Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (166)...STILL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Cautand printre retete de pe culinar dar si prin materialele mele ,am descoperit ca dovleacul rosu are IG marisor,nerecomandat pt Faza 1,ca si pastele integrale,care sunt acceptate in faza 2.Sper sa nu ma insel. OCHIDUT mc de reteta cu andive,pare delicioasa.Nu mai tin minte care era conditia ca andivele sa fie bune si nu amare (spunea colega noastra Pufescu).Stii ceva de asta?/ De asemenea,la CDIS spunea un medic nutritionist ca telemeaua are foarte multa grasimi,nerecomandate in dieta.Iarasi sper sa ma insel. Nu stiu ce am azi,parca as fi indragostita [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ochidut, am zis ca primesc, atunci primesc [asia]. Buna ideea cu andivele ca si asa sufar dupa legume. Daca ar fi mai ieftine ar fi si mai bine [q] Gabi, o avea telemeaua grasimi dar e monti. Iar monti nu e o dieta hipolipidica sau hipocalorica. Pastele integrale eu stiam ca sunt de faza 1 combinate cu glucide si de faza 2 parca daca se combina cu peste sau fructe de mare. Dovleacul are intr-adevar IG mare dar e cu steluta( adica nu creste glicemia deci e ok). Brandusiko, drum bun daca nu ne mai "auzim" [pup] Samira, ai plecat la unguri? Cum esti? Diana,interesanta abordare a dietei. Nu mi-am pus niciodata asa problema. E de meditat [flo] Meniu azi: MD: o juma de lipie cu crema de branza de capra G: lipie cu hummus si ardei P: ciorba de moare de varza( au taiat ai mei [porc]) C: gratar cu legume Va pup fara exceptii [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168105"]Portocale pentru Mos Nicolae[/url] ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis] mersi gabi si puisoaro abea astept sa plec maine [pk][pk] acum ma bag la facut pizza cu blat de tarate si faine de naut... maine dimi ma cantaresc...presimt ca nu am dat nimic joc ca am bagt nepermise de la inceputut sapt pana azi deci cred ca al meu cantar nu va fi zgarcit ci chiar darnic am gasit ieri cirese amare deshidratate...nu va pot spune ce bune is[pofta]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza BRANDUSA have fun acasa [:)] Meniul de astazi: MD:cereale si capuccino P:ciuperci gratinate,castraveti murati C:salata de varza Gustari:un compot,morcovi,ardei CHILD [pup] da,eu vorbeam de tort diplomat,plan pt Craciun PUISOARO eu nu am gasit explicatia pt dovleac,nici pt paste.Poate am sarit capitolul respectiv.Mc oricum [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisorule eram sigura de faptul ca am scris si La multi ani ieri in mesaj ... offf , batranetile astea Deci La multi ani !!!!!!! multa sanatate si noroc [olala][flo][pup] te pupppp Brandusik zici ca-i cu plus ??? hmmm, las ca vine luna ianuarie si te apuci in forta [pk][pk] btz ovi ... degeaba iau eu biciul ... nu e o rezolvare ... las ca va fi bine , nu te cantari asa de des si nici seara cu multe haine pe tine si cu burtica plina ... se cantareste dimineata pe stomacul gol si dezbracata pe cat posibil [:D][:D] va doresc zile libere cat mai placute ... va pupppp [pup][pup][pup] andanii [flo][hia][hia] 2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...