Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (742) Felicitari AnneMarie !!!


Recommended Posts

Buna fetele! Moni poate se cuibareste micutul la mami in burtica[pup] Miky suntem alaturi de tine! Bafta - sa creasca foliculii marisi numai buni de inseminat. Draguta si eu zic ca e mult prea devreme pentru test, pana nu vezi rosu inca mai ai sanse, destul de mari inca. Fetele care urmeaza sa se testeze - bafta. Va pupic pe toate! Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
ups, la asta nu m-am gandit: ca probabil voi ovula de sarbatori. Pfoai, ce mai chef o sa am cu toate neamurile in carca noastra [bang] Poate ne facem vant pe undeva, singurei ca porumbeii [:I] mrenescu, imi pare rau de z2 si-ti urez bafta sa gasesti solutii pentru [pathot] chiar si sub asistenta familionului [cool] Wishing for rainbow baby dust !
Eu tot mai sper sa ovulez la 14 zile si sa fie mai devreme de sarbatori. E o idee sa merg impreuna cu sotul pe undeva, unde sa fim numai noi doi sa fie terenul propice pentru romantisme [:D] Bob, eu zic ca pana nu e flux normal nu e totul pierdut. Fa testul ala. Bravo tie ca esti asa hotarata sa animezi femeia din tine. Cred ca fiecare din noi ar trebui sa facem asta. Miky82 multumesc pentru gandurile bune. M-am obisnuit cu gandul ca nu e nici luna asta, ce sa-i fac. Acum deja calculez pentru luna urmatoare si-mi tot fac planul ca tiganul. Ce o iesi o iesi, vedem dupa sarbatori. Oricum, tin pumnii pentru tine sa poti face inseminarea. Avand in vedere ca e luna cadourilor sunt sigura ca si tu si Moni veti reusi. Ati vazut la verisoara lui Kmy cum a fost: punct ochit, punct lovit[:D] Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu Bob, eu zic ca pana nu e flux normal nu e totul pierdut. Fa testul ala. Bravo tie ca esti asa hotarata sa animezi femeia din tine. Cred ca fiecare din noi ar trebui sa facem asta.
Uhhh, da, anim anim, consortul e incantat ca un adolescent [:I] [olala] Nici eu nu consider cartile aruncate. Sunt pregatita sa stric teste si sa numar si sa ma isterizez la gandul unui [bibe] Leu [olala][olala][olala] P.S. am pregatite replici de consolare pentru toate zodiile [:D] Wishing for rainbow baby dust !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Buna fetelor, acum am venit si eu de la dr si evident nu mi-a facut inseminarea [bang], nici maine nu este sigur, nu inteleg de ce fulicuii mei se incapataneaza sa nu mai creasca, cel de 2.09 acum este de 2.07 iar celalalt a mai crescut putin, a ajuns de la 1.98 la 2.01 mai mi-a zis ca endomentrul arata foarte bine si ca foliculul de 2.01 are ovocit, la celalalt nu este sigur, m-a chemat maine la 8 fara 20 sa vedem daca face maine inseminarea sau imi face pregnylul maine si poimaine imi face inseminarea, indiferent cum va fi sper sa fie bine. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Of Miky, inteleg tensiunea si eu ma bucuir acum nespus ca am o pauza clara de 2 saptamani de mers la doctori in continuu [pup][pup] e bine ca ai doi foliculi si amandoi sunt maturi speram sa aiba amandoi ovocite la mine n-a vazut la niciunul, dar mi-a facut ecografia jos unde zicea ca nu se bazeaza pe ecograf..... deci eu habar n-am daca-m avut ovocite iar daca nu am avut nush' ce sa mai zic...ce ar trebui sa fac... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Moni pai nu ti-a mai facut ecografie? acum cum mai esti? In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Nu mi-a mai facut in ziua cu inseminarea..... acum am tot asa durere de burta ba parca am o bila inauntru care trage in jos, ba ma doare pur si simplu dar e constant... [:D] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Buna fetele! Moni poate se cuibareste micutul la mami in burtica[pup] Miky suntem alaturi de tine! Bafta - sa creasca foliculii marisi numai buni de inseminat. Draguta si eu zic ca e mult prea devreme pentru test, pana nu vezi rosu inca mai ai sanse, destul de mari inca. Fetele care urmeaza sa se testeze - bafta. Va pupic pe toate! Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
