Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 150


Recommended Posts

Da, am revenit... si evident sunt singura

 

Dana, Raluci, stiu ca amandoua alaptati cu succes puiutii... aveti si experienta celor mari... dar, din ce stiu eu, NU EXISTA ACEA RESTRICTIE DE 2 ORE INTRE ALAPTARI. Restrictia s-a dovedit a fi gresita si e recomandata acea distantare numai la copii ce primesc LP. Laptele matern se digera foarte repede si nici nu da reactii intre cel semidigerat si cel proaspat.

Tudor nu mai plange de vreo saptamana cum facea la inceput. Cam la 2 zile dupa ce am ajuns acasa au inceput plansete cum povesteste Dana. acum, de o saptamana ne-am mai calmat... Secretul... nu, nu am rarit alaptarile. Il opresc sa scoata aerul de 5-6-10 ori intr-o tura de alaptare. asta, in conditiile in care daca eu nu-l opresc el termina de mancat in 5 minute[:D]. Asa, o masa dureaza si

30-40 minute+ scos aer dupa masa vreo 15 minute pe verticala

 


Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc tuturo pentru gandurile bune legate de botez

Da, Tudor are nasei faini tare[:)]!

 

Botezul a iesit exact cum ne doream: frumos, linistit, intim. Nasii super toti 3!!! tare ma bucur ca au acceptat sa-l boteze pe pitic!!!

 

Multumesc mult si fetelor si copiilor care au ajuns la botez !

[pup]Monica si Maria

[pup]Lalu ( fara Ari dar cu gandul la ea)

[pup] Ramonika si Sandra si tati de Sandra

Lumi, imi pare rau ca nu ai putut ajunge. Evident ca nu ma supar ca nu ai ajuns, dar m-as fi bucurat mult sa poti veni[pup]. Trebuie sa ne vedem curand... ( la Maria?)

 

Ancutza, no, tu stii bine ce nasica faina are Tudor[pup]

 

Sigur mai trebuia sa scriu... ba si pe blog incerc sa scriu... dar nu reusesc deloc...[alcool]

merg la nani, poate ... in alta zi mai scriu

 

 

 


Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza

[cafea]???

 

La multi ani MARIUTA [s] [s]

sper sa avem ocazia sa ti-o spunem si personal astazi. ne straduim sa ajungem, eu ajung acasa pe la 4,30, sper sa nu doarma Sandra pana prea tarziu (cum au mai fost zile in care a dormit de la 4 la 6 [alcool]). deci sper sa ajungem undeva intre 5 - 5,30. e in Tatarasi la Flora, in blocul ala nou, nu?

cine mai vine? [flo]

 

flori felicitari pt. castigarea concursului. [flo]

 

 


Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]

zebra roz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

La multi ani, Mariuta!id="size3">id="red">

 

Sa cresti mare si sanatoasa si sa ai parte de o viata frumoasa,sa fii mereu inconjurata de oameni care te iubesc!

 

Ionela[pup][flo],imi pare tare rau ca nu am venit,mai ales ca am auzit ca nu faceti cumatrie(m-am intalnit cu Monica si mi-a spus), ma gandeam ca voi avea sansa sa ma revansez venind la petrecere....

 

Strumfy,felicitari,nasico! Tare mult imi place ca l-ati botezat pe Tudor[olala], va invidiez!

 

Abia astept sa ne vedem astazi, tare rau imi pare ca am ratat atat botezul,cat si petrecerea Arianei....

 

Dymomo,tare rau imi pare ca trebuie sa treceti prin asa ceva.... habar nu am cum ati putea scapa din situatia asta.... Sper sa fiti puternici si uniti[pup]

 

Ancutza, ce fetita grozava ai tu,sa mearga singura la culcare[olala]

Seara si la noi e la fel....dupa ce ii cant vreo 5 cantecele, ii spun ca trebuie sa faca nani....si apoi ii spun si "X" face nani...si apoi incepe sa enumere toate numele pe care le stie,intreband daca si ei fac nani...de multe ori,cand termina, ii ia de la capat[:D]

 

Monis, la mine a fost faza cu planul alergic, dar asta dupa ce i-am facut analize si i-a iesit IgE-ul mare. Oricum, mi-au scris gresit reteta,si nu i-am mai luat Singulaire-ul...

Din pacate, tusea persista,chiar daca rar, in special la culcare...ma gandesc sa merg din nou la doctor cu ea.

Cum se mai simte Iuli? Sper ca mai bine[pup] Abia astept sa vad poze cu "piticul"!

 

Lili, Liluta ce mai face? Sper ca papa mai bine[pup]

 

Shtefy,tare imi mai plac mesajele tale[pup]! Ai doi copii superbi,sa-ti traiasca!

 

Smara,ati reusit sa recoltati pisulica?

 

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Mariuta sa cresti mare, sa fii sanatoasa si sa ai parte de o petrecere superba.[pup]

Eu nici nu mai indraznesc sa imi cer scuze si fata de Ionela si Strumfy si fata de Monica pentru ca nu am onorat invitatiile dar sincer nu reusesc inca sa ma adun si sa fac ceva coerent. Sper sa ne revenim in curand.

 

mami fericit de Danut 28.10.2009

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru repede sa las la fetele mele dragi (adik toate), o cafeluta, un pahar de sampanie si o felie de tort cu afine, va multumesc mult pt urari. Eu ma simt atat de mandra ca am fetita mare si ca este exact copilul pe care mi l-am dorit! Am niste emotii azi...fug repede ca mai am de terminat 1000 treburi si am si musafiri de vreo 3 zile de pe la bucuresti.

[pup] tuturor!

 

Mami fericita de [zana] Mariuta

si [gravi] de samburel de 9 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza

 

La multi ani Mariutaid="red">!!![s]

 

Ionela si noi ne-am simtit bine...si ne-a facut placere sa-l botezam pe Tudor. Noroc de voi ca avem si noi primul nostru fin.

 

Mesajul l-am inceput pe la 9..intre timp am fost la medic de familie..oleaq la cumparaturi...oricum am uitat ce vroiam sa mai zic

 

Mami fericita de strumfita si [gravi] 28+ cu Motzata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata![pup]

 

[s] Mariutaid="orange">id="Comic Sans MS"> [s]id="size3">

 

Ionela, Lucas si-a format singurel un program de tzitzi. Cere cam la 3 ore. In momentele alea cu dureri crunte, dragul de el ar sta numai agatat se san...atunci sunt eu debusolata...sa ii dau mai devreme de 2 ore sau nu (imi este teama sa nu ii fac mai mult rau decat bine).

 


Dana, mami de 2 minuni [bonjovi] David (2.11.2009) si [bebic] Lucas (23.11.2011) id="blue">id="size2">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...