Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 151


Recommended Posts

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza
Fetelor, ia mai scrieti si aici idei ce mesteriti cu pruncii zilele astea, daca tot iau vacanta.

Pe noi ne-a innebunit Timi cu zapada lui, asa ca azi i-am printat de pe net conturul unui om de zapada mai mare, si cu lipici si ghemotoace mici de vata ne-am distrat toata seara. NU se mai satura de rupt vata in bucatele mici si apoi de presat ca sa o lipeasca. [pk] A iesit super omuletul. Maine finalizam lucrarea, ca mai avem capul si nasturii.

M-am mai gandit sa facem si cap de ren (cu pamele si talpa lui).
Alte idei asa mai simplute aveti? Ce au mai facut pe la gradi? Poate mai facem un schimb de idei. [asia]

align="right" id="quote2">

o coroana sau bradut facute cu conturul manutelor lui. Trebuie doar carton verde si lipici si iese fain.
finger painting - cu degetelele pictezi diverse chestii cu tema de Craciun sau nu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna dimineata![flo]

 

O cafea fierbinte pt o dimineata rece, si multe ganduri bune de la noi[pup]

 

Cu discutiile in contradictoriu sunt de acord! Cum nu suntem la fel,nici nu gandim la fel,logic. Si foarte corect mi se pare ca fiecare sa-si spuna parerea, lucru pt care fiecare trebuie sa fie pregatita in momentul in care face niste afirmatii.[flo]

Si mi se pare foarte "childish" ca, in momentul in care nu ne convine ceva, sa incepem cu "eu ma retrag de pe forum" si toate mesajele de "adio" aferente.

 

Ramonika[pup] esti o dulce, multumesc! Din pacate, nu am cum sa vin....Miercuri, 21 Dec, la 10:30, ajunge avionul de la Bucuresti, deci voi fi la aeroport, asteptandu-l pe Richard.

Sper din tot sufletul sa mai fie ocazii...

 

Cu toate ca in ultima postare m-am laudat ca voi mai intra sa scriu, am fost in lipsa totala de inspiratie[:I]

 

Mi-a placut postarea Ionelei referitor la problema expusa de Dymomo,dar, cu toate astea, eu nu as putea fi atat de zen.... Pe moment, cand iti vezi copilul lovit,fara ca celalalt parinte sa intervina, "gandesti" mai mult cu inima....

 

Dymomo,pe langa ce ti-a spus Ionela, eu cred ca ar trebui sa discuti cu parintii(eu as vorbi cu mama), si i-as spune foarte frumos "nu te supara, dar vrei, te rog, sa ai grija ca baietelul vostru sa nu-l mai loveasca pe Danut? Stii si tu,ca mama, ce dureros este sa-l vezi ca este lovit..." Ceva in genul asta,si sunt sigura ca,mama fiind, va intelege suferinta ta[pup]

Si poti discuta si cu copilul, sunt sigura ca ar putea intelege.

 

Oh, si sa ma laud putin: avem internet, in sfarsit! Traiasca Romtelecom![:D] Inca nu ne-au instalat si cablul TV,dar "simt" ca in viitorul apropiat vom ajunge si noi in secolul 21[:D]

 

Despre Alexa....i-au iesit 2 maselute jos,care nu au afectat-o nicicum, dar acum este mai mofturoasa la mancare,ceea ce ma face sa cred ca apar si cele de sus, si nu sunt la fel de "blande"

 

Am uitat...inca un buchet de flori pt Ionela[flo], care ne-a spus despre cazul Mariucai.

Of, asa as fi vrut sa-l tin si eu in brate pe Tudor, dar nu am indraznit sa spun, cand am vazut ca te chinuiai sa-l adormi....

 

Many,nu cred ca esti asa din cauza FIV-urilor, si eu plang si ma simt neputincioasa si revoltata cand aud/citesc despre copilasi in suferinta....eram si inainte asa,dar de cand am devenit mama, sufar si mai mult...

Felicitari pt baietelul care doarme la gradi,si mai cere si olita!

 

Licu,ma gandesc mult la voi, mai ales ca se raceste vremea...[pup] In legatura cu "nu am chef azi...", uita-te la minunile tale si zambeste, esti o norocoasa![pup]

 

Shtefy,sunt sigura ca Stefania va trece si peste etapa asta, e un copil tare bun[pup] Si pupici motanelului!

 

Monica, as vrea si eu sa fac donatii direct,dar nu stiu cum sa procedez...poate ai timp si vorbim pe messenger mai tarziu[pup]

Ai fost la morfo?

 

Monis,ai rezolvat eroarea aia? Cum mai e Iuli? Asteptam poze de la serbare[pup]

 

Cum nu cred ca ne mai bagam la bebe 2,desi cochetam cu ideea,cateodata, vreau sa le pup pe mamicile norocoase care au gemeni Gabitza si Ariadna,tare va invidiez!

 

Ancutza,cum e la noul loc de munca?

Sper sa treaca Sabi repede peste faza asta cu statul dezbracata, sunt sigura ca va accepta olita curand[pup] Mi-e dor de voi...

 

Sunt curioasa ce mai fac Liloasele si Doamna cu macii si "macusorul" din dotare...si ar mai fi Lumi_Calin, Dozz, Angi, Mami.Ilinca, Ariadna, Ralu_Seby...

 

Si pe Magda vreau sa o pup, cu tot cu strumfisorii din dotare![pup]

 

Gata, trebuie sa fug, merg sa fac contractele cu furnizorii de apa,gaz,electricitate. Va pup!

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Of, am uitat sa-i scriu Floricikai[pup]

Exact la fel este si Lexi....nu loveste copiii niciodata, orice s-ar intampla... Cateodata sunt si eu tentata sa reactionez ca bunica din parc, dar ma controlez repede...si da, este foarte greu sa-mi imaginez ce intelege copilul meu cand eu ii spun ca nu e frumos sa lovesti alti copii,iar ea si-o incaseaza de la ei de multe ori...

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...