Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Poznasi de ian.-feb.2004 la scoala


Recommended Posts

Intre timp ne-am mai revenit.

 

Legat de lucruri uitate pe la scoala, Y a venit ieri cu nu mai putin de 5 (CINCI !!!) bluze cu maneca lunga, ale lui, lasate pe la scoala de-a lungul vremii; si daca nu as trage eu de ei, zilnic ar pleca fara caciula.

 

Intr-o perioada le-am dat la scoala mancarea in punga pentru ca isi pierdeau sistematic gentuta de mancare; acum au inteles si sunt mai atenti; si chestia e ca nimic nu se pierde efectiv in scoala ci toate obiectele pierdute au un loc au lor dar baietii mei nu au rabdare sa le caute....

 

Am vorbit cu profa de inot de la unul din cluburi (ii duc la 2 in paralel) si m-am amuzat ca ea isi cerea oarecum scuze ca nu o sa ii "treaca" nivelul pentru ca au avansat foarte repede si la ultimele doua nivele pe care le mai au de trecut, varstele sunt de 12-14 ani....

Si se uita la ei si zicea "si uite, ei sunt asa de micuti..." [:)]

 

Asa ca am linistit-o ca nu e nici un bai, sa ii mai lase sa "aprofundeze" acelasi nivel si apoi sa ii treaca.

 

V-am mai zis dar va mai zic [:)] eu nu as fi in stare sa fac lungimi de bazine non-stop timp de 70 de minute cum fac ei; (nu as face nici 15 min dar asta e alta poveste [:I])id="size1">. Si dupa aia sa mai aiba energie sa mai topaie si sa mai alerge prin vestiar ca de-abia ne adunam sa plecam acas'.....

 

Sa aveti un weekend fain si Rox lasa tusea si hai cu povestea, Buli - mai zi ceva de nazdravan, Adlemi - cum e Albastrel la 8 ani +?, Monica - mai zi de voi, Tania - povesteste-ne te rog de fete [pup], celelalte mamici de poznasi, unde sunteti, ce faceti?

 

[pup]

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
(...) Am fost la lectia de engleza a Alexandrei si am fost incantata, dar mai povestesc maine. Sunt cam obosita, iar medicamentele pentru tusea mea seaca imi dau somnolenta. Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">
align="right" id="quote2">iete promisiunea de povestireIoana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Ioana, nu mai stiu ce poveste am indrugat, nici ce povesti am promis. [:D] Dar pe scurt asa, sunt proaspat demisionata si imi planific ceva mai flexibil, dupa o pauza binemeritata. [:D] Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">
align="right" id="quote2">
[pk][pk][pk][pk][pk]
Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, sa fie cu noroc pauza[pup] eu is f bucuroasa, am fost la un curs de italiana si am castigat o excursie de studiu la Florenta. noi nu facem foarte multe, vorba lui dl. buli, preocuparea mea principala si pe care incerc s-o bag si in familie e sa ne distram cat mai bine. oricum, lucrurile care trebuie facute se fac, macar sa avem si noi ceva de amuzament ;) asa ca, urmand principiul de mai sus, M merge la scoala unde o mai rasoleste, dar pe ansamblu sunt multumita de el, la tenis si la vioara. toate la modul usurel, sa nu se simta fortat baiatul[:D] iar in alta ordine de idei, azi l-am invatat proverbul "qui s'aime, se taquine" si intelesul lui[olala] nu va spun cat interes am starnit [:D] a, si m-am reapucat de citit, dupa vreo 2-3 ani de pauza. partea misto e ca acum seara avem toti ora de lectura, Matei nu se culca fara sa citeasca cateva pagini[pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos, numai vesti bune. Felicitari Anca! Si pentru excursie si pentru starea ta Zen ce o dai si altora si desigur pentru citit (aici mai multe felicitari speciale pentru M) Daca ai chef si timp da ceva exemple de amuzament ca mie nu prea imi iese; sunt atatea de facut si de ex zi si tu, cum pot sa ma mai amuz dupa ce imi ia 10 min sa "adun" la masa trupa apoi ei in loc sa manance isi continua joaca (!). Ioana & [url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]__________________________________________[url="http://bibliotecaromaneasca.org/titluri"]Biblioteca Romaneasca din Canada[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana [:)] mi-am amintit de un joc pe care l-am facut la un training. tebuia sa faci 5 biletele cu cele mai importante lucruri pentru tine. si incet-incet erai obligat sa renunti la 2-3 dintre ele. cam asa si eu - am pastrat biletelul cu voia-buna [;)] si cu sanatatea (fizica si mentala)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ehe, Anca............................ Ioana & [url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]__________________________________________[url="http://bibliotecaromaneasca.org/titluri"]Biblioteca Romaneasca din Canada[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, bravo tie, nu stiu de ce dar eu in generql oricum as rasuci paharul parca tot partea goala sare in ochi.

 

Ioana, asa, despre engleza.

 

Piticii merg amandoi la EKA, unde am inscris o anul trecut pe Alex sa o aduc la nivel cu colegii de scoala. Progresul ei este incredibil, dar inteleg de ce, pentru ca orele sunt relaxate si distractive. In oda deschisa au vorbit despre Lion King, au citit povestea, au ordonat actiunile, apoi au ous intrebari si au raspuns (cu tot cu noi parintii). Mi a placut ca nu stau locului, se lai muta pe perne, apoi pe scaune, fac jocuri de liscare, un fel de concurs de alergat la tabla ca sa aleaga articolul corect, a sau an. Am fost tare placut impresionata de metoda de predare, dar si de Alex. Acasa nu prea vorbeste engleza si se face mereu ca nu intelege, insa la ora de la eka sau la scoala este alt copil.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...