Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

alaptarea si nodulii la san


bonsai

Recommended Posts

buna dimineata! sper sa ma ajutati cu un raspuns:am un baietel de 5 luni,pe care il alaptez......problema e ca la sanul stang,chiar sub areola mamara m-am pricopsit cu un nodul de aprox 1 cm/1cm....din ajun de mos Nicolae[q][q][q].......e sensibil la atingere,imi da o stare de nervi,doare la supt.....azi e joi,si nici nu trece nici nu creste..... din pacate sanul stang nu e preferatul lui,nu prea suge din el ,trebuie sa ma mulg ca sa pastrez lactatia.......si nu inteleg ce poate fi:canal blocat?ar trebui sa se desfunde la pompa sau noaptea cand il prostesc si mai suge......abces??nu am febra,nu e rosu.... si ce ar trebui sa fac mai bine?sa incetez alaptarea sa scada productia de lapte sau sa continui?.......imi e teama ca daca nu se rezolva ajung pe la chirurgie,si ei nu stiu decat sa taie..[q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

daca o fi vreun canal infundat, cel mai bine dus cu apa fierbinte si masaj cu mana, stors sanul (desi spui ca ai facut-o deja). daca nu merge si tot te doare, ai putea face o ecografie mamara. nu cred ca ai motiv sa intrerupi alaptarea. sanatate
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [copil] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...