Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (743) Felicitari AnneMarie !!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Buna fetelor! Acum am aterizat de la dr, gata am facut inseminarea, intr-un sfarsit, spun asta ca pe la 7:30 dimineata eram la clinica unde sa preparam spermograma, dr mea ma astepta la 8:30 sa facem inseminarea....dar ce sa vedeti ca dr Biolog nu a venit[bang], deci nu se putea face nimic la ora aia, norocul meu a fost ca dr Petca a putut sa imi faca mai tarziu inseminarea, credeti-ma ca imi venea sa dau cu asistentele alea de toti peretii, niste incopetente, si mai ales felul in care iti vorbea... in fine... este bine ca am reusit... de pe la ora 9 dim ma doare rau ovarul, dr mi-a zis ca e de bine ca ovulez. Va pup si va multumesc mult mult de tot pt ca sunteti alaturi de mine in aceste momente.....acum ma apuc sa citesc din urma sa vad ce s-a mai scris. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Bravo Miky, deci avem inca un bebelus "pe teava". Sa fie intr-un ceas bun si in prag de an nou sa ne dai vestea cea mare:[bibe] PS: Ce-mi faci tu mie Miky. Am desclestat pumnii doar pe durata citirii mesajului tau. Acum i-am strans iar ca sa fie cu noroc. Si stau asa cu ei pana vad II de la tine[8D] Cat mai curand [gravi]
Maria multumesc mult de incurajare, esti o draguta [pup] si eu iti tin pumnii sa fie cat de curand [bibe] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui kammyL
Buna dimineata fetelor, cos_minutza, eu am facut pana acum PREGNYL-ul doar intramuscular, in fese. La mine a dat rezultate, in sensul sa foliculii s-au spart, insa din pacate bebe tot nu a venit, INCA. Am facut 3 luni de tratament, urmeaza inca maxim 3 in functie de ce va fi luna asta....ca nici doctorul nu mai intelege de ce nu vine problema.... Bafta, sa dea DOMNUL la tine sa fie cu noroc!
Cand trebuie sa iti vina, iei utrogestan vaginal? mie luna trecuta mi-a intarziat 2 zile din cauza utrogestanului, sper ca la tine sa fie din cauza [bibe], mult noroc [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima menstruatie am avut-o pe 01.11. Apoi o usoara scurgere maro deschis pe 30.11, sangerare in prima parte a zilei pe 01.12 si atat. Luasem Duphaston z16-z25 2/zi; si intotdeauna cu Duphaston imi venea in 4-5 zile. Am fost la eco pe 05.12 si nimik - endometru 5.5 trilaminar; mi-a dat sa iau Duphaston inca 10 zile si apoi iar la eco...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimuneata fetele ieri test negativ, astazi dimineata a scazut si temperatura la 36,5 deci astept uratii Flavia 85 bine ai venit[flo][flo], sa ai rezultate bune cu tratamentul, te asteptam sa ne spui cum decurg lucrurile miky bafta sa fie ultima inseminare[pup][pup][pup] luci , semn bun sfarcurile sensibile gaby[pup][pup] poate se intampla luna asta dupa revederea cu cei dragi cos minuta bine ai revenit, ne era dor de tine , te asteptam mai des[flo] fetelor eu iau de doua saptamani aspenter, voi intrerupeti la menstruatie? va [pup][pup] pe toate, incerc sa ma adun putin, am o stare de ameteala, nu stiu de la ce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, fetele! miky82 am citit ca si tu te lupti cu tutunul. Am gasit site-ul asta :[url]http://www.stopsmokingcoach.eu/home.ashx?lang=ro#registertab-tab[/url]. Arunca un ochi, poate te ajuta. Eu am redus cam la jumatate numarul tigarilor din octombrie pana acum (eram la 30 tigari pe zi). E un fel de programel care te ajuta sa tii cont de numarul tigarilor fumate, iti trimit cate un sfat zilnic pe e-mail, nu e rau. I.P.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Neatza fetelor! Kimmy eu zic ca este bine beta, te rog nu iti mai face griji o sa vezi ca e totul bine[pup] Cosminuta bafta multa sa fie cu rezultat stimularea si in curand sa ne dai vesti bune[pup] Luci ai facut testul? [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] am scos putin motatele de incurajare.[pup] Gaby ma bucur ca esti mai bine, deci in ian faci inseminare? poate nu o sa mai fie nevoie [pup] Moni cum te mai simti? vreo ciudatenie ceva [:D]... eu incerc sa nu mai fumez sper sa reusesc [alcool] Yna [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Miky eu sunt ok am o permanenta dar vaga senzatie de disconfort abdominal, ca la menstgra dar muuuult mai diluat de aseara am inceput sa bag si utrogestan de 100 acumn.....om vedea... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui draguta
Buna dimuneata fetele ieri test negativ, astazi dimineata a scazut si temperatura la 36,5 deci astept uratii Flavia 85 bine ai venit[flo][flo], sa ai rezultate bune cu tratamentul, te asteptam sa ne spui cum decurg lucrurile miky bafta sa fie ultima inseminare[pup][pup][pup] luci , semn bun sfarcurile sensibile gaby[pup][pup] poate se intampla luna asta dupa revederea cu cei dragi cos minuta bine ai revenit, ne era dor de tine , te asteptam mai des[flo] fetelor eu iau de doua saptamani aspenter, voi intrerupeti la menstruatie? va [pup][pup] pe toate, incerc sa ma adun putin, am o stare de ameteala, nu stiu de la ce
eu nu intrerup niciodata aspenterul (am intrerupt doar 2 zile inainte si dupa inseminare la sfatul dr. uscatesc) Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...