Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (743) Felicitari AnneMarie !!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Tocmai au venit uratii Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
offfffffffff Luci... imi pare tare rau... macar ia partea buna a lucrurilor nu o sa stai cu emotii pana in sarbatori, macar acum ai timp sa iti revii si sa ai niste sarbatori frumoase pupici [pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata. Luciana imi pare rau de urati, e bine ca speri si ca simti ca va veni bebe ca intr-o zi o sa isi faca el aparitia. Draguta la tine mai este o speranta mica daca nu au aparut inca uratii. Fetelor care ati facut inseminare si cele care se pregatesc de inseminare multa bafta. La mine deja incep a iesi cosurile care prevestesc ovulatia cu 3-4 zile inainte, foarte slabe sanse luna asta nu ma vad graviduta, ieri nu am prestat, azi sotul vine foarte obosit ca conduce cel putin 500 km, maine merge la spovedit, duminica la impartasit deci poate pe luni-marti sa intram si noi in treburi dar nu stiu ce sa zic. Am toate sansele sa pierd ovulatia dar stiti ceva parca sunt aeriana si nu imi pasa daca raman luna asta ca oricum in ianuarie sunt hotarata sa merg la medic sa incep investigatiile si sa ii propun din start o simulare. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Tocmai au venit uratii Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
offfffffffff Luci... imi pare tare rau... macar ia partea buna a lucrurilor nu o sa stai cu emotii pana in sarbatori, macar acum ai timp sa iti revii si sa ai niste sarbatori frumoase pupici [pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
dap [pup] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Neata. Luciana imi pare rau de urati, e bine ca speri si ca simti ca va veni bebe ca intr-o zi o sa isi faca el aparitia. Draguta la tine mai este o speranta mica daca nu au aparut inca uratii. Fetelor care ati facut inseminare si cele care se pregatesc de inseminare multa bafta. La mine deja incep a iesi cosurile care prevestesc ovulatia cu 3-4 zile inainte, foarte slabe sanse luna asta nu ma vad graviduta, ieri nu am prestat, azi sotul vine foarte obosit ca conduce cel putin 500 km, maine merge la spovedit, duminica la impartasit deci poate pe luni-marti sa intram si noi in treburi dar nu stiu ce sa zic. Am toate sansele sa pierd ovulatia dar stiti ceva parca sunt aeriana si nu imi pasa daca raman luna asta ca oricum in ianuarie sunt hotarata sa merg la medic sa incep investigatiile si sa ii propun din start o simulare. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
[pup] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luci, imi pare rau sa aud ca au venit uratii, dar macar nu mai stai cu sufletul la gura asteptand...mie cand imi venea era suparata 2 zile, dupa care ma ridicam, ma "stergeam de praf", si o luam de la capat...luna asta, nici eu nu mai inteleg nimic din ce mi se intampla....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kammyL
Ultima menstruatie am avut-o pe 01.11. Apoi o usoara scurgere maro deschis pe 30.11, sangerare in prima parte a zilei pe 01.12 si atat. Luasem Duphaston z16-z25 2/zi; si intotdeauna cu Duphaston imi venea in 4-5 zile. Am fost la eco pe 05.12 si nimik - endometru 5.5 trilaminar; mi-a dat sa iau Duphaston inca 10 zile si apoi iar la eco...
KammiL am o prietena care a avut ovulatie dupa ce a terminat utrogestanul de luat adica a avut ovulatie in ziua 30 si este normal sa nu se vada nimic, de abia dupa 2 saptamani i-a iesit la test ca este insarcinata, poate s-a intamplat si la tine la fel, ai avut o ovulatie tarzie.... ti-a zis cumva daca vede corpul galben? In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IPopica
'Neata, fetele! miky82 am citit ca si tu te lupti cu tutunul. Am gasit site-ul asta :[url]http://www.stopsmokingcoach.eu/home.ashx?lang=ro#registertab-tab[/url]. Arunca un ochi, poate te ajuta. Eu am redus cam la jumatate numarul tigarilor din octombrie pana acum (eram la 30 tigari pe zi). E un fel de programel care te ajuta sa tii cont de numarul tigarilor fumate, iti trimit cate un sfat zilnic pe e-mail, nu e rau. I.P.
Multumesc mult, m-am uitat peste el si e foarte interesant.[pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luci, Draguta imi pare tare rau sa stiti ca sunt alaturi de voi, va imbratisez tare tare. [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Neata. Luciana imi pare rau de urati, e bine ca speri si ca simti ca va veni bebe ca intr-o zi o sa isi faca el aparitia. Draguta la tine mai este o speranta mica daca nu au aparut inca uratii. Fetelor care ati facut inseminare si cele care se pregatesc de inseminare multa bafta. La mine deja incep a iesi cosurile care prevestesc ovulatia cu 3-4 zile inainte, foarte slabe sanse luna asta nu ma vad graviduta, ieri nu am prestat, azi sotul vine foarte obosit ca conduce cel putin 500 km, maine merge la spovedit, duminica la impartasit deci poate pe luni-marti sa intram si noi in treburi dar nu stiu ce sa zic. Am toate sansele sa pierd ovulatia dar stiti ceva parca sunt aeriana si nu imi pasa daca raman luna asta ca oricum in ianuarie sunt hotarata sa merg la medic sa incep investigatiile si sa ii propun din start o simulare. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Miha nu se stie niciodata, voi prestati cand puteti...daaaaaaa....[pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...