Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (745) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

Ylari, ar trebui sa mergi cat mai repede dupa ce ai ecografia. In fond, le intereseaza ca sa vada datele de acolo si, eventual, sa schimbe tratamentul. Eu merg joi dimineata cu prima ecografie la care voi avea si masuratori, pentru ca la prima nu a masurat nimic, doar a constatat ca bebe e la locul lui.

Felicitari pentru baietel! id="Verdana">

 

[gravi] 6 saptamani si 4 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui prettysunshine
Cand citesc cate medicamente luati si ce tratamente faceti ma sperii,aici astia nu dau nimic,o sa iau eu acid folic,de fapt cred ca trebuia sa-l fi inceput deja,si atat.Avand in vedere ca am ramas insarcinata pe cale naturala nu-mi vor da nimic de stimulat ovulatia,desi sarcina am obtinut-o dupa aproape trei ani.Trebuie sa recunosc ca nu am mari sperante si mi-e tare frica de dezamagirea din fiecare luna.Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)
align="right" id="quote2">Pai e bine ca ai reusit sa ramai insarcinata [:D] pe cale naturala, voiam sa zic...lasa ca e mai bine fara medicamente. Totusi iti recomand in loc de acid folic sa iei ceva vitamine care au si acid folic incorporat (eu ma inteleg bine cu Gallia gross sau Oligobs- cred ca le gasesti si in Be)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetele pt raspuns si incurajari.

Si mie mi se pare ciudat rezultatele ca ma gandesc ca le-au incurcat cumva.

Da, Ylari le-am facut in acelasi laborator, prima mostra de sange am dat-o sambata, apoi a doua ieri, si ieri laborantul le-a facut pe amandoua odata. Ma gandesc ca cea de a doua (3,7) este de fapt sangele de sambata(ziua 11 DPO) si prima (4,1) e din sangele de ieri(ziua 13 DPO).

 

Miky, sigur am ovulat in ziua 11 a CM, si azi sunt in ziua 25 CM(adica z14DPO).

Simo, nu cad eu in butoi, ca raman cu speranta inca. [pup][pup][pup][pup] Sa ma molipsesc si eu de la tine ca in prima zi de intarziere sa vad si eu IIid="red"> la testul meu de sarcina[olala]

 

Mai astept ca ma gandesc ca prea devreme am facut HCG, avand in vedere ca ieri la pranz am simtit ceva dureri si intepaturi mai puternice ca zilele trecute si ma gandesc ca abia ieri s-a implantat samburelul de uter meu,dar la HCG am dat dimineata.

O sa mai repet HCG peste cateva zile.

Daca nu, asta e[:(]

 

Ylari felicitari pt baietel[olala][pup] Sa-ti traiasca sanatos, vezi ca ii faci cadou de Craciun si lui Evica ca vrea fratior.[:)]

 

Miha, HCG le-am facut:

Primul, sambata, eram in ziua 11 DPO- rezultatul scrie pe hartie 4,1

Al doilea(peste 48 ore), luni(adica ieri) eram in ziua 13DPO- rezultatul scrie pe hartie 3,7.

Logic ar fi trebuit sa fie invers: ziua 11DPO-3,7 si 13DPO-4,1. Daca ar fi asa, da, as crede ca inca nu s-a implantat bebitzul (in momentul cand am dat sange pt HCG) si as zice ca e pe cale sa se implanteze ca creste incet incet.

Dar e ciudat, cum ati zis si voi, ca primul e 4,1 si al doilea 3,7, scade, si nush ce sa cred.

Simptomele care le-am avut pana acuma, mai sunt inca, ba mai mult, azi noapte am avut o aciditate mare in timpul somnului ca nu puteam sa dorm, dar la trezire-ioc. De parca nu am avut nimic.

Plus ca ma trezesc ceas la ora 3 de nnoapte sa fac pipi. Dupa aia nu mai pot adormi. Mai e si starea usoara de ameteala, aproape lesin, sufocare. Mii cald mereu.

Ma doare burtica ca si cum imi vin CM.

Mai astept sa vad ce va fi zilele astea.

 

Ufff Kmy, dar ce s-a intamplat la tine?[:(], asa in ajun de sarbatori cu divortul? Ufff [grup] imi pare rau

 

Fetele eu fug la job. Ne citim diseara.

[pup][pup][pup] pe toate

 

P.S. nu intrerup utrogestanul, iau in continuare 800mg/zi pana vad rosu daca e sa vina armata aia nesuferita. Sper sa nu mai vina inca 8 luni de zile. Tati tot crede inca ca e bebe si analizele sunt gresite.

Asa ca eu sunt [alcool][alcool][alcool]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor

Ce mai faceti? Ce mai ziceti? Eu sunt ziua a 8a dupa inseminare, nu am simptome, de fapt nu am nimic. Nu vreau sa cred nimic ptr ca ma chinui de prea mult timp si dezamagirea de data asta va fi uriasa. Daca nu reusesc acum ma dau batuta.

 

 

 

______________________________________________________________________________

Mutatia MTHFR 1298A>C - homozigota, Mutatia 675 4G si 844G in gena PAI - heterozigote

Uter retrovers

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Imi pare rau ca va dau vesti rele din partea mea, si v-am dezamagit. [:(]Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]id="size1">
align="right" id="quote2">offffffffffffuna calda (Simo).... una rece (tu)......Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

Deny trebuia ca beta sa creasca la 48 de ore si sincer mi se pare f mica valoarea si tu stii f bine ca este sub 5 nu este sarcina.Te pup [flo]

 

anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca

 

 

AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

 

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragele mele!!!

 

Elenush ma bucur ca esti mai bine

e normal sa te gandesti inca la el, la fostul sotz....

bine e totusi ca ai pe cineva langa tine

 

si da, barbatii se sperie de astfel de angajamente, mai ales dupa ujn timp atat de scurt

trebuie sa ai tact, sa il faci sa isi doreasca

 

si eu am gresit mult in acest aspect

dar cu rabdarea vei trece marea [pup][pup][pup]

sa ne mai scriiiiiiiii [pup][pup]

 

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Of Deny [pup] Nu stiu ce sa zic, eu in august am avut un beta mega ciudat, dar nu imi amintesc valorile si nici daca am facut doar o data sau daca am si repetat, am avut cam 5 parca dar au venit uratzii, apoi luna urmatoare am ramas. