Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (744)


Recommended Posts

si eu ma gandeam sa pun coronita la usa insa mii era frica sa nu mio fure si nu am mai puso, instalatii am pus doar la un geam :) iar craciunul o sal sarbatorim in doi vreau sa fac o masa speciala, anul trecut nu prea lam sarbatorit, anul asta vreau sa fie deosebit... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

miki la mine de obicei inainte de a veni CM secretia este cremoasa, iar cand am ramas insarcinata era ca la ovulatie ca albusul de ou mereu... si dupa ovulatie se incepe urinatul mai des, dar asta nui neparat ca vine CM, eu am zis cum e la mine... la alte fete poate sa fie invers si diferit... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Gaby ce frumos vorbesti tu acolo, pacat ca nu fac bradut si nu am cu ce concura, in schimb o sa pun si eu decoratiuni si instalatii la balcon si prin casa, iar pe masa anul trecut am facut un ornament superb din brad si vasc iar pe deasupra conuri de brad. Eu joi si vineri incep smotru sper sa termin ca sambata merg si eu la taiatul porcului si nu vreau sa ma aman cu curatenia pe saptamana viitoare, atunci astept parintele, fac cumparaturi si papica, inca nu sunt hotarata ce mancare si dulciuri sa fac. Kimy felicitari, cred si eu ca esti bucuroasa. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Citat:
citat din mesajul lui marci1418
cam asa a fost si la mine cand am fost insarcinata, aveam toate simtomele de CM, am aflat ca sunt insarcinata dupa ce mia intarziat CM cu o saptamina si test pozitiv, apoi se incepuse greturile dureri de sani si nu mai suportam mirosurile... stiu un lucru daca pina a veni CM urinezi des, cel putin asa e la mine inseamna ca nu e bebe, vine CM ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
Si eu am observat ca dupa ovulatie urinez mai des, o sa fiu atenta luna asta [:D] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
da si eu urinez des dupa ovulatie Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna dimi [flo] Si eu am intrat in "mood" de Craciun. Duminica am cumparat un mos care canta si se misca pe muzica de Xmas. Am luat o instalatie cu oameni de zapada care se aprind. Saptamana asta e planuit sa mergem la luam bradul si pana vineri seara sa imi pun in ordine casa, ca apoi sa decoram. Noi facem decorare extrema in fiecare an, luminite, globuri, zapada pe geamuri, coronita pe usa de la intrare. (anul trecut aveam pe coronita o mica tablita de granit pe care am scris cu creta Craciun fericit! si m-au intrebat vecinii ce scrie acolo- eu stau la bloc) Plus instalatie pe balcon... eh, treaba grea la noi cu decoratul, dar stransul e si mai trist. Deja am inceput sa ma gandesc ce mancare sa fac, o sa am musafiri de Craciun si cred ca o sa fie "pelerinaj" pe la mine, sunt singura care fac cozonac dintre prietenii nostri romani.[:D] Abia astept sa ne punem poze cu bradutzii[olala] Moni, la tine o sa arate bine, ca stiu ca tu esti talentata la treburi de astea. Facem un concurs intre noi de brazi de Craciun? Facem un album special pe contul comun si fiecare care intra voteza sub poza? Asa de fun... ca nu avem ce premiu da, maxim sa scrim in titlu, ar fi cool, nu? [8D] Hai ca m-am intins... se vede ca m-am trezit bine-dispusa.[flo]
dada eu sunt de acord diseara fac poza si apoi postez :) ca am facut bradutul deja [:D][pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna dimi [flo] Si eu am intrat in "mood" de Craciun. Duminica am cumparat un mos care canta si se misca pe muzica de Xmas. Am luat o instalatie cu oameni de zapada care se aprind. Saptamana asta e planuit sa mergem la luam bradul si pana vineri seara sa imi pun in ordine casa, ca apoi sa decoram. Noi facem decorare extrema in fiecare an, luminite, globuri, zapada pe geamuri, coronita pe usa de la intrare. (anul trecut aveam pe coronita o mica tablita de granit pe care am scris cu creta Craciun fericit! si m-au intrebat vecinii ce scrie acolo- eu stau la bloc) Plus instalatie pe balcon... eh, treaba grea la noi cu decoratul, dar stransul e si mai trist. Deja am inceput sa ma gandesc ce mancare sa fac, o sa am musafiri de Craciun si cred ca o sa fie "pelerinaj" pe la mine, sunt singura care fac cozonac dintre prietenii nostri romani.[:D] Abia astept sa ne punem poze cu bradutzii[olala] Moni, la tine o sa arate bine, ca stiu ca tu esti talentata la treburi de astea. Facem un concurs intre noi de brazi de Craciun? Facem un album special pe contul comun si fiecare care intra voteza sub poza? Asa de fun... ca nu avem ce premiu da, maxim sa scrim in titlu, ar fi cool, nu? [8D] Hai ca m-am intins... se vede ca m-am trezit bine-dispusa.[flo]
