Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (745) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gina85
Monique dar ti-a venit cm ??????Cata intarziere ai daca nu ti a venit???
align="right" id="quote2">nu mi-a venit insa stiu ca intarzie de la Utrogestanluna trecuta de la utrogerstan, dupa ce l-am oprit, mi-a venit in 3 zilepe 4 decembrie a fosy inseminarea deci, incepand din 5 decembrie sunt 15 zile azidar repet utrogestanul mi-a intarziat menstra si luna trecuta.....Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele,

 

Nu am niciun simptom deosebit. Sanii intr-adevar sunt putin sensibili, dar doar cand ii ating. Alte simptome care sa tradeze o sarcina nu am, dimpotriva, v-am zis ca ma inteapa inca ovarele, ca si cand ar veni menstra. Sincer, nici prin gand nu mi-a trecut sa am test pozitiv. Mi-am facut test la plesneala, si uite ca a fost sa fie! Despre mine, stiti ca am facut stimulare cu Menopur (noiembrie a fost a 2-a luna). Tot in noiembrie am inceput sa iau brocriptin (ca-mi iesise prolactina marita) si siofor (am ovare polichistice), si am luat Aspenter, care cred ca m-a ajutat -> Aspenterul nu mi l-a recomandat medicul. Am mai luat si acid folic, si cam atat. Luna asta dupa ce am prestat am stat in pozitia lumanare. Poate ajuta pe cineva experienta mea. Va pup[pup]

 

Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Simo_82
Buna seara dragele mele,In seara asta va scriu cu lacrimi in ochi, sunt super emotionata si tremur..Tocmai am facut un test de sarcina, convinsa fiind ca o sa fie negativ (pentru ca ma doare burta ca inainte de ciclu), iar astazi trebuia sa imi vina CM. Mai mult, azi simteam o senzatie de umezeala si am fost numai la baie la serviciu sa vad daca vin uratii. Cand colo, am vazut liniuta a doua pe test. Sincer imi vine sa plang, nu stiu cum sa ma manifest, sotul e in camera cealalta, nu vreau sa-i zic nimik pana in ajun, dar nu stiu daca o sa rezist..Am pus poza cu testul pe picassa: https://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Simo_82_19Decembrie2011#. Ce spuneti? Liniuta de test e mai pala ca cea de control...Sunteti primele cu care imi impartasesc emotiile[pup]Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]
align="right" id="quote2">Oooooo FELICITARI SIMO!!!![majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Feteolr am vazut ca barza a trecut pe la forumina noastra Simo asa ca as vrea sa o rog frumos in numele meu si al vostru sa nu ne uite si daca ea e obosita de cerintele tuturor celoc care vor [bibe] sa trimita o prietena sau pe chiar Mos Craciun pt ca,cred eu asta ar fi cel mai frumos cadou.....[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Deny tu cum esti? [:D]Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Nush ce sa zic de mine Moni, am citit postarea lui Simo cu simptomele si ma regasesc in ea. Eu inca mai astept, nu pot sa zic nimic daca da sau nu.Si azi am avut dureri la burtica, ceva maimult ca zilele trecute, ma gandesc ca abia azi s-o fi implantat. Nush ce sa cred[:(]Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Simo_82
Buna seara dragele mele,In seara asta va scriu cu lacrimi in ochi, sunt super emotionata si tremur..Tocmai am facut un test de sarcina, convinsa fiind ca o sa fie negativ (pentru ca ma doare burta ca inainte de ciclu), iar astazi trebuia sa imi vina CM. Mai mult, azi simteam o senzatie de umezeala si am fost numai la baie la serviciu sa vad daca vin uratii. Cand colo, am vazut liniuta a doua pe test. Sincer imi vine sa plang, nu stiu cum sa ma manifest, sotul e in camera cealalta, nu vreau sa-i zic nimik pana in ajun, dar nu stiu daca o sa rezist..Am pus poza cu testul pe picassa: https://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Simo_82_19Decembrie2011#. Ce spuneti? Liniuta de test e mai pala ca cea de control...Sunteti primele cu care imi impartasesc emotiile[pup]Ma [ruga] lui D-zeu ca in curand sa fiu [gravired]
align="right" id="quote2">[majoreta][majoreta][majoreta]kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">[foto]bebe strumph[foto]bobocel de 6 luni[foto]fetele mele de sufletAm invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, azi am luat rezultatele de la HCG si nu-mi da veste buna[:(], dar ma gandesc ca probabil am facut prea devreme. Nici nu stiu ce sa cred.

Dar tot ma doare burtica.

Sunt trista dar totodata ma agat si de o speranta ca poate inca nu s-a implantat bebitzul si de aia inca nu se vede nici la HCG.

Ziua 11 DPO 4.1 N (0-5 neinsarc., 5-50 pana la 3 saptamani)

ziua 13 DPO 3,7

(mlu/ml)

 

Voi ce spuneti?

[:(]

 

Azi sunt in z13 DPO (z 24 CM).

Pe 22dec ar trebui sa-mi fie prima zi de intarziere.

 

edit: mi-am adus aminte de MeAlex ca facuse bHCG in z11DPO si avea 80.

Dar eu mult mai putin.

Nu ma pot contrazice cu testul de sange si ma "obliga" sa cred ca la mine nu mai e bebe[q][q]... DAR feelingul imi zice sa mai astept ca inca mai e bebe[:I].

Nush ce sa cred.

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...