Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (166)...STILL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna seara dragelor [pup] Unde umblati? Ce-i cu lipsa asta de activitate? Haideti sa fim monti cat mai putem ca se apropie sarbatorile [bang] Meniu azi: MD: racituri P: lipie su crema de branza si avocado C: iahnie de fasole cu carnati de casa Ce gatiti in weekend? [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168613"]Ajutoarele lui Mos Craciun[/url] ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Saddie, iertare iertare, m-ai intrebat de ceva vreme cum fac laptele de soia si tofu. Am avut impresia ca am raspuns. Scuze cu drag. De pe blogul cristelei georgescu le fac, de acolo ma inspir la diverse retete.Si din cartea copilul vegetarian a elenei pridie. http://www.cristelageorgescu.ro/?p=263 Maine mananc asa_ md- omleta cu gouda gustare- mar pranz- piept de pui cu legume la dry cooker apoi nu mai stiu, mergem la ziua un copil la mac si sa vad cat ne iau pregatirile pentru plecat cu toata trupa de acasa, dar tot monti va fi. Si maine cred ca fac o supa/ciorbita de rosii. Nu stiu exect ce si cum o fac, ma mai uit pe ici pe colo. Pup. Noapte buna. Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss, eu am facut reteta asta si e foarte gustoasa http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/25145/Supa-crema-de-rosii-coapte/. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168613"]Ajutoarele lui Mos Craciun[/url] ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helloooooooooo, unde sunteti? Noi ne pregatim sa iesim in oras la cina[olala] Un weekend frumos si linistit va doresc [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168613"]Ajutoarele lui Mos Craciun[/url] ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunna dimineata! Poftiti la [cafea]! Ce mai faceti, fetelor? Puisorule, cum a fost iesirea in oras? ce-ai mancat? Brindu, ai ajuns? cum e acasa? esti cuminte? Andanii, tu ce mai zici, te-ai mai cantarit? cum stai? Monvas, Somleac, Samira, mai sunteti pe aici? btz, ai facut guliile alea umplute pana la urma? le-as incerca si eu. criss, ce se poate manca monti la mac? eu ieri am fost relativ cuminte: MD: un mar si cafea P : doua felii de paine de secara cu gem de caise. G : napolitana C : peste cu ardei copt la otet Azi MD: mar, cafea, sandwich din felie de gulie cu branza telemea, germeni de fasole si susan P : ciorbita taraneasca de porc G : inghetata C : fructe Ce dulciuri faceti de Craciun? Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din ....ROMANIA!!![pk][pk][pk] puisoaro ca vin sarbatorile...la mine au venit deja[:D][:D]..am ajuns acasa..mi-o pregatit mama bors de inaripata de curte(da stia ca nu trebe sa puna taitei) si o iesit o minunattie numai cu radacinoase[pofta][pofta] si mi-o mai pregatit si smantana cu pasare..da nu am gustat inca..azi avem in program macrou la gratar cu mujdei si mamaliga ca mama tine post si se mananca peste azi[pk] ninha am ajuns cu bine...[barfa] asta dupa ce am pierdut trenul de la mine la aeroport, dupa ce era sa pierd imbarcarea ca ma luasem cu cele cumparaturi prin dutty free[:I] si dupa ce avionu o avut intarziere vreo 30 de minute...da per total is acasa[bis][bis][bis] andani sa stii ca asa m-am gandit si io..da nu mi-o picat prea bine cand am vazut cantaru..mi-am luat acasa crom...ca prea dadusem iama in dulciuri si mereu aveam pofta de dulce..nush ce-i cu organismul meu ca sunt eu dupa dulce da parca in ultima vreme prea prea

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusika, bine ai veit! Sa-ti fie acasa ca-n povesti! Ninha, la mac cred ca nu-i nimic monti, habar nu am, ca nu noi nu frecventam MacD, am vrut sa zic ca nu stiu daca am timp sa-mi fac mancare gatita acasa sau bag ceva rapid nepreparat, sa nu-mi fie foamne pana ma intorc acasa. [pup][flo] In schimb am vazut copil de 3 ani care a papat papa bun la ce-i luase mami 2 pliculete cu maioneza, a mancat unu si nu i-a ajuns si mami a mai cerut unu. [q] Eu speram sa n-avem de-a face cu mac-ul dar am fost anul asta la toti colegii lui fiimiu al mare, toti la mac. [bang][bang]Ce sa fac, nu pot sa nu-l duc. [flo] Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza.Am scris un mesaj lung dar l-am pierdut [bang] Pe scurt: NINHA din pacate nu am gasit gulii deloc,dar in curand iti voi da detalii despre reteta.Dulciurile de Craciun vor fi:tort diplomat,cozonac Monti,voi incerca si ciocolata de casa,plus inca o reteta de pe culinar,nu m-am decis inca care. BRANDUSA ma bucur ca ai ajuns cu bine in RO.Aoleu,ce bunatati ti-a pregatit mama ta [pofta],mi-au lasat gura apa. Noi in week-end am avut parte de o vizita neasteptata din partea parintilor meu,au adus numai bunatati,am gustat un pic de praji [bang]. Meniu ieri: MD:ceai,wassa,urda,rosie P:mancarica de varza C:saramura de peste a la mama mea,o bunatate [pofta] Azi: MD:hrisca cu iaurt P:ciuperci cu sos de brocoli,rosie si usturoi C:tot saramura de peste G:un morcov,un cub de cascaval,o clementina Maine voi incerca hrisca cu legume,iar de Craciun sarmalute,se pare ca ies delicioase [pofta] Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...