Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (744)


Recommended Posts

buna fetelor!!! bine vam gasit in casuta noua, si sa venim cu cate mai multe vesti bune si teste pozitive... flavia multa bafta si sa ai parte numai de bucurii... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata fetele frumoasele!!!! cum sunteti azi? Miky eu cu asteptarea vad ca stau bine...oricum nu-mi prea pun sperante si cand ma gandesc, ma cam ia depresia nu am nici un simptom diferit fata de luna trecuta...ceva care sa ma anunte ca e ceva acolo [q] draguta [pup] cum se mai simt fetele gravidutze? [:D] Miha, welcome to the club!!! bine, noi abia am reparat mashina, a fost stricata o saptamana si ceva Anne multumim pentru cafelutza, e tare buna Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kimi felicitari sa ai parte de sarcina usoara fara greturi si pina la termen... fetelor stiu cai greu si multe din noi e cu moralul la pamint, asa sunt si eu dar incerc sa ma incurajez ca va fi bine... iar de sarbatori cand copii is in fata mereu peste tot e greu, dar am zis ca sarbatorile astea i le voi oferi sotului voi face ca sa ne simtim bine in doi, cu speranta ca la anul tot pe acest timp sa fim in trei sau graviduta... Cand iti doresti ceva mult cu adevarat Domnul ne da, iar totul chiar si bebele vine din dragoste... inainte de a pleca la moldova in septembrie neam iubit enorm de mult ca stiind ca doua luni nu ne vom vedea cu sotul si atunci sa intampat minunea, cand esti relaxata si faci totul din dragoste se intampla minunile... iar fetelor care sunt disperate fff tare in aceste sarbatori nu lear strica o mini vacanta poate atunci va veni si bebele...scuzati ca am scris atita dar am zis ce am simtit ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine, Moni nici nu cauta simptome, la mine n-a fost nici o diferenta, aveam dureri de ovare exact ca inainte de menstra, sanii ma dureau la fel, era la o luna normala in care asteptam uratii, nimic care sa prevesteasca, abia dupa testul pozitiv la o sapt au inceput usoare greturi si sensibilitate la unele mirosuri. Deci te rog nu te descuraja [pup][pup][pup] [gravired] 7s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele! Ca_Mila, Kimmy felicitari pentru inimioare. Moni pe mine au inceput sa ma doara sanii, deocamdata ceva usor, dar este sigur de la utrogestanul de aseara, de altfel acum am gasit iar picatura roz de fapt este mai mult portocaliu (scuze de detalii) dar stiu ca asta poate sa fie tot de la utro. Dumnezeu sa ne dea rabdarea necesara [pup] Hai sa ne mai inveselim putin, macar sa incercam.... v-ati cumparat bradul cele care faceti? eu vreau sa merg saptamana asta daca am timp si sambata plec la tara sa taiem porcusorul, mie asa mila cand il taie nici nu pot sa ma uit, fug in casa [:D], dar dupa e asa de gustos[pofta] Va pup pe toate si sa aveti o zi usoara! In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cam asa a fost si la mine cand am fost insarcinata, aveam toate simtomele de CM, am aflat ca sunt insarcinata dupa ce mia intarziat CM cu o saptamina si test pozitiv, apoi se incepuse greturile dureri de sani si nu mai suportam mirosurile... stiu un lucru daca pina a veni CM urinezi des, cel putin asa e la mine inseamna ca nu e bebe, vine CM ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine bradutul deja e facut de doua saptamini, am unul de 50 cm si sta langa tv, cum am ajuns langa sotior am vrut sa schimb atmosfera am sal pun la avatar :) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marci1418
cam asa a fost si la mine cand am fost insarcinata, aveam toate simtomele de CM, am aflat ca sunt insarcinata dupa ce mia intarziat CM cu o saptamina si test pozitiv, apoi se incepuse greturile dureri de sani si nu mai suportam mirosurile... stiu un lucru daca pina a veni CM urinezi des, cel putin asa e la mine inseamna ca nu e bebe, vine CM ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
Si eu am observat ca dupa ovulatie urinez mai des, o sa fiu atenta luna asta [:D] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi [flo] Si eu am intrat in "mood" de Craciun. Duminica am cumparat un mos care canta si se misca pe muzica de Xmas. Am luat o instalatie cu oameni de zapada care se aprind. Saptamana asta e planuit sa mergem la luam bradul si pana vineri seara sa imi pun in ordine casa, ca apoi sa decoram. Noi facem decorare extrema in fiecare an, luminite, globuri, zapada pe geamuri, coronita pe usa de la intrare. (anul trecut aveam pe coronita o mica tablita de granit pe care am scris cu creta Craciun fericit! si m-au intrebat vecinii ce scrie acolo- eu stau la bloc) Plus instalatie pe balcon... eh, treaba grea la noi cu decoratul, dar stransul e si mai trist. Deja am inceput sa ma gandesc ce mancare sa fac, o sa am musafiri de Craciun si cred ca o sa fie "pelerinaj" pe la mine, sunt singura care fac cozonac dintre prietenii nostri romani.[:D] Abia astept sa ne punem poze cu bradutzii[olala] Moni, la tine o sa arate bine, ca stiu ca tu esti talentata la treburi de astea. Facem un concurs intre noi de brazi de Craciun? Facem un album special pe contul comun si fiecare care intra voteza sub poza? Asa de fun... ca nu avem ce premiu da, maxim sa scrim in titlu, ar fi cool, nu? [8D] Hai ca m-am intins... se vede ca m-am trezit bine-dispusa.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...