Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (743) Felicitari AnneMarie !!!


Recommended Posts

fetelor am avut aseara niste intepaturi pe stanga....ovarul sau trompa stanga.....nu stiu... dar groaznic, m-am speriat....m-am panicat n-are nicio legatura cu o sarcina, sunt convinsa ma doare de cand am facut HSG dar ma durea mai usor acum vad ca ma doare mai tare sper sa nu am aderente care sa dea durerile astea..... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni de ce esti atat de convinsa ca nu poate avea legatura cu o posibila sarcina. Poate e implantarea de vina. Tin pumnii sa fie asa!

Fetele ce parere aveti, daca am varice pe picioare, la fel ca si tatal meu de altfel, am risc de trombofilie?

 

 

Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo]

Eu pe baricade la munca [:D]

Luci, imi pare rau pt Z1.

Draguta, daca ti-a scazut temp.... imi pare rau, eu speram la tine.[flo]

Moni, sper sa fie de la implantare[olala] toata durerea asta

Miky, tu m-ai intrebat de inseminare? Pai inca nu stiu daca o sa fac, ca numai dr decide, am sunat la el si aparent vb cand imi vine in ian. Desi o sa fiu cu uratii pe cap de revelion. Bioloaga a zis ca in mod normal nu are de ce sa nu imi faca, ca se cheama chist de functional ce am eu, deci e ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy, nu e obligatoriu sa ai, dar e posibil. Mai cazuri de probleme in familie? Scum, depinde si de cat timp incercati s afaceti bebe...dar pt fetele care incearca de cativa ani (si pentru cel e care incearca de aproximativ 1 an, dar stiind exact cand e ovulatia si prestand atunci), as zice ca ar trebui sa verifice problema asta.id="Verdana">

 

[gravi] 5 weeks and 1 day

_________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy, nu ai niciun caz din partea parintilor, bunicilor tai de probleme cardiace sau circulatorii? Ai putea incerca sa faci niste analize.id="Verdana">

 

[gravi] 5 weeks and 1 day

_________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Buna fetele, a fost ok la interviu, dar era o firma de recrutare care angajeaza pt altii de fapt, acum astept sa vad daca ma contacteaza si firma respectiva.Penmtru fetele care fumeaza, mai ales daca au vechime: fumatul (si anticonceptionalele) activeaza mutatiile care dau trombofilie si dau pierderi de sarcina si infertilitate inexplicabila. Dupa cum mai povesteam, daca aveti si cazuri in familie de accident cerebral, infarct, stop cardiac, varice, ar trebui sa va ridice un semn de intrebare. Stiu ca pare ca vad problema mea peste tot, dar ganditi-va ca am trimis 4 fete sa isi faca analize, toate au descoperit probleme, 3 din ele sunt gravide si una e mamica deja!id="Verdana">Baby dust for everyone!id="size4">id="purple">id="Book Antiqua">[gravi] 5 weeks and 1 day_________________________________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 sTratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3[ruga] pentru [copil] sanatos!id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">Alex crezi ca ar trebui sa imi fac si mutatiile, adica ce analize ar mai trebui sa imi fac in afara de cele de la fundeni. [pup]In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna [flo]Eu pe baricade la munca [:D]Luci, imi pare rau pt Z1.Draguta, daca ti-a scazut temp.... imi pare rau, eu speram la tine.[flo]Moni, sper sa fie de la implantare[olala] toata durerea astaMiky, tu m-ai intrebat de inseminare? Pai inca nu stiu daca o sa fac, ca numai dr decide, am sunat la el si aparent vb cand imi vine in ian. Desi o sa fiu cu uratii pe cap de revelion. Bioloaga a zis ca in mod normal nu are de ce sa nu imi faca, ca se cheama chist de functional ce am eu, deci e ok.
align="right" id="quote2">Gaby ...da eu am intrebat, am inteles acum [:D], poate nu o sa mai fie nevoie si apare [bibe] intre timp.In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
fetelor am avut aseara niste intepaturi pe stanga....ovarul sau trompa stanga.....nu stiu...dar groaznic, m-am speriat....m-am panicatn-are nicio legatura cu o sarcina, sunt convinsama doare de cand am facut HSG dar ma durea mai usoracum vad ca ma doare mai taresper sa nu am aderente care sa dea durerile astea.....Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Moni hai nu te mai stresa, poate este de la bebe. La mine nimic nou, sunt la fel[:D], astept si eu un simtom [alcool] dar vad ca nu apare nimic, oricum este prea devreme pt asa ceva.... si cum 2 saptamani mi se pare o eternitate nu imi ramane decat sa astept [alcool][alcool][alcool]In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha mai sti ceva de Lore, ce mai face?

Simo tu pe unde umbli? nu mai dai nici un semn de viata?

 

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...