Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (745) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

buna fetelor, scz pt absenta dar este motivata sa stiti!!! Monique cred ca cel mai bine iti faci beta decat sa incerci testele astea din farmacie, ori astepti sa ai macar o zi -doua de intarziere inainate sa faci un test, in orice caz eu sunt optimista pana in panzele albe, deci fruntea sus!!![pup] valicuta [q] pt z1, dar o sa vezi ca o sa vina si [bibe] 2!![pup] deny hai cu II, sparge tu gheata ca vad ca fetele s-au descurajat putin1[pup] lorena bine ai revenit printre noi, o gura de aer proaspat adus de tine o sa faca bine la toate fetele!!!![pup] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pe blogul Oliviei Steer am gasit un astfel de comentariu si m-am gandit ca poate ajuta pe cineva, mai ales pe cele care au incercat totul si nu au reusit sa aiba un bebe. Nu este prima oara cand cineva marturiseste ca o alimentatie raw vegana a ajutat o sa ramana insarcinata:

 

"Dupa ce m-am casatorit bineinteles ca mi-am dorit si eu un copil. Dar acest copil intarzia sa apara. Am fost la diversi doctori care mi-au prezis ca sigur voi ajunge sa fac FIV (nu intru in detalii sa povestesc tot parcursul prin care am trecut caci a fost lung si anevoios). In ziua in care mi s-a zis asta am simtit cum cade cerul pe mine. Si totodata a fost si ziua cand am decis sa renunt la a mai merge la vreun doctor. In schimb m-am indreptat spre un tratament homeopat urmat timp de 6 luni dar care nu a avut efectul scontat. E inutil sa zic depresia prin care am trecut si starile de deznadejde pe care le-am avut. In Biblie scrie clar ca Dumnezeu a zis “cresteti si inmultiti-va” si atunci de ce tocmai mie nu mi se dadea acest dar de a aduce un suflet pe lume? Asta apropo de ce spuneai ca “Noe a fost singurul salvat pentru curatenia si credinta lui, de ce ar fi fost pedepsit ulterior?! ” Asta simteam si eu daca Dumnezeu a dat porunca sa ne inmultim tocmai El sa fie cel care sa ma pedepseasca acum?

Sa nu ma lungesc prea mult iti zic ce am facut concret: am trecut la un stil di viata raw-vegan, am renuntat la carne de orice fel inclusiv peste, lapte, branza etc, am tinut posturi cu lichide, am inteles ca infertilitatea este cauza toxicitatii care exista in organism si am facut tot ce am putut pentru a ma detoxifia. Am urmarit cu sufletul la gura tot ce scria Olivia, am citit o parte din cartile recomandate de ea, am tinut si un tratament cu multe ceaiuri din plante,cu branca ursului, napraznic, cu maca, cu gemoderivate din plante si uite ca dupa doar 2 luni de tratament MINUNEA S-A INTAMPLAT si am ramas insarcinata. Subliniez ca mai tinusem un tratament cu plante pe vremea cand inca nu reuntasem total la carne si branza si asa cum deja a amintit nu a avut nici un efect. Deci sunt sigura ca de data asta a contat pe langa tratamentul cu plante si hrana vie din dieta mea. Deci nu pot sa nu fiu de-acord cu Olivia. Noi singuri ne facem rau, cu lingura si furculita, si nu e vorba de scurtat viata sau de lungit ci de faptul ca ne imbolnavim si nu stim de ce si nu mai putem sa ne bucuram de acest dar pe care Dumnezeu ni l-a dat: VIATA. Iti doresc ca pruncusorul Isus ce sta sa vina sa iti aduca multa lumina si pace in suflet!"

 

Cristina [gravi] 23+ [fetita] Karina, comoara noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Hai ca refac listuta pt testare- Moni pe 18 decembrie -inca mai asteptam test pozitiv[:)]- Deny pe 22 decembrie- Miky, Corina pe 25 decembrie- Miha_23 pe 26 decembrie- Mihaelafalt, Cixinica pe 27-28 decembrieTin pumnii pt toate sa venim cu IIid="red"> ! [pk]Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]id="size1">
align="right" id="quote2">'Neata feteleDeny scoate-ma din lista ca nu mai fac test si am oprit si utrogestanul de ierie clar...ce sa mai....laparoscopia ma asteapta....Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black
buna fetelor, scz pt absenta dar este motivata sa stiti!!!Moniqueid="red">cred ca cel mai bine iti faci beta decat sa incerci testele astea din farmacie, ori astepti sa ai macar o zi -doua de intarziere inainate sa faci un test, in orice caz eu sunt optimista pana in panzele albe, deci fruntea sus!!![pup]valicuta[q] pt z1, dar o sa vezi ca o sa vina si [bibe] 2!![pup]denyhai cu IIid="red">, sparge tu gheata ca vad ca fetele s-au descurajat putin1[pup]lorenaid="red">bine ai revenit printre noi, o gura de aer proaspat adus de tine o sa faca bine la toate fetele!!!![pup]kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">[foto]bebe strumph[foto]bobocel de 6 luni[foto]fetele mele de sufletAm invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">
align="right" id="quote2">Kmy mi-am facut testul in ziau 15, prima zi de intarziereTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni imi pare rau ca nu s-a pozitivat testul,poate mai e o sansa...pana nu vezi rosu...

Lore ma bucur ca te citesc,catelusa e scumpa foc.