Buna idee... asa sa facem [pup] sa ne opresti si noua putin cozonac [pofta], eu nu stiu sa fac [:D] de fapt nu am incercat niciodata [:D] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marci1418
si eu ma gandeam sa pun coronita la usa insa mii era frica sa nu mio fure si nu am mai puso, instalatii am pus doar la un geam :) iar craciunul o sal sarbatorim in doi vreau sa fac o masa speciala, anul trecut nu prea lam sarbatorit, anul asta vreau sa fie deosebit... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
La mine sigur coronita se va fura din prima seara , o sa incerc sa pun anul asta sa vad cate zile o sa reziste [alcool] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna dimi [flo] Si eu am intrat in "mood" de Craciun. Duminica am cumparat un mos care canta si se misca pe muzica de Xmas. Am luat o instalatie cu oameni de zapada care se aprind. Saptamana asta e planuit sa mergem la luam bradul si pana vineri seara sa imi pun in ordine casa, ca apoi sa decoram. Noi facem decorare extrema in fiecare an, luminite, globuri, zapada pe geamuri, coronita pe usa de la intrare. (anul trecut aveam pe coronita o mica tablita de granit pe care am scris cu creta Craciun fericit! si m-au intrebat vecinii ce scrie acolo- eu stau la bloc) Plus instalatie pe balcon... eh, treaba grea la noi cu decoratul, dar stransul e si mai trist. Deja am inceput sa ma gandesc ce mancare sa fac, o sa am musafiri de Craciun si cred ca o sa fie "pelerinaj" pe la mine, sunt singura care fac cozonac dintre prietenii nostri romani.[:D] Abia astept sa ne punem poze cu bradutzii[olala] Moni, la tine o sa arate bine, ca stiu ca tu esti talentata la treburi de astea. Facem un concurs intre noi de brazi de Craciun? Facem un album special pe contul comun si fiecare care intra voteza sub poza? Asa de fun... ca nu avem ce premiu da, maxim sa scrim in titlu, ar fi cool, nu? [8D] Hai ca m-am intins... se vede ca m-am trezit bine-dispusa.[flo]
dada eu sunt de acord diseara fac poza si apoi postez :) ca am facut bradutul deja [:D][pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
HA te-am prins, pai sa pui poza ca sa vedem si noi bradutul. Eu vroiam anul asta sa il fac rosu cu auriu dar nu cred ca o sa am bani sa schimb totul asa ca o sa il fac tot albastru cu argintiu cum l-am facut si anul trecut. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning, girls! [pup] Noi nu avem traditie de familie sa facem brad natural, eu sunt total impotriva sa cumpar braduti, chiar si din cei care-s special plantati pentru comercializare. Avem in schimb, un bradut "de birou" pe care anul asta vreau sa-l aranjez ca niciodata si sa-l pozez. Ma gandesc la mini-fundite si tulle...ehh, vad eu. Oricum trebuie ornat cu ceva ce nu se strica/sparge, pentru ca sigur ni-l darama motanelul [:D] Astept salariul sa pot da iama-n cumparaturi [:I] Am ochit deja o "armura" sexy, care ma asteapta s-o cumpar...numai sa treaca odata cm-ul asta sacaitor... ceva sigur a fost aiurea de data asta... poate pauza dupa closty...nu stiu, prefer sa nu ma gandesc la altceva mai rau. [bang] Maine merg la posta sa vad daca a ajuns Preseedul si astept nerabdatoare sa dam startul la [olala] De gatit, nu ma omor cu meniuri complicate. Facem strict favoritele noastre, in cantitati normale, pentru ca ne plictisim imediat de mancare, lol. Sigur vom avea piftie de curcan (poate-mi iese anul asta [:I]), legume multe, salata verde la greu, pui la cuptor si piept de curcan la gratar (favoritul pisicului [:D]) O sa cumpar un sac de frangipanes de la MegaImage (ne batem pe ele [olala]), multa ciocolata, multe lamai si ceaiuri si suntem aranjati pentru sarbatori. [8D] Ahh, si niste energizante pentru sot, ca are sarcina grea luna asta [:I] Wishing for rainbow baby dust !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor sa aveti o zi cu mult soare, aici e foarte cald si bine (in grecia), eu ma retrag ma duc sa gatesc ceva de mancare si sa fac curat prin casa pina vine sotul de la munca, ne mai auzim spre seara...[pk] ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...