Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 151


Recommended Posts

[greutati] pfoooai, ce am galopat sa va ajung din urma. Eu am avut cateva zile cu computerul la doftor si tare greu a fost fara. [alcool] Mai, cu Teodora habar nu am ce sa cred. [alcool] Cica sunt perfecte analizele, urechile si gatul curate. Deci? [alcool] [:-@] Azi spre seara iar mi-a bagat un 37.8 rectal. Nici nu stiu ce sa mai fac. M-am uitat prin gurita ei, e putin umflata gingia sus, dar nu asa tare cat sa sparga vreun dintisor inca. Habar nu am de la ce e temperatura asta ametita... [alcool] Ioi, dar cu recoltatul de pipi ce ne-am mai stresat.... [batcap] Duminica cica am exersat de vreo doua ori cu punguta aia jmekera, dar ne-a dat cu zecimale. Sotul se dadea "balshoi" [:D] ca stie el cum sa o lipeasca, asa ca luni pe la 5 dimineata, il poftesc la operatiune. De unde...nu doar ca a curs in pampers totul, dar a mai curs si pe langa, de era ud si body-ul. Asa ca, pe la 7 si ceva am pus fata cu piciorusele intr-un ligean cu apa calda; sotul o tinea suspendata iar eu abia am reusit sa introduc recipientul ala intre bulanasele ei grasute, ca a si facut pipi. [pk] no, trimit ca s-a trezit pisi. revin sper... [alcool]
Mami de [copil] Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna seara mamici, [pup] la multi ani ana si robert sa fiti sanatosi si sa cresteti maaari [s] [s] [s] [s] [s] [s] [s] despre articolul ancai vai de mine, ce om poate fi aceea persoana care a putut gandi asa ceva, eu sunt de parere ca nu trebuie sa fi parinte pentru a avea suflet [bang] nu ii gasesc nicio scuza... nu mai comentez,ca ma enervez [bang] [bang] noi ne luptam de doua zile cu scaune prea dese si moi,azi i-am dat mucilagiu de orez,biscuite,banana, sper ca in noaptea asta sa fie mai bine, totusi alte simptome nu sunt, ea este vesela,se joaca merge la plimbare...ar manca de toate, nu varsa, nu pot sa imi dau seama de la ce s-a intamplat ionela sunt scumpi foc ingerasii tai [pup] raluci_b se citeste pe tine ca te simti muult mai bine, hai sa auzim ca ati fost toti patru la plimbare in we [pup] nu stiu daca mai pot deschide laptopul maine asa ca urez si eu in avans pentru maine 15.12 Dana.n la muulti ani sa fi sanatoasa fericita, si tot ce iti doresti sa se indeplineasca [s] [s] [s] [s] [s] [s] noapte buna mamici de pitici [cubrad] [pegeam] [cubrad] [pegeam] [cubrad]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Ana !!! La multi ani Robert !!!! Sa fiti sanatosi ,iubiti ,norocosi si fericiti !![pup][pup] Ce eram eu necajita ca nu ma mai inteleg cu Stefania in ultimul timp ,dar ce m-am mai necajit acuma citind pe bloguri despre destepti precum "Anca" care arunca cu noroi [q] . Cu siguranta ea nu este mama si cu siguranta ea e cea defecta ![bruta] M-am mai necajit si ca s-a sters un anumit mesaj de aici de la noi ,dar se poate intui despre ce era vorba . in alta ordine de idei ... Ancutz ma bucur mult ca ai gasit timp pt forum . Nu conteaza cat citesti ,dar incearca sa ti se lege tastele de degete mai des [:D] . Mie imi lipsesc povestile despre Sabi care nu "dea" nimic dar care e fetita mare si se culca singura (uneori [:D]) . Hi ,hi ,deci vrea pisici de pe you tube [:-)))] .Daca l-ar vedea pe Iustin cum merge prin casa in 4 labute si cum miauna ,ar plange si dupa el [:D] .Da ,Iustin e in rol de pisica foarte des . Aseara in timp ce era pisica ,vroia sa aprinda lumina in bucatarie .Nu avea cum sa ajunga din 4 labe si m-a strigat "mama , n-ajunge pisica" [:-)))]. Desigur ca suntem fani McQueen [:D] .Stefi e fana demult ,asa ca are cateva masinute din vestitul film pe care motanelul le-a indragit numaidecat .A avut un tricou marimea 74 cu Fulger de care cu greu m-am descotorosit de vreo luna .Mi-l cerea numai pe ala asa stramt cum era . De fesul cu Fulger tot greu s-a despartit .iar acum e mandru ca a primit puloveras cu Fulger [:D] pe care l-o purta vreo doi ani de acum incolo [:D] . Va pupam tareee[pup] Monis mi-a placut articolul despre Magie [olala] [pup]. Miany ce s-a intamplat ? Cine din jurul tau este in suferinta ?