Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 150


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hai sa ma plang si eu ... Cu soacra problema e cam asa: Din 2009 sufera de atacuri de panica. Cand am cunoscut-o eu in 1997 inca lucra si s-a pensionat in 2001 la un an dupa nunta noastra. Initial ea a locuit cu cumnatii mei si noi am stat de la inceput separat. In acea perioada ea nu iesea din casa decat la serviciu si la cumparaturi(la magazinele din jurul blocului) si non stop impletea, croseta si se uita la seriale. In 2002 si-a vandut apartamentul din centru si s-a mutat intr-unul mai mic vis a vis de noi. In timp a inceput sa nu mai impleteasca si croseteze, sa nu se mai uite la seriale si pt ca s-a modificat legea pensiilor si pensia ei a crescut(si acum are o pensie super onorabila pt Romania) a descoperit o noua pasiune: cumparaturile. Zilnic batea pietele si magazinele... In 2009 insa s-a plictisit si de asta si au inceput problemele... Ceva insomnii si preocuparea continua de a vizita pe cineva caruia sa i se planga de insomnii si singuratate. Si cum prietene nu are si are doar o singura cumnata in iasi au inceput vizitele interminabile cand la mine cand la cumnata. Cumnata a mai scapat ca lucra si nu era tot timpul disponibila insa eu stateam acasa cu iminenta de avort si statea la mine cu orele. De ajutat nu ma ajuta cu nimic(nu curatenie, nu mancare, nu spalat/calcat ca de astea se ocupa tatal meu) ci doar statea pe fotoliu si se plangea: ba ca o doare capul, ba ca nu doarme suficient, ba ca parca nu mananca cat trebuie si tot asa. La un moment dat nu mai dorea sa plece nici seara acasa ca vrea sa doarma la noi ca ii e urat. Eu eram disperata, stateam non stop in pat, era ff cald si nu puteam nici un part sa trag ca aveam mereu companie. Dupa ce am nascut o vreme lucrurile au fost ceva mai bine. Cum Danut urla toata noaptea pt o vreme nu a mai vrut sa doarma la noi asa ca am putut respira putin. Cam de cand avea Danut 10 luni a reinceput plictiseala ei si venitul non-stop in vizita. Tot atunci a inceput sa mai iasa cu Danut la plimbare desi suparata ca nu merg si eu cu ea ca numai cu cel mic se plictiseste. De cand a fos diagmosticata cu cancer insa e cosmar. Non stop plange si se plange: ca nu doarme, ca nu poate manca, ca oboseste, ca nu poate respira, etc. Ia pastile in cantitati industiale, acu ia ceva si daca in 5 minute nu isi face efectul ia altceva si cand isi fac efectul amandoua ia ceva sa le contracareze pe primele. Gen ia somnifere si apoi bea cafea, dupa devine agitata si ajungem cu ea la spital. Nu mai are nici o ocupatie. la cumparaturi nu mai poate s mearga singura si atunci noile pasiuni sunt vorbitul la telefon si imploratul celor din jur sa vina sa stea cu ea. Locuieste vis a vis si vrea sa vina sa stea la noi desi se plange ca Danut o oboseste... Si eu ce sa fac? Sa incui copilul la el in camera? Bineinteles ca au inceput si reprosuri gen "la cat v-am ajutat eu pe voi...ca ore intregi v-am plimbat copilul". Si eu mor daca si plimbatul propriului nepot de catre bunici se contabilizeaza.... Si ma ia cu rau cand ma gandesc ca acum e bine: isi face singura mancare, merge, se duce singura la baie, isi face singura curatenie... cand nu va mai putea ma va ucide. Cumnata pe care o are(singura ruda din iasi) i-a facut program si o viziteaza o singura data pe saptamana, cumnatii sunt in Austria si deci totul pica pe mine si dupa doi ani jumate eu deja simt ca nu mai pot. Sincer nu stiu ce sa fac... mami fericit de Danut 28.10.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uof, si noi cu febra, a3a viroza in 3 saptamani. Am fost la doctor, tratament light, stat in casa, sper sa nu ajungem la ceva mai nasol. Am dat.o fuga si la babyexpo si am luat costum de serbare de piticutz si am smuls in fuga si o carte cu care doarme cum in brate. Raluci, bestiale pozele, hai si cu vesti bune despre tine! Smara spor la recoltat si sper sa nu fie nika grav. Zi please si mie ce intreaba fetita ursul in episodul cu pescuitul, cand stau amandoi cu inditele in apa, please! Shtepfy si noua ne plac tare, la toti trei. Episodul cu Mos Craciun e bestial! Am scris de pe tel in fuga, fug la treaba, va salut!
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele, rugaminte pentru cele din voi care aveti cont ING. Are careva chef sa trimita un sms si pentru mine si eu sa virez costul in contul vostru? Va rog, de pe roaming nu-mi accepta sms-ul. Raluci Sunt minunati baietii tai, sa-ti traiasca! Dymo Pot doar sa te imbratisez cu parere de rau pentru situatie si sa-ti recomand sa te mai descarci, oriunde ar fi. Monis Sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...