Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (743) Felicitari AnneMarie !!!


Recommended Posts

fetele au aparut uratii pana la urma, fara nicio durere

 

Moni deja 7 zile de la inseminare[olala]

 

cos minuta ai facut pregnilul?

 

gina85 vrei sa ne spui ceva???

 

fetelor va mai inscrieti in listuta de testare? poate este de data asta cu mai mult noroc[flo]

 

anne marie povesteste-ne mai multe, cate luni ti-ai luat temp.dupa cate luni de ovulatie ai obtinut sarcina, de cat timp incercai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miki, imi doresc din tot sufletul sa vina bebe, la mine si la voi toate. Poate se intampla minunea in luna magica a cadourilor, tin pumnii stransi.[flo][pup]Cred ca o sa pun si eu utrogestan pana vin uratii (daca mai vin ;)).Va pup si va doresc o seara frumoasa.
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Citat:
citat din mesajul lui Simo_82
Salutare fete dragi,Scuze absenta, dar este motivata. Am fost plecata in deplasare toata saptamana fara acces la net. Ma pun sa citesc din urma.Bun venit noilor aspirante, si sedere cat mai scurta[flo]Pentru fetele cu Z1, [grup], aveti incredere ca luna viitoare sigur se va intampla minunea.Moni, Miki, va tin pumnii stransi, si sa iasa [bibe] in testare cat mai curand.Si eu sunt in perioada de asteptare. Dupa intepaturile de ovare, cred ca in 02.12 a fost ovulatia. Am prestat la greu, iar azi sunt Z8 DPO. offf, e asa de grea asteptarea asta, dar incerc sa-mi ocup timpul cu altceva in loc sa ma gandesc. De saptamana trecuta am niste dureri surde, mai slabe in intensitate ca cele de CM, dar destul de deranjante, voi patiti la fel?Fetelor, voi puneti utrogestan vaginal numai 10 zile sau continuati pana vine CM? Iau in continuare Aspenter, Brocriptin si Sioforul.Va [pup] pe toate si multa bafta tuturor.
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Miha mai sti ceva de Lore, ce mai face?Simo tu pe unde umbli? nu mai dai nici un semn de viata?In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
align="right" id="quote2">Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]
align="right" id="quote2">Simo eu pun utrogestan pana imi vine, asa mi-a zis mereu dr mea, dar am vazut ca alti dr dau 10 zile, acum nu stiu ce sa iti spun, menstruatia vine oricum daca pui utrogestan mai mult timp asta daca nu cumva ramai graviduta ceea ce iti doresc din tot sufletul.[pup]In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
align="right" id="quote2">Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele

stiu ca nu am mai intrat de mult pe aici

dar am rasfoit rpd ultimele pagini si am vazut pe cineva drag mie: Cosminuta [pup][pup][pup][pup][pup] si ma bucur ca mai citesc vesti despre tine. sa te ajute Bunul Dumnezu sa iti indeplinesti cat mai repede visul de a deveni mama

 

[pup][pup] tuturor si de fiecare data cand intru, sa va gasesc numai cu vesti bune

 

 

 

[copil] Natalia Maria (30. 12. 2010) id="purple">id="Script MT Bold">id="size3">[copil]

 

Mica mea pasiune[:p]id="red">id="size1">

id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draguta imi pare rau ca nu a fost sa fie[grup].

Miha_23 nu stiu ce probleme ai dar utrogestan acopera deficitul de progesteron.Daca ai asa ceva e ok sa iei,altfel introduci un hormon in organism care desi nu da stari rele totusi e un hormon...

Eu nu as lua decat daca as face analiza de progesteron in ziua 7 dupa ovulatie in 3 luni consecutive si as vedea ca am deficit.Acum mai bine intrebi medicul.

Succes!

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draguta, imi pare tare rau ca n-a fost luna asta...

Anne_marie, si la mine au inceput greturile, dar e acceptabil. Stai linistita, nu-s probleme…e normal.

Ca_mila, te asteptam cu vesti de la eco.id="Verdana">

 

[gravi] 5 weeks and 2 day

_________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va invitam la cumparaturi http://bazar.desprecopii.com/catalog.asp?catid=953&n=LICITATII-16-Decembrie

 

si BIBi are nevoie de noi,2 euro prin sms la 848 http://www.youtube.com/watch?v=FYPktg-uD40&feature=shareid="size5">id="red">

 

anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca

 

 

AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

 

VARA 2011-AC1 SI AC2

 

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine [flo]

La mine azi e prima zi de greturi usoare [alcool],orice am incercat sa manc,mi-a stat in gat.

In rest sunt bine,maine am programare la dr,cu speranta ca o sa vedem si noi inimioara,chiar daca o sa am doar 5 sapt si 4 zile.Poate de data asta beta mea mare o sa ma ajute [:D]

 

Urez spor celor care sunt in perioada de ovulatie,sa fie asta luna cea mare pentru toate!Pupici de la mine!

Unde era listuta de testare?Cine urmeaza la doua liniuteee?

 

Si nu in ultimul rand,salutari gravidutelor,sa aveti in continuare sarcina usoara!

Camila,bafta la eco,abia astept sa ne spui cum a fost sa auzi inimioara [olala]

Wow Anne,chiar ca devreme greturile la tine [:D].La prima nu am avut deloc,dar niic nu era ok sarcina,la Timi au inceput abia la sfarsitul saptamanii 6,si acuma asa timid la 5.

 

Sa aveti O duminica frumoasa!

 

___________________________________id="green">

 

Mamica mandra [gravi]5+

 

Povestea noastraid="Century Gothic">id="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...