Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 88


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani cu sanatate ![flo][flo][flo][flo]

 

La noi Craciunul a fost ok dar...dupa acea Danu a facut o nu stiu ce viroza, febra 40, frison, apoi dupa inca o zi i s-au inflamat ganglioni de sub ureche, nu stiu cum se numesc, aia din spatele mandibulei, mai mult pe partea stanga, palpabili, apoi dupa inca o zi a aparut si o durere la inghitit, foarte accentuata faringiana, de plangea cand trebuia sa inghita o bucatica de paine, i-am dat numai piureuri si supe. In tot timpul asta zicea ca se simte obosit. A primit augmentin, dupa vreo 3 zile in care febra nu a cedat. N-aveam ce analize face in 29-30 dec. asa ca ...desi nu-mi place ideea de a-i da iar antibiotic, i-am dat, ce sa fi facut? Dr. ne-a spus sa ne asteptam ca ganglionii sa se retraga mai greu, chiar daca simptomele celelalte vor disparea.

 

Monica, tu mai ziceai ca Maria sau Oana (?) au ganglioni mai palpabili pe gat...am ajuns obsedata de ganglioni acum si eu...mai ales dupa ce un dr. homeopat cu care am vb mi-a recomandat sa-i fac urmatoarele analize: HLG cu FL, Fibrinogen, ASLO, Ig.E serica totala, CIC, C3 sericid="red">, ECP, Ag/Ac Epstein-Barr, fosfataza alcalina, LDH, sideremie, Electroforeza hemoglobinei, Exsudat nazo-faringian.

 

Daca inainte ma panicasem, acum cand mi-a si zis de analizele de mai sus, alea de le-am subliniat si-am citit pe ici pe colo pe google si m-am ingrozit ce boli suspicioneaza dr cand le cere facute....asa ca va rog, cele ce mai ajutati cu sfaturi in cunostinta de cauza (Olivia, Roxa, Andries si cine se mai pricepe) sa ma luminati ca sunt la pamant psihic.

 

sa avem cu totii un an nou mai bun si mai linistit, Doamne ajuta!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si un an nou mai bun !

Lia, sanatati la voi !

noi stem la lucru !

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

[pegeam][aho][pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara[flo][pup]...iaca au trecut si sarbatorile de iarna[:D]...de revelion am petrecut frumos,mandrulitza s-a distrat la maxim si a rezistat pana la ora 2,trecerea in noul an am facut-o in strada cu concerte,artificii si sampanie pentru copii si adulti[:D]

Lia multa sanatate lui Danu[flo][pup]eu zic ca nu trebuie sa te panichezi,cred ca a fost doar mononucleoza,din cate tin eu minte la Tudor al lui Leeloo s-a manifestat exact la fel....isoprinosine i-ai dat vreodata lui Danut?

Am pus si eu niste pozici,daca va era dor de noi[:D]

http://s1228.photobucket.com/albums/ee455/noigorodei/bucurii%20de%20iarna%202011/?start=all

hai sa avem o seara excelenta[flo][pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gioana, nu a luat niciodata isoprinozine, acum i-a Viusid sirop, asta i-a dat medicul pe langa augmentin. Andreea a avut asta vara mononucleoza, el n-o fi luat atunci? ca nu stiu ce sa zic....acum Andreea n-a luat de la el ca de obicei, si de obicei n-a ratat nici o viroza de la el....absolut nici una. Ca le face ea in felul ei e altceva dar le culege de la el pe toate. asa ca de aia sunt ingrijorata (a nu se intelege Doamne fereste ca vreau sa am viroze stereo, e infernal) si ma gandesc sa nu fie altceva la el cu ganglionii de nu s-a pricopsit nimeni cu nimic de la el, desi a stat cu febra 40 vreo zile, doar cu nurofen si paracetamol il scadeam pana la 38...acu e inapetent si obositd, cand ma vede cu siropurile cre ca-i vine sa mi le bage pe gat cu tot cu lingura[bang][bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata doamnelor

la munca de azi... hehe, gata vacanta.

Lia, eu as zice sa nu mai citesti prin internet. nu de alta, dar ce scrie cu ce se intelege si cu ce e in fapt... sunt lucruri departate rau. asa ca fa analizele, vorbeste cu medicul si succes.

sper ca v-ati distrat bine, copiii sunt sanatosi, iar voi veseli si plini de chef de treaba [:)]

o zi minunata va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani dragelor, 2012 sa va implineasca toate dorintele!

La mine a fost o vacanta (??) tare nereusita, am lucrat doua zile intre craciun si rev, de ieri am luat-o de la capat... si sunt extrem de obosita... astept sa imi reincep antrenamentele si poate-poate mi-oi mai reveni... am inceput sa visez la vacanta de vara ca pana atunci nu se intrevede nimic palpitant

pup o saptamana buna va doresc

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI in 2012!!!

Eu deja am inceput serviciul - nu mult, doar azi si maine ca joi plecam in vacanta in Austria si ne intoarcem pe 15.

De Revelion nu am facut mare lucru, am mancat, ne-am uitat pe la TV si in principiu ne-am culcat destul de devreme - nu stiu de ce m-a ajuns oboseala asta asa de tare...sper sa apuc macar in vacanta de acum sa ma odihnesc...

 

Pupici pentru toata lumea!

 

 

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina mea

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...