Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (742) Felicitari AnneMarie !!!


Recommended Posts

Katy, Mrenescu, Bob [pup] va multumesc pentru gandurile bune, sincer nici nu stiu de ce ma agit, cred ca o sa fiu mai rau dupa ce imi face inseminarea, mie cele 2 saptamani mi se par enorm de mult [:D] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni yo zic ca e de bine, ai mai intrat la fetele de la inseminare, ele ce parere au? In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,beta e 4258...azi am 4 sapt si 5 zile,si sunt 20 zile dpo.Nu e cam mare?[wow]Peste tot am gasit valori de referinta mai mici [:D] ___________________________________ Mamica mandra [gravi]4+ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kimmy , si eu am primt rezultatul la beta si nu stiu cum sa-l interpretez pt ca e prima data cand fac o astfel de analiza . Mie mi-a iesit 58 , 60 si maine fac exact 4 saptamani de sarcina . o fi prea mica valoarea mea? Pentru ca vad ca in comparatie cu a ta e minuscula . poate ne ajuta fetele , multumim![pup] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit pe un site urmatoarele valori: Valorile mediane ale HCG in sarcina sunt urmatoarele: - saptamana 3 de sarcina - valoare mediana HCG=17.5 mUI/mL; - saptamana 4 de sarcina - valoare mediana HCG=141 mUI/mL; - saptamana 5 de sarcina - valoare mediana HCG=1398 mUI/mL; - saptamana 6 de sarcina - valoare mediana HCG=3339 mUI/mL; - saptamana 7 de sarcina - valoare mediana HCG=39759 mUI/mL; - saptamana 8 de sarcina - valoare mediana HCG=90084 mUI/mL; - saptamana 9 de sarcina - valoare mediana HCG=106257 mUI/mL; - saptamana 10 de sarcina - valoare mediana HCG=85172 mUI/mL; - saptamana 12 de sarcina - valoare mediana HCG=66976 mUI/mL; - saptamana 14 de sarcina - valoare mediana HCG=34440 mUI/mL; - saptamana 15 de sarcina - valoare mediana HCG=28962 mUI/mL; - saptamana 16 de sarcina - valoare mediana HCG=23930 mUI/mL; - saptamana 17 de sarcina - valoare mediana HCG=20860 mUI/mL; - saptamana 18 de sarcina - valoare mediana HCG=19817 mUI/mL; Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anne rezultatul tau e foarte bun,e in limita.Eu incep sa-mi fac griji,initial m-am bucurat ca e mare,apoi am inceput sa sper ca e sarcina gemelara,apoi am mai citit,si sunt terifiata [q],hcg creste foarte mult in caz de sarcina molara. Kmy,verisoara ta cat avea la primul beta?ziceai ca avea 5 saptamani si 2 zile? ___________________________________ Mamica mandra [gravi]4+ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu va ingrijorati asa de repede cel mai bine repetati poimaine beta daca ati facut-o astazi ca sa va linistiti, daca se dubleaza indiferent de valoare este ok. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele eu nu stiu sa va dau sfaturi in legatura cu beta, si eu am facut sapt trecuta prima beta din viata mea si eram in ceata, de fapt asa am si ramas, eu la 4 sapt si cred ca 3 zile am avut 289, apoi am refacut la 5 sapt si am avut 1735. nu am refacut la 24 de ore pt ca am prins chiar week-endul, primul l-am facut joi, iat al doilea luni. Tot felul de ganduri imi fac si eu, ba in legatura cu sarcina daca este la locul ei, daca ii bate inimioara, ba ca eu ma stiu cam anemica si vai de mine ce se va intampla, ba ce sa mananc, pe mine dr m-a chemat duminica ca atunci este de garda la spital, dar a zis ca daca nu am rabdare pot sa ma duc si mai repede....asa ca incerc sa stau pana duminica, nu stiu daca voi reusi. [gravired] 6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...