Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 88


Recommended Posts

La multi ani Stefanilor si Stefaniilor!!

Multumesc pentru complimente!! In fiecare zi auzeam..te rog ..nu avem suficiente luminite..mai imi cuperi azi una?[:D]

Vazut Gorodica si cadourile...vazut Giulik balerina [olala]..

Robi asa este frumos cu casa plina!

 

mey sa inteleg ca dort noi avem un B...in rest toti aveti FB??...he,he,he..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

stai linistita Kim...ca noi ceva pe linga 2 suntem...asta ar insemna in ro 8-9...sunt si copii cu 1...adica nota 10 la noi...dar noi nu suntem atenti de nota 10!Mai mult nu se poate nici la noi....deja incet incet incep sa trasez alte prioritati in viata mea si a copiilor.nu ca imi doresc ci pentru ca vin de la sine...

Deci eu am facut pom...e dragut...insa nici macar in seara de craciun nimeni n-a aprins luminitele....sta de kiki aci in living...pe urma am hotarat ca nu vrem cadouri...si nu a existat nici un cadou sub brad...am discutat...ce sa mancam...si am cazut toti de acord ca vrem saramura de peste cu mamaliga si ATAT!E,pe masa de craciun a fost saramura cu mamaliga...nici macar desert n-au vrut.M-au bucurat tare mult telefoanele din ro de la ai mei care m-au colindat...mesajele de la prieteni ...iar pentru copii...a fost deosebit faptul ca am stat toti gramada pe canapele...sub paturi...si ne-am uitat la tv...la multe filme...de regula la noi tv-ul nu e deschis...Pot sa spun ca a fost cel mai reusit craciun de cand suntem in formatie completa,liniste,mancare putina...insa multa dragoste pe canapele...ca nu mai stiam care picioare le aveam pe burta...dar le mangaiam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, si al meu e de B la romana (din cauza scrisului) si a fost pus sa promita solemn ca nu va mai vorbi atat de mult [:-)))] in carnet are FB dar i s-a spus ca e "cadou" de la doamna si ca in sem 2 va primi B asa cum merita daca nu se corecteaza. De scris corect, scrie corect, dar uratel.

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Multumin tare mult de urari, vi le intoarcem inzecit tuturor si urez si eu tot binele din lume tutor care au serbat azi onomastica. Eu am fost impresionata ca a sunat-o si dna invatatoare pe Stefi azi. Mi s-a parut un gest foarte frumos.

 

Si la noi a venit Mosul incarcat si cu cadouri pe gustul fiecaruia. Copii l-au vazut si pe Mos venind cu elicopterul, ocazie cu care au dat interviuri, asa ca i-am vazut si la televizor si am mai cumparat si o carte de origami pe ultima suta de metri [:D].

 

Gabi, felicitari lui Stefan,dar si voua! Iar cu Tudor vei vedea ca va fi bine, cred ca ii duci si ii aduci impreuna, nu?

Cristalina, incearca sa profiti si sa-ti incarci bateriile.

Kim, am vazut super luminite si un copil fericit.

Ioana, Mariachiar e cool, simpatica foc.

Alice, Mario e pe wii sau pe calculator?

Daria, are Gulia niste rochite super! Si e atat de gratioasa!

Roberta, ce bunatati ai pregatit de Craciun?

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza!

KIM, si Matei e categoric de B la romana, desi e FB in carnet. Dar sunt foarte linistita, atat timp cat am vazut ca in comparatie cu alt copil care stie sa citeasca/scrie impecabil, Matei a gandit o problema in cateva secunde,pe cand celalalt nu a inteles ce are de facut nici dupa explicatii suplimentare.

 

Andrea, am facut salata de boeuf, ciorba de gaina, friptura de iepure vanat cu cartofi la cuptor cu unt, rulada cu piept de pui si ciuperci, somon fume cu paine prajita cu unt, salata de vinete cu maioneza, friptura de porc, piftie de cocos, salata verde cu ton si porumb, biscuiti, besitos de coco (super reteta gasita pe site aici), o prajitura cu lamaie...

 

De Revelion facem doar gratar,un peste la grill si legume la steamer. Am mai cumparat tot felul de preparate cu peste - afumat, marinat...

Eu ma simt foarte rau, mi-a revenit infectia in gat, iau Zinat si nu pot sa mananc nimic, Petro e virusat... veselie mare la noi :(

 

O zi frumoasa!

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roberta, sanatate la voi.

Si Giulik tuseste infernal. Sper sa i treaca.

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

[pegeam][aho][pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

spor la invatat Kim [bis]

noi stem mai bine, muuult mai bine, extra-bun Salbutamolul, la Giulik face efectiv minuni.

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

[pegeam][aho][pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,neatza[flo][pup]........cine vine la o ciocolata fierbinte[cafea] ....meii ce liniste pe aici...noi suntem bine sanatosi,ne continuam vacanta[:D]imbinand placutul cu utilul si mancatul cu miscarea[:D]...ieri am fost 2 ore la patinoar si a fost super misto[pk]

Hai pupicei si vacanta placuta in continuare pentru toti piticlontii[flo][pup]....care pe unde faceti revelionul???

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...