Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (166)...STILL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

La multi ani!!!id="red">id="size3">

 

Ma inscriu si eu in categoria purceluselor [bang]. Am adunat vreo 2-3 kg cred, dar mai sigur va spun lunea viitoare pt ca deocamdata nu sunt pe la casa mea si nu am cantar. De azi sper sa fiu cuminte ca nu se mai poate cu atata destrabalare [:I]

 

Haideti, adunarea and back to business [pk]

 

Mirelaid="red">, bun tare pastravul ala [pofta]. L-am dat prin tarate de ovaz, iar menta se potriveste de minune. Se reface reteta cu siguranta.

 

Monid="red">, nu am sarbatorit ziua fetei pt ca eram la Arieseni si ar fi vrut tort cu siguranta [:D]. Si cadou. Si tocmai ce primise o gramada de mos, plus ce va mai primi de ziua ei in ianuarie. Oricum ca si rezolutie pe anul asta e sa nu mai cumparam jucarii. Are mult prea multe si nici nu se mai uita la ele [q]. Un joc fain care l-a primit se numeste Pantomime de la D-toys. Cu asta ne jucam frecvent, in rest ignora jucariile sau oricum se joaca foarte rar cu ele.

 

Meniu azi:

MD: wassa de secara cu magiun de prune conform

P: cascaval, masline si salata de morcov

C: mazare cu costita afumata

 

Pupici [pup][pup][pup]

 

 

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

Ajutoarele lui Mos Craciunid="red">

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

PUISORUL exact asta am decretat si noi, nu mai cumparam jucarii, macar o perioada, pana la ziua lui.

Are vreo 3 saci si doua cutii mari pline de jucarii la care nici macar nu se uita, prefera sa deseneze sau sa se joace cu plushuri de alea ce se pun pe mana, pentru teatrul de papusi. Si foarte rar puzzle, ca deja le stie prea bine si s-a plictisit [bang]

O sa-i dau jucariile prin rotatie, poate-poate ii va face vreuna cu ochiul.

 

Eu sper sa ma reintorc la monti cat mai curand, acum sunt doar 70% monti, ca ispite mai sunt in casa destule, sper sa le fac cat mai repede cadou, sa nu le mai vad.

 

De anul nou am avut mancaruri monti, mai putin salata de boeuf: aperitive monti, sarmale monti, friptura de porc, carnati de casa, tort pufos si cremos.

Acum am cam terminat mancarea gatita, ma gandesc ca zilele astea o sa mancam mai usor, o salata, o omleta...

Aaaa, si sa nu uit, mi-am luat cantar de ala destept care zice multe (greutate, grasime, indice de greutate, muschi, oase, nr. calorii), ca nici nu stiu sa-l folosesc cum trebuie [alcool]...ideea e ca acum arata 59 kg, deci musai sa ma pun pe treaba!

 

Va doresc la toate un an plin de sanatate si de realizari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Va invit la o cafeluta fierbinte [cafea]

 

Dianaid="red">, singura mea problema cu un astfel de cantar e ca trebuie sa gasesti o suprafata perfect plana. Altfel da eroare. Si de cate ori ii misc pozitia da alte valori [bang]

 

Haideti fetelor, REGRUPAREAAAAAAAid="red">id="size3">

 

Revin mai tarziu cu meniul. Sa aveti o zi frumoasa [pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

Ajutoarele lui Mos Craciunid="red">

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

hiii, montigirls!!!

nu vorbim despre saptamana trecuta, da?[:I][:I][:I]

 

La multi ani si sa avem un an nou fericit, frumos si monti!id="red">id="size4">[pup][pup][pup][flo][flo][flo]

 

Meniul de azi:

MD: friptura rece cu gulie;

P : telemea de oaie cu ardei rosu;

C : mancare de fasole verde + ficat

G : gutuie

 

Gata cu bairamul, trecem la regim de austeritate, da? mi-e si groaza sa ma cantaresc luni[bang]

 

Va puuuuuup[pup][pup][pup][pup][pup]

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci nu se mai poate, asa ca ma inscriu in club.

 

LA MULTI ANI si multe kg pierdute.

 

dupa diverse dieta, am slabit/pus la loc, este clar...nu pot tine o dieta stricta, eu sunt fff pofticioasa, asa ca Monti este dupa sufletul meu.

 

 

am citit, am alimentat frigiderul cu chestii ok, si sunt gata de lupta.

maine am meniu:

MD:wassa cu crema branza

P: piept pui la cuptor, iaurt dietetic

G: fructe

C: telemea cu ardei gras si castravete

cred ca e ok meniul[:D]

 

tre' sa scap de minim 6-7 kg, ideal 10[:I]

 

SOACRA MARE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luluid="red">, bine ai venit in grupul montignacelor [flo]. Sa slabesti cat vrei si sa stai cu noi cat iti face placere [pup]

 

Ninhaid="red">, nu prea ne laudam cu meniurile de zilele trecute [:D]. Desi nu prea am mancat nemonti, am mancat mult cantitativ [bang]

 

Meniu azi:

MD: ciuperci murate, chifteleid="red">

P: varza calita, friptura de iepure

C: iaurt

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

Ajutoarele lui Mos Craciunid="red">

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dintre fructele deshidratate caisele si prunele sunt bune. Au IG de 40.

Parca nu sunt bune stafidele,curmalele,smochinele. Poti verifica pe site-ul de la semnatura lui Sanse de pe pagina anterioara.

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

Ajutoarele lui Mos Craciunid="red">

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani montigirls de oriunde scrieti!sper sa aveti un an bun si plin de sanatate si impliniriid="size5"> id="purple">

 

Bine ai venit Lulu sper sa te simti bine printre noi si fii sigura ca o sa incercam sa te ajutam daca ai nev la meniu sau cu detalii

 

Io abea am ajuns back[q][q]..vreau inapoi...azi stateam in avion si aveam senzatia ca ma intorc in Ro nu ca plec[q]...urasc senzatia asta[q][q]

De luni mobilizarea...acu is racita bine...adik de duminica ashea...sa incep anul productiv nu gluma si cam bag ceai cu miere si strepsils de imi iese pe ochi[q]

 

Mi-am facut aseara pizza sa am pe drum:blat din oua, faina de naut si faina integrala(mai mult tarate adik) si deasupra ciuperci,salam, ceapa, masline ...si cam atat

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...