Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (745) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Simo_82
Buna seara dragele mele,In seara asta va scriu cu lacrimi in ochi, sunt super emotionata si tremur..Tocmai am facut un test de sarcina, convinsa fiind ca o sa fie negativ (pentru ca ma doare burta ca inainte de ciclu), iar astazi trebuia sa imi vina CM. Mai mult, azi simteam o senzatie de umezeala si am fost numai la baie la serviciu sa vad daca vin uratii. Cand colo, am vazut liniuta a doua pe test. Sincer imi vine sa plang, nu stiu cum sa ma manifest, sotul e in camera cealalta, nu vreau sa-i zic nimik pana in ajun, dar nu stiu daca o sa rezist..Am pus poza cu testul pe picassa: https://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Simo_82_19Decembrie2011#. Ce spuneti? Liniuta de test e mai pala ca cea de control...Sunteti primele cu care imi impartasesc emotiile[pup]Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]
align="right" id="quote2">Simooooooooooce ma bucurrrrrrrrrfeliciari!!!sa fie intr-un ceas bunabravo bravo[pk][pk][pk][pk]Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc fetelor ca sunteti si ati fost alaturi de mine. Fiti increzatoare si perseverati, nu va lasati doborate de nereusite, ca pana la urma se va intampla. Si noi incercam de 3 ani si am suferit dezamagire dupa dezamagire, pana acum. Mi-e si frica sa ma bucur.

De la voi, toate cele care scrieti aici am invatat foarte multe lucruri, iar succesul meu se datoreaza voua in mare parte. Va imbratisez si va iubesc! Multumesc ca existati![flo]

 

Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Buna fetele!Miha23 simptomele de bebe sunt cam la fel cu cele premenstruale asa ca incarca-te cu rabdare pana in ziua testarii. Testul pozitiv e cel mai concludent simptom! Bafta pe 26.Valicutza imi pare rau de Z1. Sper ca renunti la proiectul bb2 doar teoretic nu si practic, adica nu incepi sa te protejezi. Asteptam vesti bune de la tine![pup]Deny, Moni, Miky tin pumnii in continuare, sa vina Mosul in avans cu IIid="red">.[pup]Miky in cuvintele tale ai descris practic ce simtim toate, asa ca te intelegem foarte bine.[pup] Totusi capul sus, poate totusi...Beterrcy tot e bine ca ati incercat, o sa iasa din ce in ce mai buni.[pofta]Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.http://lt1f.lilypie.com/qEgsp2.png
align="right" id="quote2">da , doar teoretic renunt la idee, nu o sa mai ne protejam niciodata, daca e sa raman bine, daca nu inseamna ca asta e ..dar momentan simt nevoia unei pauze de la calculul ovulatiei, teste, prestat ca la carte..etc..o las balta si daca iese binein curand [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Simooooooo! E cu siguranta pozitiv!id="Verdana">

 

[gravi] 6 saptamani si 4 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77

'Neata fetele
Deny scoate-ma din lista ca nu mai fac test si am oprit si utrogestanul de ieri

e clar...ce sa mai....
laparoscopia ma asteapta....

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">

[:(] [:(] bine Moni.
Imi pare rau [grup]
Stiu cat de mult doare, crede-ma ca stiu cat de mult doare sa vezi ca nu mai apare bebe si fiecare luna te lovesti de dezamagire.[grup]

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...