Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (743) Felicitari AnneMarie !!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Buna fetele! Ella, Corina felicitari pentru bebe! Bobimi pare rau de Z1. Luci te inteleg foarte bine, fa testul cand simti tu, de preferat chiar dupa ce ai macar o zi de intarziere! Bafta, sa fie cu ochisori. Mikyma bucur tare mult ca ai reusit sa faci inseminarea. Doamne ajuta sa se prinda bebe si de Craciun sa ne aduci vestea cea mare. Hsg va fi la 5-6 zile dupa UM. A#537;tept#259;m acum! Legat de prestat atunci cand vrei sa te impartasesti - sigur nu inainte cu vreo 3 zile si in ziua in care te-ai impartasit. Amani prestatul sau impartasania. Alex sunt de acord cu Mihaela, daca e greu si pune sarcina in pericol, mai bine pas.[pup]Sanatate maxima! Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Katy cred ca o sa aman prestatul am tinut post si chiar imi doresc sa ma pot impartasi. Multumesc mult! si tie Miha [pup][pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miky multumesc[flo].Am facut stimulare cu Menopur,sambata trebuie sa fac Pregnyilul.Inseamna ca am inteles bine ca trebuie sa-l fac in fesa.Cand am iesit de la medic am umblat ca nebunii prin Debrecen dupa Pregnyil si nu mai tineam minte exact cu mi-a zis sa-l administrez[batcap] MeAlex felicitari pt sarcina si bafta cu noul loc de munca[flo] Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin[ruga]
"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri" Amos Bronson Alcott
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Am fost azi la biolog si am discutat un pic, ramane sa hotarasca dr daca facem in ian Iac, sau nu. Bioloaga f de treaba, mi-a explicat cum sta treaba si a zis ca ea face tot. Mi-a dat si ceva lectura pt acasa.[:D] In rest nimic nou... Cosminutza, ce bine ca mai vii pe la noi si ne mai dai vesti [flo] Noapte buna [nani]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetelor! Miky ma bucur foarte mult ca ai facut inseminarea, sigur e ultima si o sa se prinda bebe acum! Sa te ajute DD ca sa-ti aduca Mosul un test II![pup] Malina imi pare rau pt z1![pup] Bob imi place foarte mult atitudinea si optimismul tau ![olala] Sigur asa ao sa vina bebe! La o mami fericita si increzatoare![olala][pup] Miha cred ca in ultima zi din an o sa ne dai vestea cea mare! [pup] Cori sunt foarte curioasa cum e dupa soia! Sper din tot sufletul sa fie asta secretul si sa ne dai vestea cea buna in vreo 20 de zile! Ca atunci in ianuarie plecam toate de aici![:D] Va pup pe toate! Noapte buna! http://lagf.lilypie.com/zFnw.png http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Aseara am ajuns tarziu acasa,nu am mai intrat pe net.Deci beta la 48 de ore mi-a iesit 7138-primul 4258-.Deci nu s-a dublat.Acuma alta paranoie [bang].Macar am scapat cu aia cu sarcina molara,ca ma gandesc ca daca nu a crescut mult e ok.Si deci nu sunt nici 2 [:D] Va pup!Fug putin in oras ca daca tot sunt libera sa rezolz niste treburi.Vreau sa-mi schimb dr de familie,ca asta e din alt oras,si am nevoie de o viza de la CAS.Uof,ca mai nou analizeaza tot pe ultimii 5 ani,nu e voie sa ai deloc intrerupere la cotizatie...[alcool] ___________________________________ Mamica mandra [gravi]5+ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor!!! Cosminutza, eu imi fac in burta: pliez o sunca [:D] , o strang intre degete, undeva la nivelul buricului (stanga sau dreapta) si infig acul apoi imping serul lejer cam atat mult succes ce poza frumoasa ai.......ce fetita adorabila....[pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, cos_minutza, eu am facut pana acum PREGNYL-ul doar intramuscular, in fese. La mine a dat rezultate, in sensul sa foliculii s-au spart, insa din pacate bebe tot nu a venit, INCA. Am facut 3 luni de tratament, urmeaza inca maxim 3 in functie de ce va fi luna asta....ca nici doctorul nu mai intelege de ce nu vine problema.... Bafta, sa dea DOMNUL la tine sa fie cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
yes yes, punem de-un (sau doi) rostogolitor d-asta [copil] fix de Craciun [pk] Daca-mi pleaca socrii la rubedenii, ma declar perfect fericita. Daca nu, atunci sa se pregateasca de show ca noi nu stim ce sa facem in timpul liber decat [yum] [xdulci] [nani] [pathot] [(pc] [ttv] P.S. zi-ne de la ce vine M din numele tau, ca sa nu-ti zic "mrenescu" intruna [:I] Wishing for rainbow baby dust !
Ei, eu imi vizitez soacra deci n-are unde sa plece[:D][:D][:D] Dar promit ca o sa fim siletiosi[:D][:D][:D] M-ul vine de la Maria, Bob [:)] Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Buna fetelor! Acum am aterizat de la dr, gata am facut inseminarea, intr-un sfarsit, spun asta ca pe la 7:30 dimineata eram la clinica unde sa preparam spermograma, dr mea ma astepta la 8:30 sa facem inseminarea....dar ce sa vedeti ca dr Biolog nu a venit[bang], deci nu se putea face nimic la ora aia, norocul meu a fost ca dr Petca a putut sa imi faca mai tarziu inseminarea, credeti-ma ca imi venea sa dau cu asistentele alea de toti peretii, niste incopetente, si mai ales felul in care iti vorbea... in fine... este bine ca am reusit... de pe la ora 9 dim ma doare rau ovarul, dr mi-a zis ca e de bine ca ovulez. Va pup si va multumesc mult mult de tot pt ca sunteti alaturi de mine in aceste momente.....acum ma apuc sa citesc din urma sa vad ce s-a mai scris. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Bravo Miky, deci avem inca un bebelus "pe teava". Sa fie intr-un ceas bun si in prag de an nou sa ne dai vestea cea mare:[bibe] PS: Ce-mi faci tu mie Miky. Am desclestat pumnii doar pe durata citirii mesajului tau. Acum i-am strans iar ca sa fie cu noroc. Si stau asa cu ei pana vad II de la tine[8D] Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor! Kimmy eu zic ca este bine beta, te rog nu iti mai face griji o sa vezi ca e totul bine[pup] Cosminuta bafta multa sa fie cu rezultat stimularea si in curand sa ne dai vesti bune[pup] Luci ai facut testul? [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] am scos putin motatele de incurajare.[pup] Gaby ma bucur ca esti mai bine, deci in ian faci inseminare? poate nu o sa mai fie nevoie [pup] Moni cum te mai simti? vreo ciudatenie ceva [:D]... eu incerc sa nu mai fumez sper sa reusesc [alcool] Yna [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...