Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 150


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Monis inteleg acum noua moda cu antialergicele in raceli .Din fericire eu n-am mai dat demult pe la medic pt raceli asa ca ramasesem in urma ,eram chiar demodata[:D].

Intr-adevar ai o lista prea lunga pt tratament .Sanatate multa piticutului ![pup]

 

Raluci si eu sunt siguta ca Renul tau dansator se va distra la serbare [olala].Astazi te simti s mai bine ca ieri asa-i?[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
[:-)))][:-)))][:-)))]
ete ca tare as vrea sa zic de doua fete dragi de la capitala, acu...daca vor sa le botez tre sa vina sa boteze bebelusii la mangalica, am pile bune la biserica[:D]

align="right" id="quote2">

e "dat" bebe 2 la nasit la... o fata de pe forum. [:D] S-ar putea sa nu o mai tineti minte. A activat f putin pe aici. Si are un fulgusor. Mi-a zis ca daca imi reuseste inseminarea, sa i0l dau ei sa-l boteze. E convinsa ca o sa fie o putica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Ema[s] sa cresti mare si sa fii sanatoasa.

Monis imi pare rau sa aud ca Iulian e racit din nou si intr-adevar cand primeste multe siropuri nici Danut nu se omoara cu mancatul... [pup] sa treaca repede raceala si sa mearga puiul din nou la gradi.

Si Danut a facut duminica trecuta febra f mare. Seara avea 39.7, noaptea pe la 02.30 39.9, dimineata fuga la medic cu el. Nu ne-a dat nimic decat panadol/nurofen/novocalmin daca e cazul. Alte semne insa nu avea asa ca doctorita oscila intre raceala si infectie urinara si a zis ca mai asteptam. De atunci insa nu a mai facut febra deloc. habar nu am ce a fost dar el in ultima vreme cand face febra numai peste 39 ne situam...

Fetelor multumesc mult de incurajari. Situatia e intr-adevar stresanta din punct de vedere psihic dar incercam sa rezistam si eu si sotzul. Uneori ne e mila de ea, alteori ne revoltam, ne enervam, ne calmam si o luam de la capat. Uneori simt ca cedez, ca problema asta imi mananca ani din viata dar nu am ce face. Ma gandesc insa cu groaza la momentul cand boala ei va invinge si atunci chiar ca va fi horor si imi dau seama ca acum inca e bine[:D].

 

mami fericit de Danut 28.10.2009

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
Intrebare .....daca bea lapte UHT f bine , ai pot scoate LP de tot??????Sau este mai benefic pt ea sa continuam cu LP????

align="right" id="quote2">

Unii medici spun ca sa le dam formula pana la 3 ani din cauza fierului scazut din lapte de vaca/capra. Eu ii dau in continuare formula... nu stiu pana cand. [:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
e "dat" bebe 2 la nasit la... o fata de pe forum. [:D] S-ar putea sa nu o mai tineti minte. A activat f putin pe aici. Si are un fulgusor. Mi-a zis ca daca imi reuseste inseminarea, sa i0l dau ei sa-l boteze. E convinsa ca o sa fie o putica.
align="right" id="quote2">


cine, cine?[pis][pis][pis] [:D]

mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza
A mai recoltat cineva urina la bebe mic - FETITA (4 luni)? CUM???? De unde sa stiu eu care e primul pipi de dimineata, si mai ales, CUM sa ii recoltez? id="purple">
align="right" id="quote2">Am incercat, dar nu am reusit. Ba inca s-a si oparit la pizdulice din cauza pungii aleia de plastic. S-a tinut sa nu faca ore intregi (noi o tot pandeam) si cand a simtit numai pampersul, l-a umplut imediat. Nu am mai incercat grozavia inca o data.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Citat:
citat din mesajul lui dankutzae "dat" bebe 2 la nasit la... o fata de pe forum. [:D] S-ar putea sa nu o mai tineti minte. A activat f putin pe aici. Si are un fulgusor. Mi-a zis ca daca imi reuseste inseminarea, sa i0l dau ei sa-l boteze. E convinsa ca o sa fie o putica.
align="right" id="quote2">cine, cine?[pis][pis][pis] [:D]mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
align="right" id="quote2">cred ca Dienutze [:D]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]zebra roz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Inca una pentru mamicile de fetite id="red">, ati luat careva bucatarii? Daca da, de care?Nu stiu pe care sa o aleg sa nu fie nici prea simpla, nici prea inalta, etc.Multumesc frumos pentru raspunsuri[pup]
align="right" id="quote2">Am luat una, dar nu am desfacut-o inca. Sunt in Carrefour cateva modele. Nu am luat-o prea complicata, ca doar nu e calculator. [alcool] Are 17 accesorii (oale, cratiti, capace, ustensile). Are 2 ochiuri si ghiuveta. Se pun baterii si face un zgomot cand da de butonul de la aragaz si cand "se aprinde" focul, se aprinde o luminita sub oala. Cel putin asa arata pe cutie. A costat 70 lei. Intre timp, a mai primit si una mini de ziua ei, de la mama lui Natalie. [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello

eu n-am mai scris demult asa ca ma simt total pe dinafara, nici nu stiu pe cine am apucat sa felicit de la multi ani si pe cine nu [:I] asa ca zic doar pt astazi [s] Zburly draga si frumoasa si felicitari floricik pt cistigarea concursului!

Am tot citit pe sarite asa ca nici cu raspunsurile la intrebari nu stau prea bine...

andre eu n-am luat bucatarioara pina acum, Lila are insa un set de ceai cu care serveste toata ziua. Cind o sa-i iau, o sa fie ceva gen asta, am vazut jucariile la Dalles si mi-au placut tare mult. Ma bucur ca e Chiara fericita cu tati [pup]

smara nici eu n-am reusit niciodata sa recoltez cu punguta aia, am stat si 3 ore la clinica cu copilul cu picioarele in chiuveta dar nimic. Bafta sa aflati de ce face Teo febra [pup]

dymomo primeste o imbratisare si de la mine, e tare greu prin ce treci tu. Eu cred ca soacrei nu mai ai cum sa-i explici frumos ca aveti nevoie si de putina intimitate in starea in care este, poate in unele zile totusi incerci sa o pacalesti putin cum ca ati avea un program mai aglomerat care necesita fie plecat de acasa, fie stat si odihnit fara musafiri etc [grup]

raluci ma bucur foarte mult ca nu te mai doare stii-tu-ce [:D], abia astept sa ti se desumfle si picioarele sa te iau la dans [:D] [pup] Dixtractie placuta la serbare lui Bubu, Iulian si Stefi si celorlalti pitici care mai au serbare saptamina asta.

Monis ma bucur ca e Santi mai bine, si Lila a primit Ketof la ultima viroza cu tuse, tb dat cel putin o luna. Din pacate am inceput sa i-l dau si acum ma tin de el ca mi-e ca mai rau fac daca il intrerup inainte de termen [pup]

La noi la gradi e mai neconventional sau n-au chef sa-si bata capul si fac un fel de tirg pe 20 dec. la care toti copiii isi prezinta decoratiunile pe care le-au realizat la clasa, si parintii le cumpara iar cu banii obtinuti se doteaza biblioteca sau asa ceva. Si mai se cinta si colinde cica... Oricum, pe grupa noastra au uitat sa ne anunte din timp (respectiv au trimis mail parintilor copiilor de anul trecut [bang]) asa ca azi abia am aflat si nu stiu cum sa fac sa-mi potrivesc programul.

Mai aveam de zis felicitari pt botez Ionelei si nasei micutului Tudor si ma duc acum sa ma gindesc cum sa fac eu sa ma teleportez miine la ziua Mariutei ca presimt ca va fi distractie mare [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...