Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (166)...STILL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ninhaid="red"> da ce nu se intampla aici[:D]..gandeste-te ca stau in casa unei moldovence (mama)[:D][:D]

 

noi nu prea am facut asa multa mancare de Craciun..doar friptura si de [porc] si de inaripata la cuptor si bors de inaripata si mai avem racituri si toba [alcool]

 

de revel..mama o inceput sa impacheteze sarmaleleid="orange">(si eu ii tin companie ca nu-mi place sa le impachetez...in ele o pus si orez nitel) si o sa facem si salate beuf (cu mama fac planul acum sa punem mai multe radacinoase si doar vreo 3 cartofiid="orange">)..si salata de ciuperci cumaioneza ( andaniid="red"> da da stiu ca toate astea is bombe si calorice si pentru fiere si ficat[bang])

 

si de praji o sa fac saratele http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/20161/Retete-Montignac-Saratele/ si

brownies cappucino http://dulciurifeldefel.blogspot.com/2009/07/brownies-cappucino.html (pentru asta inlocuisc faina cu faina de naut sau integrala inca nu m-am hotarat si zaharu cu fructoza)

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe ultima suta de metri a batranului an 2011 [asia]

 

Ne-am intors de la Arieseni,a fost superb cu zapada multa si soare. Ne-am si balacit in piscina asa ca a fost o minivacanta foarte reusita. Anul asta ne-am dat numai cu saniuta dar la anul daca suntem sanatosi vrem sa ne apucam de schi in formatie completa. De rev stam acasa asa ca m-am apucat de cautat mancare buna [:D]

 

Moniid="red">, multumesc pt urare [pup]. Ati trecut usor de bolile de la gradi? Poate din ianuarie ne "auzim" mai des [:)]

Branduid="red">, arata super brownies alea si sigur mi-ar place. Doar ca Puiu si Stefi nu sunt fani ciocolata asa ca zic pas. Dar eu as pune faina integrala. Nu stiu de ce, dar nu vad faina de naut in combinatii dulci [:I]

 

Cristinaid="red">, mersi de urari [pup]. Sa avem cu totii un an bun, cu liniste si sanatate [flo]

Sanseid="red">, [help] ma ajuti cu reteta de pastrav? Oare era postata de Kikenhana?

 

Praji vreau sa o fac pe asta http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/23754/Prajitura-tort-zebra-cu-brinza/#entry775074. O fac cu faina integrala si fructoza iar in loc de budinca pun amidon. Nu e monti deloc amidonul dar nu stiu cu ce l-as putea inlocui.

 

Va pup si mai vin eu pana la Anul Nou [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

Ajutoarele lui Mos Craciunid="red">

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] multumesc, Puisorule. Cu bolile stam asa si asa, adica o data la o luna- o luna jumate tragem cate o raceala. Amu, fix de Sarbatori, ne-am procopsit (amandoi) cu laringita. Dar io zic ca per total da cu plus afacerea asta gradinareasca.

 

Io am depasit targetul, scazusem pana pe la 48 inainte de Sarbatori, dar nu cu ajutorul lui Mihaita, ci cu ajutorul... serviciului (sau, mai bine zis, serviciilor), ca am avut o perioada in care mancam o data pe zi si gata. Nu ca mi-am propus, dar uneori am reactii nebanuite la stress. Ceea ce ma asteapta, probabil, si din ianuarie. Stiu ca nu e sanatos ce patesc, dar asta e ritmul in care va trebui sa mai merg inca o luna.

 

Tu, ca de obicei, esti maestrul culinar. Cum ati petrecut de ziua piticei?

 

CRISTIAN (7.03.2009) id="teal">

--------------------------------------

Where there's a will there's a wayid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ma scuzati ca am iesit asa, din neant. Va urez un An Nou cat mai montilicios si sa atingeti rezultatele dorite!

 

Sper ca la anu' sa imi pot arata si eu obrazul p-acilea [:I]

 

CRISTIAN (7.03.2009) id="teal">

--------------------------------------

Where there's a will there's a wayid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu][hopsieu]

am lipsit , mai bine zis am bagat capul in nisip de rusine, din motive lesne de inteles [q]; dar sper cu elan de maine (sau mai zis dupa ce se termina mancaricile)sa reintru la program serios [pk][pk][pk]

 

meniul nostru de azi [bang][bang][bang]:

- salata boeuf cu maioneza de casa si doar cu albitura, castraveti murati si gogosari (fara morcovi, cartof)

- vinete

- aripioare picante la cuptor

- carnati de casa

- peste la cuptor

- briose aperitivid="red">

- si la desert cheese cake cu fructe de padure

 

va uram tuturor un an nou super, mega, extra, nemaipomenit si evident indeplinirea cu succes a obiectivelor propuse [:D]!!!!!

 

[cheers][cheers][cheers] si sa ne vedem cu bine la anu'!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moniid="red">, aceeasi parere o am si eu despre gradi, la final da cu plus [:)]. Bine ca esti slaba, rau ca e din cauza de joburi [:D].

 

Zaxid="red">, bogat meniu aveti [pofta]. Din ianuarie vom reveni cu forte proaspete.

 

Meniu nostru va fi cam asa: piftele si snitele la cuptor, oua umplute, oua de prepelita invelite si sunca de casa, sandvisuri din paine integrala cu icre rosii, salata de morcovi marinati pe care nu am mai apucat sa o fac de Craciun, patratele picante http://mayas-esprit.blogspot.com/2008/06/crescentepatratele-picante.html. Prajitura e gata, la fel si majoritatea aperitivelor. Mai am doar patratelele de facut si salata de morcovi. Pe maine fac pastrav http://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=21019&mode=threaded&pid=624664 dupa reteta recomandata de Mirela.

 

Si acum sa va urez:

Mult belsug in casa,

Painea mai gustoasa,

Datorii putine

In anul care vine.

 

Pace-n inimi, rod bogat,

Bucurie, gand curat,

Din a voastra casa

Binele sa nu mai iasa.

 

La Multi Ani fericiti, cu multa sanatate, lumina si impliniri si, mai ales, sa ne ajute Dumnezeu in toate!

Un An Nou plin de bucurii!id="size3">id="red">

 

Va iubesc pe toate si sper sa avem un an bun impreuna!!!id="red">id="size3">

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

Ajutoarele lui Mos Craciunid="red">

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI !!!id="size4">id="red">

 

Sa fiti sanatoase si fericite!!

 

Puisoruleid="red"> ma scuzi ca nu te-am ajutat la timp cu pastravul....Vad ca te-ai descurcat...[:I]E super bun[pofta]

 

O sa va sochez cu greutatea mea de dupa sarbatori...[zid]...Maine ma mai cantaresc si va spun sigur...oricum am pus cel putin 5 kg[q][q]

 

De maine ma pun serios pe treaba...[:I]

 

Va pup ,noapte buna[pup]

 

MIRELAid="Comic Sans MS">id="red">[striptis]mami de doua zuze ANA MARIAid="Comic Sans MS">id="blue">[hippi] si ANDREEAid="Comic Sans MS">id="blue">[haibat]

 

 

KG MELE

 

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...