Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (166)...STILL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

ochidut cum spune si btz la noi se cheama turte..[barfa] inca nu le-am insiropat cred ca maine sau vineri le vine randul[:D] Galatiul...hm...am ramas dezamagita..cred ca e singurul oras din tara care nu avea beculete cand am ajuns[q][q][q][q]..imi facusem sperante dupa ce vazusem Bucurestiul cum arata..si cand am ajuns in Galati...pustiu...totu intunecat nici un beculet...acu au mai aruncat asa cate un bec ici colo..da prea tarziu si prea deprimant [barfa] ca sa nu mai spun ca ceteam in ziar ca bradul din gl e unul dintre cele mai scumpe din tara..10.000e...si pot sa spun ca nu arata deloc fain (fiind si artificial)[q][q]..noroc ca sunt cu ai mei...ca altfel... is dezamagita[help][help]...nu e prima oara cand vin acasa dar nu am mai fost in tara de la Paste ca in vara am fost in Franta dupa cum stiti.... poate m-am obisnuit prea tare cu oameni politicosi care-si cer scuze daca din greseala te imping...si ajung in Romania.. lumea isi da coate sa ajunga mai repede in fata, te calca pe picioare si nici nu se uita, scuipa pe strada si injura....incep sa cred ca mai bine un betiv educat cum sunt englezii decat un needucat de prost gust cum sunt multi romani (si nu vb aici numai de pustanii pana in 20 de ani!)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara monti girls [pup]

 

Intru pe fuga cu cateva idei de aperitive. Nu stiu daca le fac pe toate dar mi s-au paut interesante. Unele trebuie montificate dar primele doua sunt conforme.

 

http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/29663/Rulada-cu-sfecla-rosie-si-branza/

 

http://www.lauraadamache.ro/2010/12/cosulete-de-linte-cu-guacamole.html

 

http://www.e-retete.ro/retete/chec-cu-somon-afumat( o sa inlocuiesc faina cu faina integrala= faza 2)

 

http://www.e-retete.ro/retete/salata-in-straturi

 

http://www.e-retete.ro/retete/salata-de-morcovi-marinati

 

http://www.e-retete.ro/retete/rulada-de-pui

 

Nu va urez nimic ca mai intru [:D]

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

Ajutoarele lui Mos Craciunid="red">

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu [hopsieu]

 

Ce faceti gagici, nu mai mancati si nu mai gatiti nimic? [:D]

 

Aseara am facut cosuletele de linte. Nu stiu daca vor fi gustoase dar aratoase sunt [olala]. Am sfecla gata coapta sa fac rulada. Iar de dimineata, pt ca nu am avut somn si m-am trezit la 5 [bang] am prestat checul cu somon afumat. Un deliciu [pofta]. Sper sa ii placa la Stefi pt ca ar fi un pachet de gradi grozav.

 

Dupa-amiaza cand vin de la servici am planuri mari de gatit, impodobit bradul, etc. Sa vad ce reusesc sa fac.

 

Si mai caut ceva retete cu oua de prepelita pt ca am primit vreo suta [:)]

 

Va pup si sa aveti spor la treburi [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

Ajutoarele lui Mos Craciunid="red">

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> cred ca fac si eu rulada aia [barfa] ca se lauda mama ca are sfecla rosie din gradina ei (ff mica de altfel...dar inghesuita)

 

asa ca tu mia vino cu idei...ca eu is prea lenesa sa caut[:I]...si sincera sa fiu parca nici nu ne vine sa mai manacam chestii...de craciun vom face fripturs si bors de pasare(eu m-am saturat de el dar mama o tinut post) si avem si racitura..poate fac maine si rulada [:D]..iar pentru ziua de craciun..nu se stie..vara mea ii ia din mot pustiuletului si deci mancam in deplasare[:D]

parca as intra si eu in bucatarie da nu am nici cea mai mica idee ce as face

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, eu am intrat sa va zic Craciun Fericit cu multa liniste si cadouri si daca se poate.. si zapada!!

Aveti grija sa va ganditi si la Monti !

 

Azi copiii termina scoala, ihuu.. Si avem si noi liber, speram sa ne odihnim.

 

Spor la treburi si pe curand,

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Samira,id="red"> Doamne ajuta!

Puisorule,id="red"> cu ouale de prepelita poti sa faci gustarea mea preferata: scobitori cu oua de prepelita (infigi in scobitoare o jumatate de maslina verde marinata in mirodenii, apoi o fasiuta de somon si in varf un ousor). se poate servi cu sos tartar. e un deliciu! cred ca am si ceva poze cu ele pe 4shared. o comit din nou poimaine, nu ma pot abtine!

 

Eu am facut azi tortul ala raw vegan cu zmeura si ciocolata. a fost un cosmar si o oroare pana am facut blatul (care nici n-a iesit suficient de pastos), curmalele alea sunt imposibil de blenduit. in fine, pare ok, dar nu spectaculos, iar cantitatile nu s-au potrivit de nicio culoare!

 

O sa mai fac salata de telina cu branza dulce si smantana + piept de pui si o rulada de pulpa de curcan umpluta cu pasta de ficat si ciuperci.

 

De dulce am mai facut o prajitura desteapta, dar nu e monti. mai bine, ca nici nu-mi place.

 

in ultimele doua zile am fost o [porc], nu va mai zic[bang]

 

Hai , mai povestiti si voi ce faceti de craciun.

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristinaid="red">, sa aveti zile linistite [pup]

 

Ninhaid="red">, gand la gand cu ouale de prepelita. Am facut ceva tare asemanator cu ce zici tu doar ca am invelit oul fiert in jambon plus maslina de rigoare si scobitoare cu stegulet.

 

Am facut si rulada de pui, iese super in cutiile alea de tabla si e foarte gustoasa. Gata si salata in straturi si tortul pufos cu adaos de fructe de padure. Am reeditat si biscuitii cu branza cedar [pofta]. Maine mai fac doar morcovii marinati si umplu cosuletele de linte cu guacamole. Mama va face supa de gaina si sarmale cu carne tocata si ciuperci. Ati facut sarmale asa, sunt bune?

 

Noapte buna,ma bag la somn ca sunt terminata [nani]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

Ajutoarele lui Mos Craciunid="red">

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> daca esti prin zona...cata faina ai pus la rulada aia cu brinza si ce fel de faina ca nu scrie[:I]

 

cristinaid="red"> Craciun fericit si Sarbatori fericite si tie si familiei tale[cubrad]

 

ninhaid="red"> cele dintre noi care suntem la mama...nu facem asa multe[:D][:D]. Apropo ce mai face Matei nu ai mai spus nik de el...mai plange sau s-a inveselit ca vine mosu si la el[:D]

 

azi prestez rulada cu sfacla si brinza..ieri am impoobit bradul.ai mei au facut turtele...si acu nu ramane decat sa ma fac [porc]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mateiutu nu mai plange noaptea, acum doarme cam 10-12 pe noapte si vreo 4-6 ziua. Sper sa-l tina naravul.

 

O sa fac oua umplute cu guacamole, in loc de cosulete, ca n-am nerv sa ma apuc de asa ceva, si nici tava de briose.

 

Eu va urez un Craciun super-fericit, ca-n povesti! Si Mosu sa fie tanar si viguros![:D]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...