Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (742) Felicitari AnneMarie !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Buna fetelor, acum am venit si eu de la dr si evident nu mi-a facut inseminarea [bang], nici maine nu este sigur, nu inteleg de ce fulicuii mei se incapataneaza sa nu mai creasca, cel de 2.09 acum este de 2.07 iar celalalt a mai crescut putin, a ajuns de la 1.98 la 2.01 mai mi-a zis ca endomentrul arata foarte bine si ca foliculul de 2.01 are ovocit, la celalalt nu este sigur, m-a chemat maine la 8 fara 20 sa vedem daca face maine inseminarea sau imi face pregnylul maine si poimaine imi face inseminarea, indiferent cum va fi sper sa fie bine. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Of Miky, inteleg tensiunea si eu ma bucuir acum nespus ca am o pauza clara de 2 saptamani de mers la doctori in continuu [pup][pup] e bine ca ai doi foliculi si amandoi sunt maturi speram sa aiba amandoi ovocite la mine n-a vazut la niciunul, dar mi-a facut ecografia jos unde zicea ca nu se bazeaza pe ecograf..... deci eu habar n-am daca-m avut ovocite iar daca nu am avut nush' ce sa mai zic...ce ar trebui sa fac... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
La multi ani tuturor celor care poarta numele Sf Niculae va doresc multa sanatate si impliniri! Draguta imi pare rau ca nu ti-a iesit testul pozitiv dar sigur urmatorul va fi super pozitiv[pup] Moni eu data trecuta am avut durere ca la menstruatie la 4 zile de la inseminare si din ziua a 7 a de la inseminare au inceput sa ma doara si sanii. Eu zic ca este de bine totusi este semn ca se lucreaza pe acolo. Bob bine ai venit din vacanta, eu zic ca sunt sanse luna asta sa fie [bibe].... ce as pleca si eu la munte acum cand ninge asa de frumos (ma uit la stiri) Alex nu stiu ce sa fac...lumineaza-ma si pe mine... nu am luat doua zile aspenter cu toate ca mie mi-a zis sa il intrerup doar daca fac punctie dar avand in vedere ca lui moni i-a zis sa opreasca doua zile inainte si doua dupa am zis sa fac si eu la fel, dar la mine cum nu este sigur ca voi face maine inseminarea nu stiu daca sa iau aspenterul. Tu ce zici sa fac? In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
sper doar sa nu se dea aia acolo cu capu' de pereti aiurea [:D] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina asteapta pana maine ca sa faci cu primul pipi ca este mai concentrat, Doamne ajuta sa vezi dublu[pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Buna fetelor, acum am venit si eu de la dr si evident nu mi-a facut inseminarea [bang], nici maine nu este sigur, nu inteleg de ce fulicuii mei se incapataneaza sa nu mai creasca, cel de 2.09 acum este de 2.07 iar celalalt a mai crescut putin, a ajuns de la 1.98 la 2.01 mai mi-a zis ca endomentrul arata foarte bine si ca foliculul de 2.01 are ovocit, la celalalt nu este sigur, m-a chemat maine la 8 fara 20 sa vedem daca face maine inseminarea sau imi face pregnylul maine si poimaine imi face inseminarea, indiferent cum va fi sper sa fie bine. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Of Miky, inteleg tensiunea si eu ma bucuir acum nespus ca am o pauza clara de 2 saptamani de mers la doctori in continuu [pup][pup] e bine ca ai doi foliculi si amandoi sunt maturi speram sa aiba amandoi ovocite la mine n-a vazut la niciunul, dar mi-a facut ecografia jos unde zicea ca nu se bazeaza pe ecograf..... deci eu habar n-am daca-m avut ovocite iar daca nu am avut nush' ce sa mai zic...ce ar trebui sa fac... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Moni pai nu ti-a mai facut ecografie? acum cum mai esti? In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gina85
pe prospect scrie sa il fac cu urina de dimineata,acum vreo doua ore am avut o pata maronie,(acu nu mai am nimik),o sa ast ca poate pana maine dimi o sa imi vina si nu vreau sa il stric degeaba.ovulatia am avut o sg in 24 nioembrie.mersi ca ai raspuns[pup]
Eu azi cand am venit la birou, am mers putin prin ploaie si mi-a intrat frigul in oase. Apoi am stat cu geamul deschis in spate, ca sa aerisesc biroul si m-au apucat niste crampe ca de CM. Apoi am gasit spottingul portocaliu, care poate fi semn de CM sau o reactie a corpului la frig. Si concluzia e ca eu iau test in drum spre casa si-l fac maine dimineata, indiferent daca mai gasesc spotting portocaliu, maro, mov, verde sau in picatele [:D] Wishing for rainbow baby dust !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Bobule ce bine imi pare sa te citesc! Pupilici muuuulti! Miky imi pard rau ca nu ti-a facug inseminarea:( dar daca zici ca nu iti facd nici maine de ce nu prestati voi ca doi indragostiti? Alex stii cumva daca saptamana asta este dr U la Fundeni? Am sunat dar nu rasp nimeni pe interior. Noi am primit acushi rezultatul de la dublu test, a iesit ok. Va pupic, sunt cu okii cat cepele aici sa vad liniutele, gina tin pumnii! Draguta tu poate te-ai grabit, mai stai o zi doua, un pic de speranta nu strica niciodata. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...