta lui e cel mai des in gura, mai ales noaptea[bang][bang]. Maine avem programare la dr. pentru masuratorile lunare si o sa vad ce zice despre dintoci lui bebelos. Eu aseara i-am dat degetul meu [:D] la ros ,doamne ce forta si cu ce placere a ros [alcool][alcool]. Legat de dormit in pat cu bebe si mie mi-e frica cand e tati in pat [:D], tot asa se invarte si ma cauta prin pat si mi-e ca se urca pe bebe, dar dimi il luam intre noi, asa incepem ziua[olala][olala][olala] si ne trage niste gangureli si zambete de nu mai am nevoie de nimic. Mamicile cu cezariana la cat timp ati inceput exercitiile ptr abdomen?? Mie dr mi-a zis dupa 6 luni, dar am auzit mamici si de la 3 luni, nu stiu ce sa fac, ca mai am vreo 2 kg care-s doar pe burtica[bang][bang][bang]si as face niste abdomene, ca in rest lucrez cu bebe[:D], facem aerobic prin casa mama mama, apoi urcam 5 etaje si stam bine la fizic in rest. [pup][pup][pup] si o zi frumoasa Claudia [mamica] DAVID ANDREI 12 septembrie 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte [:D] ca tot vine Craciunul, la mall moldova este un Mos Craciun care face poze cu copilasii, cica de azi are program, dar trebuie sunat inainte pentru a afla exact programul. O sa mergem si noi cu o prietena care are fetita mai mare, dar anul trecut avea 4 luni jumate si a fost Revin cu o intrebare, este vreo mamica care sta in Tatarasi?? daca da poate ne intalnim la plimbare [:)] Claudia [mamica] DAVID ANDREI 12 septembrie 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici si burtici! claumarcoci la multe lunite inainte!Sa creasca mare si sanatos flacaul!Poate inca nu sunt dintisorii.Si gaza mea avea "simptome" de crestere precoce a dintisorilor insa i-au iesit la 6 lunite cum e si normal.Bine ca poate varia perioada de la caz la caz, pot aparea si mai tarzior si tot normal e.[:D] Eu de abdomene nu m-am apucat insa fac stepper si bicicleta. De forta cu care musca...o Doamne!Ca mie mi-a ramas semn pe mana de la dintisorii gazutei.De asta am intrebat cum se descurca mamicile cu alaptatul si cu dintisorii.Nu stiu de unde au atata putere.[:)] O saptamana minunata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi! Multumesc pt cafeluta si tort Clau1 Felicitari pentru cele 3 lunite, de acuma va incepe distractia:)! Clau, noi stam in Bucsinescu, e aproape de Tatarasi, acuam depinde unde in Tatarasi stai.. Dada, la cat timp de la debutul semnelor(plans noaptea, kk de 5 ori pe zi..,etc) au aparut dintisorii, adica sa simti la deget marginea incizala?(zimtata) Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Buna dimi [flo] azi iar fac cinste [:I] cu tortulet si cafeluta[cafea], a mai trecut o luna si uite asa avem 3 astazi[olala][olala]. Dada in descrierea iesirii dintisorilor il regasesc pe bebicul meu, numai ca el e micut si inca nu prinde lucrurile bine in mana asa ca manuta lui e cel mai des in gura, mai ales noaptea[bang][bang]. Maine avem programare la dr. pentru masuratorile lunare si o sa vad ce zice despre dintoci lui bebelos. Eu aseara i-am dat degetul meu [:D] la ros ,doamne ce forta si cu ce placere a ros [alcool][alcool]. Legat de dormit in pat cu bebe si mie mi-e frica cand e tati in pat [:D], tot asa se invarte si ma cauta prin pat si mi-e ca se urca pe bebe, dar dimi il luam intre noi, asa incepem ziua[olala][olala][olala] si ne trage niste gangureli si zambete de nu mai am nevoie de nimic. Mamicile cu cezariana la cat timp ati inceput exercitiile ptr abdomen?? Mie dr mi-a zis dupa 6 luni, dar am auzit mamici si de la 3 luni, nu stiu ce sa fac, ca mai am vreo 2 kg care-s doar pe burtica[bang][bang][bang]si as face niste abdomene, ca in rest lucrez cu bebe[:D], facem aerobic prin casa mama mama, apoi urcam 5 etaje si stam bine la fizic in rest. [pup][pup][pup] si o zi frumoasa Claudia [mamica] DAVID ANDREI 12 septembrie 2011
