Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (3)


Recommended Posts

Buna. Gata si concediul nostru, revenim in Bucuresti. Daria in a 4-a zi de varicela, in rest am avut Craciun alb, sarbatori frumoase. Sa avem un an nou excelent, cu tot ce ne dorim. Carpatina, condoleante.

 

-------------------------------id="navy">

mamica Darieiid="purple">[buburuza] si a lui Davidid="teal">[pis]

L'amor che move il sole e l'altre stelle.id="size1">id="Georgia">

Shiawase wa itsumo jibun no kokoro ga kimeru/ It is always your heart that decides your own happiness.

id="size1">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu sunt acasa de ieri, dar nu in lare forma. Viroza a evoluat si ieri mai mult am zacut la Bran, apoi ne am pus la drum pana acasa unde centrala fusese in avarie de ceva timp si inghetasera si peretii. Dupa 2 ore in frig, bolnava fiind, ne am decis sa ne mutam la hotel. Azi e ceva mai bine, sper sa pot dormi macar in living.

 

Copiii sunt la Bran, unde e super zapada. Atat de multa era vineri noapte cand am ajuns ca nu am putut urca pana acolo. Pentru ca aluneca rau, azi am instructat bunicii sa ramana la baza, fara schi.

 

De maine la munca si dieta, ca vorba Carpatinei prea multa mancare am bagat. Mai exact 4 kile in plus care impiedica inchiderea prea multor obiecte vestimentare.

 

Va doresc o saptamana frumoasa tuturor si sa fim sanatosi.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana nici eu nu stiu. Si David a fost racit concediul acesta. Maine trebuia sa reinceapa gradinita, sper sa supravetuiesc, nu e mare eruptian, ne-am inarmat cu Cytelium de la A-derma si cu Cicalfate de la Avene, ultima e cicatrizanta antibacteriana, poste o folosesti deja pentru degete. Despre incalzire stiu ce spui, azi am experimentat aici iar acum 2 saptamini in Neamt. Asa, la kilograme, copiii sunt mai slabi, eu cica un pic peste desi ma simt si arat mai grasa, cred ca am pierdut muschi am pus apa, M chiar stabil desi si el tot asa se simte. Am trimis link la poze pe e-mailul comun.

 

-------------------------------id="navy">

mamica Darieiid="purple">[buburuza] si a lui Davidid="teal">[pis]

L'amor che move il sole e l'altre stelle.id="size1">id="Georgia">

Shiawase wa itsumo jibun no kokoro ga kimeru/ It is always your heart that decides your own happiness.

id="size1">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luiza, cu intarziere la multi ani , sa fi sanatoasa si sa ai parte numai de realizari!

Andreea , clubul nostru este in zona Diham. Nu stiu cat de cunoscut este , insa am observant ca de la grupa de avansati multi copilasi s-au clasat pe primele locuri. Fac mereu inscrieri si da , grupele sunt pe varsta. Andrei este la grupa albinutelor si are colegi de varsta cu el, iar Alexandra este la bondorei. Andrenamentele difera in functie de varsta copilului si de nivelul de pregatire. Eu una sunt multumita, instructorul este tanar insa cu un mare lipici la copii, iar pretul este foarte accesibil, fata de ce am auzit la alte cluburi. Daca vrei mai multe detalii da-mi un PM ca sa nu fac reclama mascata.[:D] Bafta maxima la examen.

Yaia, de fel sunt foarte atenta cu finantele. In ziua cu pricina am scos banii de la banca, nici nu erau ai mei si am plecat la serbarea fetii de la scoala. Luata de val cu serbarea si cu venirea soatei de pe alte meleaguri, am uitat sa-i pun bine. Oricum imi va fi invatatura pe viata.

Erina, refacere rapida micutei.

 

 

 

 

___________________________________

______________________________

Unde omul se multumeste, acolo raiul îl gãseste.id="Verdana">id="purple">id="size1">


 

Vale, mami de [zana] ALEXANDRA si [hagi] ANDREI

id="green"> id="size2">

cum creste Alexutaid="Verdana">id="purple">id="size2">

cat de mare este Anduid="Verdana">id="purple">id="size2">

 

 

[i] BAZAR DC id="Verdana">id="blue">id="size3">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani cu intarziere tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor![pup]

 

Am revenit acasa de la munte, intr-un cuvant "superb", peisaj, zapada, partiile, nu fff aglomerat...totul.( mi-a placut mai mult decat Valea Prahovei) Cristi a invatat sa skieze, nu fff mult dar suficient spun eu pt prima intalnire cu skiurile. A refuzat categoric instructor...asa ca nu am avut decat varianta "mami instructor", am reusit mai mult decat speram. In prima zi a fost cam speriat de aglomeratie, asa ca am cautat un loc retras (intre partia de sanius si cea medie) eram doar noi si muntii, superb si cu efect. A invatat plugul repede si sa faca cateva viraje...asa ca vineri deja coboram partia impreuna (de incepatori), am avut emotii la primele urcari cu babyskiul, dar a fost ok. Eu nu prea am putut profita de partie, avand rolul de instructor pt 2 baieti( Cristi si tati), dar ma declar multumita de rezultat. Despre Ranca nu pot sa va spun decat ca este locul ideal sa inveti sa skiezi, preturi ok, partia de incepatori ok...Vremea a fost superba, soare, ninsoare, viscol si iar soare... Cristi azi "mami suntem mai sus decat norii".