[pup] Raluci sunt superbe felicitarile cu Bubu [olala]. Dankutza si prin Bv am auzit vorbindu-se de rujeola ,dar nu stiu daca sunt vaccinati copiii bolnavi [:-@] Dozz si noi te pupam ,ma bucur ca bagi nasucul chiar daca stai rau cu timpul .Poate vei gasi curand vreme sa ne povestesti de Ana si despre cum ati petrecut ziua de azi . Mihamora deci ati inceput gradi aici .Tim pumnii sa nu mai planga puiul mic . Winni povestitorul si Mickei pov sunt tare faini ,poate reusim sa luam si noi unul de Mos . revin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu o iau in ordine inversa, cat ma mai tin muschii (oculari) si cat ma lasa pruncii: Referitor la tipa aia "dashteapta" no comment... [V] Cred totusi ca sunt multe specimene ca ea... care si-ar schimba parerile de pareriste daca ar fi vorba in propozitie despre copilul lor. Ione, ff faine pozele voastre. Mie mi se pare ca Mihnea seamana mai mult cu tati iar Tudor cu tine. [8D] Oricum, sunteti o familie tare faina. Cory, ce tare e Andreiutul! [olala] Broscuta "a la Santi" ai luat si tu pt Craciun? [:D] Apropo de ea, monis, tatal meu are o vorba: "Dumnezeu a facut Pamantul si omul. Restul e facut in China". [:D] Vad ca se discuta despre cadouri si atentii la gradi. Eu cred ca asa cum zicea miany, [pup] e cam la fel cu ce se intampla si cu atentiile pt medici si personalul spitalului. Parerea mea e ca in ambele cazuri, daca vrem sa ne aratam multumirea si aprecierea fata de cineva, o facem la sfarsit si nu inainte (ca atunci e mita deja!). Eu i-am dat la ambele cezariene un cadou medicului (cate o carte, felicitare si niste bani) de care am fost intr-adevar super multumita. La fel voi proceda si cu educatoarea/invatatoarea: la sfarsit de an, daca voi fi multumita de treaba facuta, ii voi face un cadou. Dar nu inainte. Am fost in sistem si stiu ce inseamna. Oricat de impartiala ai incerca sa fii, totusi nu esti de piatra... si un parfum Chanel (sau uatevar) nu e totuna cu nimic. [:D] pam-pam. Floricik, sa iti traiasca multi, multi ani fericiti Zburlita draga. [olala] [pup] FELICITARI pt concursul castigat! Tare m-am bucurat pt voi cand am citit. Meritati asta, ca e superba poza. [pk] Apropo de concursuri: pe cristina_boc a anuntat-o oare careva ca a castigat rochita? Avem vreun nr de tel. de-al ei? Stiu ca ea era plecata foarte mult pe la bunici parca si nu avea acces la net(daca nu ma-nsel...) si ar fi pacat sa piarda rochita. dymomo , [pup] e horror ce povestesti tu acolo de socrela. Nu stiu cum rezisti. [flo] Cum mai merge terapia lui Danut? miany, tin pumnii sa scapati de rubeola. [pup] Livia , felicitari pt kg minus! [flo] Ce mult a crescut Meli! [olala] Pisicuta mea la 4 luni si un pic avea 6,700. Deci, un pupic pentru grasunica ta dulce. [olala] Si te rog eu pune drujba aia la locul ei, ca nu-i sotul vinovat, parol. [:)] Meli e prea micuta sa faca speculatii. Abia in jurul varstei de un an (daca imi amintesc bine) sunt in stare sa anticipe si sa realizeze legatura cauza-efect (daca plang - vine mama/ma ia in brate). Pana atunci, e pura nevoie de afectiune si dorinta de a va simti aproape, de a se simti in siguranta, de a-si alina durerile de burtica, and so on... monis , multumim de lecturi. [pup] Mi-am tot salvat pe aici, sper sa am si timp sa le citesc pe indelete pe toate. Pe unele le-am "rasfoit" si imi plac mult. [pk] Cu homeschoolingul am cochetat si eu o vreme...dar am renuntat deocamdata la idee. Traducerea conversatiei de la pescuit [:D] e asa: " Ursule, la mine trage? Dar la tine trage (de momeala)? Dar cand trage? Dar aici trage? Dar unde trage? Dar de ce nu trage? Dar unde trage? Dar cine trage? urleeeettttt [:D] Dar unde trage? Dar cum trage? Dar cine trage? Dar uite...asa trage? zbang! [:D]" No, gata cu placinteala pe seara asta; ma duc si eu la somn. Mai vreau sa zic doar:
[s]LA MULTI ANI, ROBERT![s] [s]LA MULTI ANI, ANA![s] [s]LA MULTI ANI, MARIUTA![s] [s]LA MULTI ANI, EMA![s] [s]LA MULTI ANI, CEZARA![s][/b]
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate, sa aveti o viata senina, cu multe, multe bucurii si impliniri. [nani] noapte buna
Mami de [copil] Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Cory_B
Floricik[pup] - nu, nu i-am dat broscuta, o pastrez pt Craciun si ma chinui din rasputeri sa nu i-o dau pana atunci [:D]