e posibil sa se cuibareasca asa repede? Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mrenescu, lasa, ca asa e mai distractiv, cand te feresti san u te prinda/auda ceilalti. Miky, opreste Aspenterul, daca faci punctie e f important. Daca nu faci, vei lua in momentul in care vei afla. Efectul lui nu este atat de mare incat daca nu il iei sa nu ramai gravida. Pentru posibilele gravidute: am avut dureri de burta ca la menstruatie de prin 7-8 dpo, apoi o senzatie ciudata la sani, le simteam greutatea si o durere vaga si cam atat. Ylari, cred ca este, e in concediu din 18 dec pana la sf.lui ianuarie. Ai PM! [gravi] 4 weeks and 5 days _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Ma inscriu si eu in randul aspirantelor la bebe! Muncim la un bebe din 2007 si minunea inca se lasa asteptata! Am schimbat vreo 3 medici si am facut zeci de analize, teste, tratamente si in cele din urma anul acesta am identificat una dintre probleme: foliculii nu se sparg singuri. Tratament recomandat: CLOSTILBEGYT z5-z9 1/zi; PREGNYL 5000 UI in z 13; DUPHASTON z16-z25 2/zi; FEMIBION1 1/zi. A trecut deja si a treia luna de tratament. Foliculii se sparg in urma injectiei cu PREGNYL insa din pacate tot nu am ramas. Luna aceasta chiar sperasem ca minunea s-a produs: ultimul CM il avusesem pe 01.11. Pe 30.11 trebuia sa apara; pe 01.12 am avut doar o usoara sangerare si atat. Asa ca aseara, 05.12, de urgenta la ecografie. Raspunsul: nu e sarcina: endometrul este 5.1 si tot trilamelar - deci, nu e sarcina.Plang....sunt trista; imi plange sufletul de durere... Mi-a dat sa iau 10 zile DUPHASTON, 2/zi si apoi sa revin la monitorizare. Incerc sa ma adun si sa o iau de la capat...vorbesc cu colegele de cadourile date copiilor lor de Mos Nicolae si imi spun ca poate la anul ma va binecuvanta si pe mine BUNUL DUMNEZEU cu un prunc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Buna fetele! Bobule ce bine imi pare sa te citesc! Pupilici muuuulti! Miky imi pard rau ca nu ti-a facug inseminarea:( dar daca zici ca nu iti facd nici maine de ce nu prestati voi ca doi indragostiti? Alex stii cumva daca saptamana asta este dr U la Fundeni? Am sunat dar nu rasp nimeni pe interior. Noi am primit acushi rezultatul de la dublu test, a iesit ok. Va pupic, sunt cu okii cat cepele aici sa vad liniutele, gina tin pumnii! Draguta tu poate te-ai grabit, mai stai o zi doua, un pic de speranta nu strica niciodata. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa [url="http://lbdf.lilypie.com/cRWrp3.png"]bebedoiu[/url] Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
Ylari ma bucur ca tu si bebe sunteti bine, am nr de tel de la asistenta Liza daca te ajuta, pot sa ti-l dau.... referitor la prestat crede-ma ca mie o pofta [:D], dar trebuie sa aiba o abstinenta de 4-5 zile pentru inseminare o sa vedem maine ce se mai intampla. [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Mrenescu, lasa, ca asa e mai distractiv, cand te feresti san u te prinda/auda ceilalti. Miky, opreste Aspenterul, daca faci punctie e f important. Daca nu faci, vei lua in momentul in care vei afla. Efectul lui nu este atat de mare incat daca nu il iei sa nu ramai gravida. Pentru posibilele gravidute: am avut dureri de burta ca la menstruatie de prin 7-8 dpo, apoi o senzatie ciudata la sani, le simteam greutatea si o durere vaga si cam atat. Ylari, cred ca este, e in concediu din 18 dec pana la sf.lui ianuarie. Ai PM! [gravi] 4 weeks and 5 days _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] sanatos!
Multumesc mult Alex, nu fac punctie, atunci o sa incep sa iau dupa inseminare.[pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...