Am profitat din plin de tot ce inseamna iarna, sanius, patinaj....am un baiat "curajos"...cra cra....cu siguranta mai mergem la munte macar un sfarsit de saptamana, tot acolo.

 

Gata.......revin cu poze cand reusesc sa le culeg, eu am facut putine...

 

Cecilia si Cristian Mateiid="red"> (07.09.2007)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vale,clubul vostru e Dance Fever?Bravo Alexandrei pentru performan#539;a,si bafta cu vreun potential partener,si un sfat,daca vrei sa tina perechea considera-l ca si copilul tau, copii au nevoie de comunicare nu doar in sala de dans, atunci perechea rezista mult timp,a da si parintii jjoaca un rol important in evolutiia lor sportiva!bafta si mult succes in viitoarele competitii, daca e clubul de care cred ca e vorba, atunci sigur va intra repede si in concurs![pup]

Roxana,sanatate![pup]

Cecilia,mi-au placut mult pozele voastre,Cristi e un bravo!

 

Alina,

 

Alexandru Andrei-22.11.2003id="blue"> si Olivia-22.08.2007id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Cecilia,mi-au placut mult pozele voastre,Cristi e un bravo!

Alina,

Alexandru Andrei-22.11.2003id="blue"> si Olivia-22.08.2007id="red">
align="right" id="quote2">

Multumim, sunt doar o parte....o sa mai pun cand le primesc pe celelalte.[pup]

Cecilia si Cristian Mateiid="red"> (07.09.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bre, dar slaba miscare pe aici. Unde sunt zilele alea cand scriam doua capitole pe zi? Copii mari, griji multe??? vad ca nici nu ati inceputara anul bine si deja munciti, munciti si iar munciti. Nu mai aveti timp de o barfa mica, nimic, nimic, deloc, deloc?? Eu imi permit ca am intrat la dospit, pe ultima sutasi alta treaba nu am decat sa stau huhurez si sa vad ce mai e nou si care-i treaba...

Astazi chiar am stat aproape toata ziua pe net si imi aduceam aminte cu nostalgie de odiseea noastra, cand impartaseam fiecare senzatie, contractie si idee. A fost foarte frumos, excelent! Si imi pare rau ca nu avem cum sa mai ramanem iar toate insarcinate sa repetam figura... Hihihih... Va pupez tare, tare, tare!!!

 

[hippi]ANNISIAid="red">, mami de [rulo] YANIS LUCAid="teal"> si suriorul lui ANDREAS FABIANid="blue"> (37+)id="size2">id="limegreen">

 

 

Mid="red">iid="blue">cid="limegreen">uid="purple">lid="green"> Yid="orange">aid="red">nid="purple">iid="red">sid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">tid="teal">eid="green"> mid="red">aid="limegreen">rid="purple">eid="green">id="size1">

 

Sid="red">uid="blue">rid="limegreen">iid="purple">oid="green">rid="orange">uid="red">lid="purple"> lid="limegreen">uid="red">iid="green"> Yid="black">aid="orange">nid="blue">iid="purple">sid="teal">id="size1">

 

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...id="blue">id="size1">

 

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!

Credinta-i val, iubirea vânt

Si viata fum!"

id="red">id="size1">
id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Valentina. Numai bine si voua. Felicitari pentru performantele Alexandrei. Daria e bine, nu i-au iesit bubite noi. Cecilia abia astept sa incerce si Daria sportul acesta. Avem pirtie la PN, am vazut ca amenajeaza o a doua de dificultate mai mica. Anisia spor la dospit feciorasul. Roxana ceva sanse sa ne vedem la sala? Hai ca mi se termina abonamentul si nu degeaba ziceam eu ca anul asta se anunta mai spiritual, s-ar putea ca asta sa fie in detrimentul financiarului. SabinaY posteaza si aici link, mi- a placut mult poezia aceea de Rilke.

 

-------------------------------id="navy">

mamica Darieiid="purple">[buburuza] si a lui Davidid="teal">[pis]

L'amor che move il sole e l'altre stelle.id="size1">id="Georgia">

Shiawase wa itsumo jibun no kokoro ga kimeru/ It is always your heart that decides your own happiness.

id="size1">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...