La Multe Lunite pt bebe David-Andrei ! Clau tu te plangi ca mai ai de dat 2 kg de pe burtica?Eu am 10 in plus[bang][q][q].Am fost ieri dupa-amiaza in Carefoure sa-mi caut si eu o rochitica ,un puloveras ,nu-mi vine nimic ,am o burta de zici ca-s insarcinata in luna a 5-a[bang][q],am iesit cu ochii in lacrimi din ultimul magazin[q],si cica alaptatul slabeste ,cred ca e un mit ,eu nu am slabit deloc[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari [pup][pup] Iulia 2 kg sa ajung la greutatea de cand am aflat ca am ramas insarcinata, si apoi inca vreo 3 pana la un confort psihic mediu [:D], Akuma ca alaptam sau nu cred ca depinde si de ce mancam si de metabolism. Eu de ex din mom in care am venit acasa am aplicat sa zic asa o metoda de slabit care am tinut-o odata , oarecum adaptata la alaptat si vad ca a dat rezultate , bebe e ok laptic dulce si gras am [:D]. Ce tin eu se poate aplica lejer pe alaptat.daca te intereseaza iti dau pm ca sa nu deranjam si sa fim off topic.(akuma mai calc si stramb [:I]) Mada suntem putin cam departe de voi :(, noi pe Ciurchi, unde e parcul ala mare,facem ture de cartier , prin dispecer, apoi la vala pana la 2 Baieti, inca o tura pana la tudor center si apoi acasa. Voi pe unde va plimbati? [pup] Claudia [mamica] DAVID ANDREI 12 septembrie 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada la o zi doua dupa urlete si kk des, deja simteam zimtisorii la pipait gingiuta si in cateva zile au crescut vreo 2 mm.Adica se vad destul de bine cand rade ca la iepuras.Sus vad ca ii cresc mai greu.E sparta gingia deja, simt zimtisorii la baza gingiei, insa cand rade cei de sus inca nu se vad.La noi cei 2 de jos au iesit odata.La fel si sus.Poate din cauza asta ma gandesc ca si scandalul nocturn era mai mare.[:D] Nu am dat-o cu nici un gel nimic si nici nurofen nu i-am dat.Chiar am fost lunea trecuta la medicul meu stomatolog sa imi fac un detartraj si l-am intrebat daca e ok sa o dau cu ceva si mi-a zis ca gelurile astea sunt frectie la picior de lemn si ca umplu aiurea gura copilului cu porcarii.L-am intrebat despre prima vizita la stomatolog si mi-a spus ca normal pe la 3 anisori insa sa vin mai devreme cu ea sa se invete cu scaunul, cu dr. sa nu aiba frica cand creste mare. L-am intrebat si de administrarea fluorului si a zis ca nu e cazul.A avut cazuri cu copilasi carora li s-a administrat fluor cu gurita plina de carii si invers. Am intrebat cand putem folosi periuta si pasta.Mi-a zis ca de la 2 anisori - 2 anisori jumate insa pana atunci sa folosesc o periuta mica (chiar incepand de acum) sa ii masez gingiutele si sa se invete cu periajul.Normal cu periuta uscata, fara pasta de dinti.Mi-a spus ca sunt in comert kituri pentru periaj cu protectie (sa nu se inece)cu peri din cauciuc moale pentru masajul gingiilor.Am sa ii cumpar si eu.[:D][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claumarcoci nu esti off topic!! Scrie aici dieta minune compatibila cu alaptatul ca nici eu nu mai scap de astea 4 kg ramase dupa sarcina si ma enerveaza.Nu se mai misca acul de la 66 kg.Inainte de a ramane insarcinata oscilam intre 60-62 kg la 176 cm inaltime si ma simteam super ok. Miscare fac, de mancat mananc normal insa pe cantar nici nu ma ingras nici nu slabesc desi eu am senzatia ca ma umflu pe zi ce trece.[doh]Eu incap in toate hainele dinainte de sarcina am talia de viespe de inainte, abdomenul arata super plat, adica nu imi atarna nimic. Atata timp cat stau in picioare sunt sexy mamma [ispita] insa cand stau jos am un colac cam mare[:)]si e si moale pe deasupra de imi e groaza[:I][bang]Cand iesim prin oras la restaurant sau unde trebuie sa stam jos, maschez burtica cu centuri foarte late cand ma imbrac in rochie si nu se mai cunoaste nimic nici cand stau jos insa eu stiu ca e acolo surplusul ala de burtica si trebuie facut ceva sa scap de el. Sotul meu zice ca sunt nebuna sa termin cu prostiile sa mananc sa aiba fata lapte ca asta e cel mai important acuma.[:)]Insa eu mananc!Nu are el timp sa ma vada ca vine seara acasa insa mananc normal ca am observat si eu daca nu mananc nu am nici lapte suficient si scade productia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...