La mine nimic nou,mai am 2 luni de antibebe pana ma intorc printre aspirante[:D]

[pup]

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui kmy_black
buna fetelor, scz pt absenta dar este motivata sa stiti!!!Moniqueid="red">cred ca cel mai bine iti faci beta decat sa incerci testele astea din farmacie, ori astepti sa ai macar o zi -doua de intarziere inainate sa faci un test, in orice caz eu sunt optimista pana in panzele albe, deci fruntea sus!!![pup]valicuta[q] pt z1, dar o sa vezi ca o sa vina si [bibe] 2!![pup]denyhai cu IIid="red">, sparge tu gheata ca vad ca fetele s-au descurajat putin1[pup]lorenaid="red">bine ai revenit printre noi, o gura de aer proaspat adus de tine o sa faca bine la toate fetele!!!![pup]kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">[foto]bebe strumph[foto]bobocel de 6 luni[foto]fetele mele de sufletAm invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">
align="right" id="quote2">Kmy mi-am facut testul in ziau 15, prima zi de intarziereTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Buna dimineata fetele,Moni imi pare rau ca esti dezamagita dar sa stii ca eu nu sunt de acord cu tine. Nu e totul pierdut. Imi povestea o prietena ca ea s-a testat numai dupa ce intarzia o saptamana. Si cand s-a testat a iesit cu +. Ca medicul ei ii zisese ca abia dupa o saptamana testul se pozitiveaza sigur. Apoi, aminteste-ti de verisoara lui Kmy, care a avut foarte multa rabdare cu testatul, de ne tinea si pe noi pe jar [:D]. Si s-a testat la mai multe zile de intarziere, nu dupa una. Asa ca mai ai putinica rabdare, eu cred ca mai sunt sanse.Bob, mi-ai facut o pofta de vin rosuuuuu, ceva de speriat[:D] Dar nu poci sa beau ca sunt la birou si ma pregatesc sa plec si la o intalnire importanta. N-ar fi frumos sa incep sa fac "hac!hac!" pe acolo, nu?Eu sunt z15 astazi si cu ciclul modificat la 34 de zile cred ca voi ovula, cum spuneam, de Craciun. Am inceput de ieri sa fac testele de ovulatie totusi ca sa nu ratam momentul. Bob, parca tu ziceai ca testele de ovu se fac dupa amiaza sau seara? Ieri seara testul meu arata doua liniute, dar cea care conteaza era o liniuta fooooarte pala. Trebuie sa fie la fel de intensa ca cea de test ca sa fiu sigura ca ovulez in urmatoarele 24-36 de ore, nu?Lore, bine ai revenit. Imi place ca esti mai linistita si mai vesela.[pup] Sa-ti traiasca cutulache, sa se faca mare si frumoasa. O sa-ti aduca numai bucurie in suflet, vei vedea.[pup][pup][pup] pupici multi gravidutelor noastre care ne mai viziteaza si ne incurajeaza.Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mrenescu.....

ma gandesc ca, fiind vorba de inseminare, testul ar trebui sa se pozitiveze mai repede, ca spermatozoizii nu mai pierd timpul pe drum ci sunt 'catapultati' direct in uter ....

 

 

 

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning, girls! [pup]

 

Maria, da, eu ziceam ca testele de ovu se fac dupa amiaza. Hmm, in z15 si e linuta pala...atunci ovulezi tarziu tu. Eu le aveam identice prin z14 si apoi super pozitive in z16-17 (adica linia de test mult mai puternica decat linia de control).

De obicei, in zilele 15-18 asa am si intepaturi in ovare si atunci stiu ca ovulez. Luna trecuta n-am simtit nimic, poate a fost ciclu anovulator... Luna asta nu mai caut nimic, doar imi beau vinisorul si... [:I]

 

Wishing for rainbow baby dust !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata gagici.

Eu intru la o repriza de calcat ca am o gramada.

Moni de ce nu stai linistita sa astepti, poate e [bibe] acolo si tu il superi.

Eu luna asta nu stiu ce sanse am ca am prestat dar nu zilnic, teste de ovulatie nu am facut, aseara mi-ati facut pofta de vinut si am baut si eu si sotul dar oricum sunt dupa ovulatie, apropo nici nu stiu exact in ce zi sunt, sunt asa de relaxata ca sunt convinsa ca daca luna asta nu e nimic in ianuarie ma duc la domnul doctor si ii propun o stimulare ca la mine asta e, vad ca cu naturistele am rezolvat ceva dar nu de tot, e bine ca imi vine ciclul regulat, ca am cat de cat ovulatie dar asa simt eu ca am nevoie de stimulare, oricum din prima luna nu ma baga pe stimulare dar macar sa monitorizeze ovulatia si toate cele pe acolo si in februarie trecem la actiune.

Stati asa ca m-am oprit si am numarat si sunt in ziua 19-20, inca mai am de asteptat pana la testare dar sunt pasiva.

Spor la treaba la toate gospodinele.

[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele! [pup] pe toate

 

Nu stiu ce am ...dar am o stare de c_ _at, ieri am impodobit bradutul si pot spune ca este singurul an de pana acum de care nu m-am bucurat de impodobirea lui, ieri am fost cam praf... as fi vrut sa pun si eu cadou bebelului nostru sub brad sau macar sa stiu ca e la mine in burtica, offffff ieri cam imi venea sa urlu, dar m-am abtinut din cauza sotului ca nu imi place cand imi face morala[:-@], imi revin eu asa incet incet.

 

fetele cu z1 imi pare tare rau, cred ca si eu in curand o sa declar ziua 1, sper sa fiu puternica si sa merg mai departe cu toate ca puterea mea si rabdarea nu mai dau semne de supravietuire, imi pare rau ca va intristez si pe voi dar trebuie sa ma descarc, voi ma intelegeti. Azi sunt ziua 12 si nici un semn de nimic, nu ma doare nimic, doar sanii, dar parca nici aia nu mai dor asa de tare.

 

Miha spor la calcat si eu am ceva sper sa le rezolv si eu in seara asta.

O zi frumoasa va doresc fetelor!

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...