Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 150


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Multumesc pentru raspuns [pup] Dar se joaca pruncii cu ea?
Mai astept pareri, intre timp citesc pe forumurile de aici sa vad ce spun mamicile.
Despre revedere ... n-am cuvinte, de cand ne-am intors, Chiara repeta in continuu "am tata, am tata". Imi dau lacrimile cand o aud si nu o mai duc pana nu pricepe vacanta.
align="right" id="quote2">

Da ,se joaca ,amandoi chiar .Iustin imi face supa ,cafea si tort[:D] .Nu are prea multe accesorii si e mititica ,cred ca are pana in 80cm inaltime.
Clar Chiara nu era in cea mai buna forma la Cluj pt ca-i lipsea tati .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Da ,se joaca ,amandoi chiar .Iustin imi face supa ,cafea si tort[:D] .Nu are prea multe accesorii si e mititica ,cred ca are pana in 80cm inaltime.
Clar Chiara nu era in cea mai buna forma la Cluj pt ca-i lipsea tati .
align="right" id="quote2">

Din ce citesc aici pe forumuri, baieteii se joaca la fel de bine. Povestesc mamicile cum le fac astia mici cafele la fete si de astea.
Deci tu ai zice mai inalta de 80 de cm?


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, fete dragi!

Intai si intai, un foarte calduros LA MULTI ANI! pentru dulcea si delicata Pinky, dar si pentru MIRUNA, sa fiti sanatoase si sa aduceti numai bucurii parintilor vostri!

 

Asa, Andre, si Ana a primit o bucatarioara micuta de ziua ei (eu nu i-am luat ca ma gandeam ca e prea devreme) si chiar face mancare la pitici in ea. Are putine accesorii, dar toata ziua invarte in oala si striga piticii cum a vazut ea in Alba ca zapada: LA MASAAAAAA! [:)] deci chiar se joaca.

 

Am inceput si eu munca, dar ori este din cauza burticii, ori din cauza pauzei prea lungi, mi se pare ingrozitor de obositor. Efectiv seara ma tarai ca sa mai fac una alta si sa ma joc si eu putin cu fata.

 

Many, parca tu ziceai ca de la madame Uscatescu se pleaca cu tratament de Clexane. Si la noi a fost la fel[V]. Maine am programare la medicul cu care o sa nasc, sa vad ce zice si ea, poate gasim totusi alta solutie. Cifrele alea modificate sunt la limita cu normalul si tot mai sper sa scap fara un tratament de genul asta.

 

In rest eu ma simt bine, numai medicii astia se incapataneaza sa ma sperie[:D]. Ana continua cu poezia ei, "nu pace mami seviciu" si mi-e tare mila de ea si dor de tot ce faceam noi impreuna.

 

RAluci, superb mititelul Cezar, abia astept si eu sa-mi vad micul odor.

Monis, Smara, sper sa nu fie nimic serios, multa sanatate la puiuti[flo]

 

VA pup si week-end placut la toata lumea.

 

Angi [mamica] de bebe Ana Maria (03.12.2009) si din nou [gravi] cu 18+ cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca parca ma tenteaza si pe mine o bucatarie daca tot ziceti ca-s faine [:)]

 

angi pupam burtica[pup], cred ca oboseala e si de la ea si de la statul timp mai lung

 

am comandat carti frumoase de la rao.ro gasiti misto la sectiunea de carte jucarie

 

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

like va rog.

Buna seara,

eu va citesc mereu dar la job e atat de mult de lucru ca nu am timp de nimic.

cand gasesc o pauza citesc dar de scris timp zero.

Raluci am vazut bebitul mic si scump.

Esti o adevarata campioana.

 

S-a trezit Geo.

Nu mai pot sta.

Plecam in parc la Mogosoaia.Au inceput amenajarile pentru Craciun.

Pupici multi tuturor.

 

[mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa raspund si eu repejor pt Andre.

Amalia a primit bucatarioara astade ziua ei. Are vreo 80cm, eu zic ca e ft bine ca inaltime acum la 2 anisori si chiar mai tarziu. Cred ca nu e zi sa nu bucatareasca pe acolo sa nu plimbe cratiti, polonice, sa nu deschida pe la cuptor, sa invarta de butoane si sa hraneasca toate papusile si plusurile cazute in cale. E drept ca nu sta non stop la ea dar isi merita banii zic eu. Am luat-o parca cu 113ron din selgros, pe site-ul dinoland.ro era mai scumpa cu vreo 30ron parca. Si tot la selgros vazusem la juma de pret fata de sitebucatarioara asta simpla de 43cm, deci mi se pare ca pe site-uri sunt cam piperate preturile pampam

 

Astept pozici de la botezul de la Ieshi [pis]

 

Dymo, nu pot decat sa iti urez multa rabdare, eu sincer nu cred ca as rezista in situatia ta, ce povestesti e horror. Pai socrela mea e bomboana rau, nu ar trebui sa mai zic nici pas..

 

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara

 

melodia de sfarsit de weid="red"> [:D][:D]

 

Multumim de gandurile bune, Iulian a facut febra fix juma de zi ieri si de atunci e in mare forma, doar ca nu mananca nimic, face mofturi la orice [alcool]. Ii fac tratament cu apa de mare+pivalone (nas), sirop de tuse+tantum (gat) si mai aveam de dat ketof, desigur, dupa moda cea noua a pediatrilor, dar am zis pas (am fost ieri la medlife, ca sa fiu sigura ca nu e nimic complicat, mai ales ca abia iesise marti din viroza). Maine sta acasa cu bunica si indicat ar fi sa stea mai multe zile, dar cu ea pur si simplu se urca pe pereti de plictiseala, mananca si doarme prost, asa ca vad eu ce fac marti. Oricum tare as vrea sa nu mai raceasca (dooooh! [:D]), dar nici nu-mi vine sa-l tin in prostie in casa [alcool]. In plus sambata are serbare...

 

Shtephy i-am luat costum de pitic pt ca serbarea este tematica [alcool] si el tb sa fie imbracata in pitic sau strumf sau pe acolo. Oricum am gasit doar costum de pitic [:D]

 

Raluci ma bucur ca esti mai bine, sper de maine sa fii perfect(a) [:D] [pup]

 

Andre Iulian nu are bucatarioara [;)].

 

Angi asa am fost si eu la inceput, dar acum parca m-am obisnuit si nu mai adorm seara la 9 ca in prima saptamana.

 

 

 

va pup, NB! [flo]

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Din ce citesc aici pe forumuri, baieteii se joaca la fel de bine. Povestesc mamicile cum le fac astia mici cafele la fete si de astea.
Deci tu ai zice mai inalta de 80 de cm?
align="right" id="quote2">
Am studiat mai bine si cred ca are mai putin de 80 bucataria (n-am nimic de masurat la indemana).Ii vine pana la umar lui Iustin ,iar el nu cred ca-i mai inalt de 86.
Cred ca ideal e sa fie cat copilul sau un picut mai inalta . [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi sper sa te obisnuiesti cat de cat la munci ,la fel si micuta Ana .Si te astept cu vesti bune de la celalalt medic ,sper sa nu fie de acord cu injectiile .

Poze noi ?[pup]

 

Monis faina interpretarea la momma mia [:)] .

Abia astept sa vad poze cu piticutul la serbare [:)]. Stefi are joi .

Dar cu Ketoful ce e ? Nu-nteleg de ce ti l-a prescris si nici de ce e la moda.[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...