Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (743) Felicitari AnneMarie !!!


Recommended Posts

Alex daca crezi ca e o munca usoara cu care sa te descurci si sa nu iti fie greu eu zic sa te duci, dar daca e greu mai bine renunta ca vezi cat de greu ai ramas gravi si e pacat sa muncesti si sa se intample altceva si plus de asta oricum ai intrerupere si nu poti beneficia nici de prenatal. Multa bafta daca te duci la interviu.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Buna fetelor. Miky multumesc de intrebare, da sunt mai bine, cred ca ma pastea un puiut de gripa dar i-am facut vant, ieri si alaltaieri m-am simtit rau, durere de cap, greata indispozitie si toate cele, azi am fost la scoala am dat 2 lucrari la una nu am facut mare lucru dar sunt optimista, de acum ar cam trebui sa ma apuc si eu de [pathot] ca sunt prin ziua 8-9 nici nu stiu exact si sa nu ma trezesc ca cu toanele mele de nervi si nu stiu ce pierd ovulatia. Ma bazam foarte tare pe ziua de duminica dar sare din schema ca sotul vrea sa se impartaseasca atunci si nu e voie dar este timp luni-marti si chiar mai incolo, luna asta nu fac nimic nici teste nici eco ca sunt in gaura cu banii. Miky ma bucur ca ai facut inseminarea, acum asteptam vesti bune. Malina si Bob of nenorocitele de zile 1, asa le-as poci eu sa nu mai apara vreo 9 luni. Moni ce faci cum esti? Luciana abia astept sa vad ce e la tine ca mie im miroase a gravideala. Alex cum esti? Gata ca am scris o gramada. [pup][pup][pup] la toate fetele Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Miha, sunt bine, am avut o saptamana mai aglomerata la munca si n-am scris prea mult nu ma mai doare nimic dar mai am scurgeri din seara asta pun utrogestan de 100 asa mi-a zis [pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Miha, sunt bine, obosesc mai repede, am usoare dureri de burta si sani, si ma incearca primele greturi. Dar nu ma plang, e bine. Ma pregatesc sa merg la un interviu maine, desi nu mi-au trimis mail cu detaliile, am vazut eu pe site-ul lor unde e sediul...ce sa fac? sa ma duc chiar daca nu imi trimit ei mail? Ar fi o treaba sa ma angajez acum, dupa 10 luni de cautari[:D]. [gravi] 5 weeks _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
pai Alex o sa se crizeze ca esti insarcinata sa nu le zici Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Ella, Corina felicitari pentru bebe! Bobimi pare rau de Z1. Luci te inteleg foarte bine, fa testul cand simti tu, de preferat chiar dupa ce ai macar o zi de intarziere! Bafta, sa fie cu ochisori. Mikyma bucur tare mult ca ai reusit sa faci inseminarea. Doamne ajuta sa se prinda bebe si de Craciun sa ne aduci vestea cea mare. Hsg va fi la 5-6 zile dupa UM. A#537;tept#259;m acum! Legat de prestat atunci cand vrei sa te impartasesti - sigur nu inainte cu vreo 3 zile si in ziua in care te-ai impartasit. Amani prestatul sau impartasania. Alex sunt de acord cu Mihaela, daca e greu si pune sarcina in pericol, mai bine pas.[pup]Sanatate maxima! Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Buna seara fete dragi!!! Poate multe dintre voi nu ma cunosc...A trecut ceva timp de cand n-am mai postat pe aici insa v-am mai citit din cand in cand.Si eu ca si voi,,lupt in continuare cu infertilitatea.As avea o mica intrebare,voi Pregnyilul cum l-ati administrat intramuscular sau in subcutant? Moniuque,Miky multa bafta si sa iasa cu okisori inseminarea[ruga] Katy bafta la HSG!![pup] Felicitari gravidutelor si mult succes tuturor aspirantelor!!! Sper sa curga cat mai multe liniute luna aceasta!!! Pupici tuturor!!!! Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin[ruga]
"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri" Amos Bronson Alcott
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosminutza pregnylul se face intramuscular in fese sau in burta, cea din burta nu stiu exact cum se face poate intra Moni sau Simo si iti spun ele cum se face. ai inceput stimulare? bafta multa [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, Katy, nu e job greu, e de birou. Am continuitate pentru ca acum sunt in somaj, se considera continuitate. Daca nu imi gasesc nimic, oricum ma fac PFA si tot rezolv. Clar nu le zic ca sunt gravida. [gravi] 5 weeks _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni deocamdata nu am nici un simtom, doar usoare dureri de burta ca la menstruatie, ce este ciudat este ca data trecuta am avut ceva scurgeri insa acum nu am avut nimic, este aceeasi secretie pe care am avut-o si ieri scuze de detalii. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...