Hai rezista[:D] ca nu mai e mult pana la Craciun. Asa si eu i-am luat o papusa pt Craciun(intre timp a strans papusi si de la mamaie, tataie, prieteni[alcool] ) iar tati nu are rabdare si ma tot bate la cap sa i-o dau copilului. [:-@] Apropo de papusile astea super-extra-mega talentate si dotate, a primit Ema de la tataie pe papusa Maya. Cand a vazut-o asa in cutie s-a bucurat copilul, dar cand am scos-o si a inceput papusa sa planga, sa rada si sa-si miste fata (parca era Chuckie[alcool] ) s-a pus zburlita pe un bocet mama-mama...de atunci cand o vede imi spune mereu "Maya nani" si o las pe off...[alcool] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza Floricik, sa iti traiasca multi, multi ani fericiti Zburlita draga. [olala] [pup] FELICITARI pt concursul castigat! Tare m-am bucurat pt voi cand am citit. Meritati asta, ca e superba poza. [pk]
Multumim tare tare mult.[pup] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot bantui singura pe aici[alcool] Monis, de sarbatori clar mergem la parintii mei. Nu vrem sa stam singuri in Buc. Voi? Nu dati o fuga in Bucovina?[pup] Shtephy, ce simpatic e Iustin...deci e [pis], ha? Smaranditza, Cristina_boc a scris pe DC ca a trimis datele pt a primi premiul.[:)] Apropo de epidemia de rubeola/rujeola [:-/] Ema a bifat rubeola anul trecut...pediatrul a zis rubeola, socru(e cadru medical) era convins ca-i rujeola[alcool]...In fine ceva a fost, da tare greu a fost. [s]LA MULTI ANI ANA! [s] [s]LA MULTI ANI ROBERT! [s] [s]LA MULTI ANI MAMI DANA! [s] Ma duc la nani ca am muncit azi...daca nu am facut ochelari, mustata si mai nou barba[alcool] la zeci si zeci de tanti si nene de prin reviste...[nebu] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza all! Ce fac fetele cochetele? Noi, bine! Meli si-a facut program de somn seara astfel:- de la 20 la 23 doarme cate 10 minute cu pauze de jumate de ora de reprize de urlat...timp in care eu si sotul sarim cu ea prin casa sa nu-l trezasca pe frate`so, apoi somn linistit pana la 2 jumate cand ne trezim si radem non stop, apoi de la 4 la 6 jumate iarasi somn...pe timpul zilei nu mai tin socoteala ca trece mai rapid! Janisz mi-a zis aseara ca a aflat de la gradi ca "nenea mos caciun" vine la el daca a fost cuminte si a fost asa dulce cand mi-a zis ca el "nu cuinte, nenea mos caciun vine nu a mine". Atunci sotul a zis ca merge el si vorbeste cu mosul sa vina, dar sa invete pentru el sa spuna o poezie.Si aseara am repetat amandoi strofa de la cantecelul ala "bare vantul frunzele", ca e singurul lucru pe care vreea sa-l zica - il recita nu canta...n`avem noi treaba cu cantatul.Am achizitionat din selgros un costum de Mos, asa ca trebuie sa mai gasesc si pe cineva sa intre in rol, sa vedem daca reusim sa il pacalim pe micut.Sper sa si inteleaga el ceva, si sa nu se sperie, ca mie ai mei mi-au povestit ca am cam plans la prima mea intalnire cu Mosul, si aveam trei ani pe vremea aia. Legat de atentii, eu zic ca ceva simbolic e ok, dar deja cadouri costisitoare mi se pare deplasat, cel putin in cazul nostru ca la gradi a noastra ne ajunge cam 200 deeuro pe luna totul, cu tot cu dormit si masa! Ca noutati, ne`am gandit cu sotul sa incepem o mica afacere, cu plante decorative. Cum lucreaza in olanda de atata timp a reusit sa isi faca relatii pe acolo, si a cunoscut o romanca din sibiu care e casatorita cu un olandez care se ocupa cu treburile astea - are sere, depozite, etc., si daca luam direct de la el ne face reducere mare, asa ca ne`am gandit sa ne asociem cu alte magazine de profil din oras si sa vedem daca iese ceva. Deocamdata sotul e in plin proces de negociere, dar suntem optimisti. Spatiu pentru desfacere avem, firma este, ca parintii mei au, doar ca trebuie sa mai adaugam inca un domeniu de activitate, asa ca eu sper ca pe anul viitor sa facem pasul cel mare.acum, sa vedem ce va fi!
La multi ani Dana!Sa fii implinita si fericita alaturi de familia ta frumoasa!
Pup toata lumea fara exceptie, si ma indrept grabita spre camera lui Meli care face scandal, ca suntem cu doar noi doua, tati a dus baiatul la gradi, si probabil ca acum isi bea cafeaua pe undeva prin oras! Mama in actiune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...