Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (745) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simo felicitariiiiiiiiiiiiiiiiii!

Vreau sa-ti urez sanatate si bebe sanatos si la termen!

Acum si eu am ovare polichistice,zici ca ai luat siofor? Ce doza?

Menopur e injectabil?

[pup]

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, am avut 52 in z12.

 

[gravi] 6 saptamani si 4 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Deny, am avut 52 in z12.[gravi] 6 saptamani si 4 zile_________________________________________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 sTratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3[ruga] pentru [copil] sanatos!id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">Uff scuze ca am gresit[:I]Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cat ma bucur ca nu renuntati la visul vostru....Despre mine, ce sa spun...Sunt binisor, linistita, dar nu multumita sufleteste.In ultima perioada m-am tot gandit la fostul sot, daca sarcina ar fi mers bine, in ianuarie ar fi trebuit sa nasc..Dar asta e...Dumnezeu sper sa-mi pregateasca ceva mult mai bun si mai frumos. Imi doresc si eu foarte tare copii, insa mai inainte de toate trebuie sa am cu cine sa-l fac. Relatia cu tipul cu care ies decurge ok, insa suntem la inceput, avem aproape 2 luni. Eu i-am spus de la inceput ca vreau copii, ceea ce l-a cam speriat. Ideea e ca el a zis ca nu se grabeste...poate peste vreo 2- 3 ani. Pt mine e mult...dar Dumnezeu stie daca va fi el sau altul. Poate lucrurile vor merge bine si bebe va veni mai devreme. Offf...nu stiu ce sa spun. In februarie vine divortul si am niste emotii, de-mi vine sa plang doar cand ma gandesc, dar trebuie sa trec eu si peste asta.

 

Mi-e dor de aceste incercari, de emotiile de dinaintea fiecarui ciclu: o fi bebe, nu o fi, de sperante...de tot. Vreau sa le retraiesc cat mai curand. Vreau sa iubesc cu toata inima!

 

Sa aveti grija de voi si noul an sa va aduca bebelusii mult doriti, sanatate, intelegere si multa liniste.

 

Va pupa Elena

 

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

 

ingeras plecat la 7 wks

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo felicitari !!! o sarcina usoara si un bebe sanatos. Ma bucur enorm pentru tine . te pup

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deny eu zic sa mai astepti poate ai avut ovulatia mai tarziu ,hai fi tare .

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...