Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Poznasi de ian.-feb.2004 la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani doamnelor mamici !!! [pup] Ioana & [url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]__________________________________________[url="http://bibliotecaromaneasca.org/titluri"]Biblioteca Romaneasca din Canada[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si va doresc cu nitica intarziere sa aveti parte de o primavara frumoasa!

Felicitari pentru ultimele realizari ale poznasilor nostri! [flo]

Noi suntem bine, ne-am saturat de frig, dimineata sunt cam -8 C cred, nu stiu da mi-am luat inapoi haina groasa [bang]. A fost o iarna lunga si foarte rece aici in nordul tarii, si frigul mai e ca pe-aici primavara vine greu tare.

Robert a avut un week-end, cu stagiu national la Botosani, unde a reusit sa treaca la centura galbena la AIKIDO . E fericit nevoie mare. In rest, cu scoala e bine, se descurca minunat, dar e tare aiurit, trag tare sa nu piarda timpul la scris. De citit of,of greu il fac sa mai ia cartea in mana.

Cam asta e. Va pup si va doresc un sfarsit de sapatamana placut![flo]

 

Ramona si trei comori, Robert, Larisa si Iris

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Robert pentru reusita !!!!

 

 

Nici baietii nu prea au treaba cu cititul... dar din cand in cand ii mai apuca.

 

De vineri e si mai plina casa de prunci decat in mod obisnuit; varianza de la 4 la 7 [:)]; aseara au dormit 2 baietei la noi, toti pe jos pentru ca nici unul nu s-a "sacrificat" sa doarma in pat....

 

Dar e mare distractia pentru ei.

 

Sa aveti o saptamana faina, reincepem si noi scoala de luni.

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si o saptamana faina sa aveti ! Noi la scoala cam somnorosi astazi, ieri am fost la tara si Albert a stat numai pe-afara toata ziua , iar aseara era rupt,s-a culcat la 8.30 si de dimineata ar mai fi dormit . Si cand ma gandesc ca imediat o sa se schimbe ora ...urasc perioada asta cu schimbatul orei. Pana ne adaptam mi se pare tare greu. Ii admir pe Arturici pentru innot . Eu am avut multe tentative de a-l da pe Albert la curusir de innot, am inceput de cate ori, dar nu se adapteaza deloc temperaturii apei . In primul rand ii e cam frica de apa, apoi i se pare f rece. La bazinele unde am fost ,apa era tare rece, tremura ca varga si iarna si vara , iesea vanat de acolo si nu putea sa stea pana la sfarsitul orei . Nu se putea concentra din cauza tremuratului. Nu stiu cum alti copii stateau fara probleme, probabil ca erau si mai avansati si obisnuiti cu apa. Cred ca asta este temperatura optima pentru innot, insa el nu o suporta, desi mi-as dori sa gasesc undeva o piscina potrivita sa invete . In concluzie, nici gand de performante la innot la el, doar cu colacul innoata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, exact aceeasi problema am avut-o si noi cu temperatura apei, erau vineti de frig cand am inceput (deh, la douaj' de kile...)

 

Iti recomand un asemenea costum; exact asa le-am luat si lor; si i-a mai protejat, le-a dat incredere ca sunt protejati de frig.

 

Daca vrei, iti pot trimite eu in iunie cand vine cineva in tara unul. Vorbim pe PM despre masuri, etc.

 

Acum, un an si un pic dupa, le-a ramas mic (in lungime) si nu il mai vor; au intrat amandoi fara probleme in slipi si nu au mai tremurat asa. Adevarul e ca atunci cand iti e frig nu e nici o placere sa inveti sa inoti......

 

 

 

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, eu am cam disparut in ceata, am avut multa treaba pe toate planurile. Mai am pana la sfarsitul lunii la actualul job, insa deja am treaba cu noua ocupatie. Daca adaugi personalele, iar nu apuc sa imi trag sufletul. Insa voi avea un weekend in 2 in Cipru. Nu cred ca va povestisem...Eu care nu sunt deloc sportiva si n-am alergat in viata mea, ba uram alergatul, m-am inscris la cursa de 10 km de la Limassol. [:D] [8D] Ma gandeam ca asa ma mobilizez sa prestez ceva sport si am si reusit. Doar ca vine momentul adevarului si eu mai mult merg decat alerg. Insa tinta era sa termin cursa si cred ca asta o sa imi iasa.

 

In rest...copiii sunt bine, se cearta mereu dar asta e. Alexandra a primit diploma de Rising Star in cadrul festivitatii de acordare a burselor. Isi dorea mult bursa, insa la clasa I nu se acorda. Mi-a declarat foarte serios ca la anul o sa munceasca tare mult sa ia bursa ca sa nu mai fiu eu nevoita sa platesc scoala. M-a impresionat tare.

 

Scoala merge bine, pana acum numai FB si vad ca e destul de zeloasa. Sper sa o tina. Asteapta amandoi cu nerabdare vacanta, adica...Tailanda. [:D]

 

Incepand din aprilie as vrea sa ii duc si eu din nou la inot. Apropos de apa, noi mergem in Voluntari la un club, parca Omnix se numea. Au piscina incalzita chiar si in iunie, poate incercati cu Albert si acolo.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau, Rox, felicitari!!! 10km!? Excelent!

Sigur o sa termini cursa!

 

Cat despre mandra voastra scolarita, ce sa mai zic, asa ambitie ....

Eu poate la S o sa vad ca la baieti nu cred [:)]

Felicitari si multi pupici si ei.

 

Iar ati programat o super vacanta. Noi o sa ne relaxam privind pozele de la voi.

 

Spor in tot ce faci.[pup]

 

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox,id="red"> 10 km ???? Eu lesin dupa 1 km la ce antrenament (nu) am. Succes ! Felicitari si Alexandrei pentru ambitie si voua pentru vacante. Asteptam poze !

Spui ca la Onix e apa calda ? O sa incercam .Problema cu asta e ca desi e aproape de casa , noi ajungem tarziu pe acasa,nu stiu daca mai au ei program pentru copii asa tarziu.O sa ma interezez, multumesc !

Deocamdata se tot ocupa de limba chineza, cum v-am mai spus . Noi cred ca vom programa o excursie in China [:D].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...