Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 88


Recommended Posts

Noi Revelionul acasa...e cel mai bine! Am facut cumparaturile, cam tot meniul se bazeaza pe peste si fructe de mare - acum astept cele 3 zile de odihna!!

 

Intrucit nu sunt sigura ca mai apuc sa intru pina in ianuarie, vreau sa va urez un An Nou mai bun, cu sanatate, cu bucurii marunte si mari, cu impliniri si lipsit de necazuri!!!! LA MULTI ANI!!!

 

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina mea

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si noi tot acasa. din pacate pretenii au plecat care pe unde asa ca serbam in patru :( singura distractie va fi revelionu manelist de la proteveu[:D]

Io fac tort amandina [pofta] nu am mancat asa ceva de douajdeani si mai fac friptura de mistret si vreau sa iau niste lobster ca asta e traditia aici, neama sarmale [:D]

Va doresc un an nou bun sa fiti sanatosi si fericiti si toate dorintele sa vi se indeplineasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi tot acasa!! Am intrat in rutina de odihna si incerc sa-mi incarc bateriile pentru un an 2012 foarte greu (deja se anunta)!!

 

La Multi Ani!! si un An nou fericit!!

 

 

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi acasa,am avut doua propuneri sa mergemla restaurant dar eunu sunt mare fan, trebuie anturaj serios ca sa ma simt bine :)

Asa ca azi fac ciorba de burta, pregatim carnea si pestele si maine facem gratar in curte si cam atat... De venit, cred ca vine doar sora mea cu fetele.

 

Si eu profit de vacanta sa imi incarc bateriile,ma asteapta si pe mine un an foarte greu profesional vorbind, dar am decis cu Petro sa incercam sa avem mai multa grija de noi, sa ne vedem un pic de sanatate, sa ne bucuram de ceea ce am reusit sa facem si... mergem inainte!

 

Va pup, toate cele bune daca nu mai intrati maine!

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi am terminat apoteotic acest an: acum am venit de la o inmormantare soc, am primit telefon de la o agentie ca saptamana viitoare vine de la Sinaia cumparator pentru teren (am dat anunt acum 5 luni timp in care nu m-a sunat nimeni!!)..si ne-a murit si catelul..era cainele tatalui meu il adusese cu el de la Bucuresti,au fost impreuna 12 ani..bine ca nu-i Luca acasa!

 

Luca si-a facut bagajele si s-a carat la bunici..noi revelionul pentru prima data in club![pk]..trebuia s-o facem si pe asta ca s-o stergem de le "to do list".

 

va las ca am pe tati care s-a apucat de piftie si eu stau pe net [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim[flo][pup]una calda,doua reci[:D][alcool]....vad ca toata lumea face acasa si noi acasa la bunici la buzau,cu trupa vesela de copii[:D]...daca vremea este faina,iesim in piata daciei sa intampinam noul an cu sampanie de cupii si oameni mari[:D][pk]....io tocmai am terminat de asamblat tortul tiramisu[pofta]

Sa aveti spor la pregatiri si petrecere frumoasa!![pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi,primul an de cand avem cupilasul mic...mergem teleleu de revelion...la chiriasi.luam pe toti la rand...ca ne-au invitat cam toti...si ca sa nu refuzam pe vreunul...pina dimineata avem timp sa-i vizitam pe toti...cu mezinul...ca serban petrece cu colegii la unul dintre ei acasa.Eu,cu traditiile noastre...am tot intrebat pe gazde...ce sa aduc...dar nu vor nimic ...asa ca am cumparat niste plusuri...trifoi...pentru fiecare.Simbolic...erau si cosari...dar trifoii chiar sunt reusiti.Cred ca o sa petrecem bine...pe multe dintre nevestele chiriasilor nu le cunosc...sper sa fiu la inaltime...la figurat...ca la propriu am zis ca tocuri inalte oricum port...doar e revelionul si mai si intram in multe case...nu-i cunosc pe toti ai casei...no,sa nu pic aiurea.Pentru noi am facut ceva cumparaturi...nu multe ptr. ca luni dimineata plecam in vacanta...pina vineri....

asa ca va urez un an nou frumos la maxim...si sa intrati in noul an fericiti si increzatori...numai bine tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Noi petrecem in fata televizorului (si sunt niste programe sa-ti dai palme!!), cu sarmale, piftie, salau la cuptor ... nu prea suntem fani de petreceri la restaurant.

Nu am executat tort, am facut numai un cremsnit, o prajitura cu foi de napolitana si piesa de rezistenta, inghetata de vanilie pe care as vrea sa o servesc cu capsuni[pk][pofta]. (nu l-am intrebat pe John daca a cumparat sampania...[:D])

 

Va urez tuturor petreceri frumoase si un an nou plin de sanatate si bucurii!![flo]

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...