Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (3)


Recommended Posts

deci daca sunt pupata asa de tare (pana la cer si inapoi-asta-i o declaratie pe care n-am mai auzit-o in ultimii ani [:D] ) si fiindca Cecilia pleaca in concediu ( sa aveti timp frumos si sa va relaxati ! ) ma simt datoare sa strig catalogul, ca nu-mi place linistea asta .

Deci, la raport , ce mai faceti, cum mai sunteti, cum ati petrecut sarbatorile ?

 

Adi e la mama, saptamana asta ma/ne relaxam (asta inseamna nu facut mancare, nu facut curatenie-ca e, nu trezit/culcat dupa programul altora [:D] )

am cam facut sunculite si zic stop mancarii de dupa ora 20.

ma bate gandul sa zugravesc bucataria

mi-am luat voucher la cosmetica, 3 derma ceva cu abraziune, masaj, chestii de-astea, la un cabinet pe dorobanti, sa vad ce rezultat da sa stiu de ma mai bag la asa ceva.

intentionez sa ma inscriu la scoala de sofer ( intentia o am de multi ani) zilele astea, cine merge cu mine ?

 

 

............................................................

 

[cubrad] Ajutoarele lui Mos Craciun

Mama de papanas Andreiutz id="size3">[bonjovi] id="navy">( 02.10.2007 )id="Script MT Bold">

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani in 2012!

 

Noi am plecat pe 24 la Rasnov, cu gandul ca ne intoarcem in Bucuresti pentru revelion. Dar am ramas cu gandul doar, ca noul an ne-a prins tot la bunici! Fu dragut, sanius, zapada un pic acolo, dar era... si cireasa de pe tort febra vreo 3 zile la Robert in jurul revelionului. Nu stiu de la ce, ca de cum am plecat s-a terminat si febra si nici muci altceva nu mai are... Cred ca nu-i prieste prea mult la bunicm, ca si anul trecut de Craciun s-a lasat cu febra.

 

papanashoid="green">, si eu ma gandeam iar la o scoala de soferi... dupa 5 ani in care am zis pas, ca m-a enervat al meu, apoi copii si faptul ca nu ma simt in stare sa conduc... nu-mi iese din cap ca nu-i de mine sa conduc o masina... dar, anul asta poate poate mi s-o schimba gandul si mai ales ca m-am saturat sa depind de sot/ taxi, etc.

 

In rest, de saptamana viitoare ma apuc de cautat bone, ca sa am cu cine sa o las pe dra Lu, ca din februarie ar trebui sa iau scarbiciul de la capat. Imi trebuie macar pana in septembrie, cand ar primi-o si la Robert la gradinita. Asa ca daca auziti pe cineva... caut bona in Militari.

 

Robert mi-a intins un adevarat oras prin casa, ca a primit de la mos un tren cu telecomanda si un avion lego de calatori... Asa ca avem si aeroporturi pe langa gari, sectii de politii[bang].

 

[pup] Si am venit si eu sa nu ma treceti absenta la catalog, desi dna profesoara e plecata[:D]

 


[9cer]Mad [portb]id="green"> cu [cavaler] Robert Stefan (09.09.2007)id="teal"> si [zana] Luiza Alexandra (05.03.2011)id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani 2012!! [:D] Sa fim frumosi (frumoase [:D]), sanatosi si sa avem noroc cat lumea !!!

 

Am intrat sa va salut si sa va urez de bine (ca n-am mai fost pe aici de mult) si sa transmit felicitari speciale papanashei pentru eforturile depuse in campania cu Mosul!! [pup] Bravo!! Sa dam Cezarei ce-i al ei!!

 

De Reve... si noi tot la Busteni am fost, obisnuit, in familie, nimic spectaculos (Slava Domnului!!)

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, fie ca 2012 sa va aduca tot ce va doriti si musai sanatate la toata lumea!

 

Noi tot pe plaiuri austrice, dar ne indreptam curand spre casa. Astia marii, ca piticii raman la Bran cu bunicii sa continue schiul. Alex este deja experta, coboara lejer partii rosii de aici. Andrei a progresat si mai si, datorita lui frau Doris care in spiritul germanic e neinduplecata si cam dictatoare. Dar acum coboara baiatul ditamai partia abrupta cu mainile la spate si ceva viteza. Evident, motivatia a venit din echipamentul de schi complet achitionat, care nu era in plan si pentru el dar nu a fost chip sa scapam.

 

A fost tare frumos pe aici dar sa fiu sincera am cam obosit de programul ultimelor 2 saptamani cu copiii, destul de capriciosi si energici ( pfiii si ce ma asteapta de luni la birou). Macar ei sunt sanatosi, eu am reusit sa racesc putin, cred ca de la atat vin fiert baut la baza partiei. [:D] Macar arsurile sunt ceva mai bine, dar nu stralucit. Din pacate portiunile de gr 3 arata rau, mai bine nu va povestesc. Cred ca degetele cu pricina nu vor arata bine mai devreme de o luna si semnele vor ramane definitiv.

 

Cam asta de la noi, schi si nazdravanii. Va dorim vacanta frumoasa in continuare.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei,hei,hei,

[cheers]La multi ani 2012 ! id="red"> [pahar]

 

Sa va mearga toate bine, sa fiti sanatoase si voi si familiile voastre, sa va bucurati de intelegere si iubire, sa aveti noroc cu carul, sansa de a va indeplini cele mai frumoase dorinte si sa va bucurati impreuna cu cei dragi de toate acestea !

Si sa continuam sa ne impartasim experientele magice de mamici de dulcetzuri si papanashi, sa ne sprijinim in momentele grele si sa pretuim prietenia care ne leaga !

Va imbratisez cu drag [grup]

 

Luy, cu Maria Teodora id="red"> si Irina Alexandraid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu la apel, ca se intoarce azi doamna profesoara acasa si de nu ma gaseste in bancuta mea ... [:D]

Maria a reinceput de ieri gradinita, spre supararea ei : 'numai la luna august ma gandesc, pentru ca atunci voi fi in vacanta' [:D]

 

 

Luy, cu Maria Teodora id="red"> si Irina Alexandraid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...