Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV in Ungaria 102


Recommended Posts

Bytzi, Pogonici, Violeta: [pup][pup][pup] Va multumesc mult pentru sprijinul vostru. Important este ca am puterea de a lupta pe mai departe, precum si cea de a accepta situatia si de a cauta alte solutii (ex. donare de ovocite). Cel mai rau imi pare pt. sotul meu, care a scapat de azoo si a dat de pacostea de mine [:D] Va imbratisez cu mult drag si va tin pumnii pe mai departe (si pt. mine, of course). Tabitha Si maine e o zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Haideti sa va scriu care a fost raspunsul dr. K. cand i-am scris ca am FSH-ul 35,9 [:D] : "These numbers unfortunately are not good at all as they indicate severely compromised ovarian function. Ideally the FSH would be less than 10 and the estradiol would be below 75. When the FSH is between 10 and 15 treatment outcome becomes unpredictable but in some cases the response is pretty good. When the FSH gets over 15 and especially 20 treatment outcome is poor. Most cycles have to be cancelled and in the rest 1 at best 2 eggs can be collected. Over 20 we do not recommend treatment but ask the patient consider donor egg treatment. With an FSH of 35 you really have to consider donor egg treatment as the chance for IVF to work with own eggs is just theoretical. Do write me if you have any further quuestions about this!" I-am scris acum sa-l intreb daca e vreo sansa ca in alta luna sa am un FSH mai mic si poate ca acum e o "greseala"; iar daca nu, ce sanse sunt sa fac in Ungaria FIV cu ovocite donate (desi, din cate am studiat, in Ungaria nu se poate). Va tin la curent cu ce o sa-mi raspunda si daca mai merg sau nu la programarea cu K. de luni. Va pup dulce [pup][pup][pup] Tabitha Si maine e o zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tabitha, iti tin pumnii. tu si sotul tau veti fi parinti pana la urma. nu ezita sa te gandesti si la adoptie![pup] fetelor cucuiete cu mirela in frunte, ca ea ma intreba ieri: azi am fost la echo.am 2 bebelini, in sacii gest se vad embrionii si activitatea cardiaca. va sarut adi[gravi]6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dent, adipapazi: [pup][pup][pup] Deocamdata am hotarat sa ne linistim, sa avem o viata normala si sa repet FSH-ul 2-3 luni la rand, sa vedem daca rezultatul de azi nu e cumva o greseala. Iar in functie de ce rezultate voi obtine, vom decide ce e de facut in cazul nostru. Ideea este ca nu mai mergem in Ungaria de data asta. Sper sa avem motive sa mergem peste cateva luni.[:D] Va tin pumnii tuturor si o sa va urmaresc.[pup] Tabitha Si maine e o zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adipapazi sa-ti traiasca vopilasii si sa creasca mari si sanatosi. Tabitha imi pare foarte rau pentru rezultatul obtinut la analize, dar sincer si eu sunt de parere sa-l mai repeti peste cateva luni ca poate e altul. Stiu persoane care au urmat si unele tratamente naturiste si pana la urma au reusit. Mult noroc pe mai departe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...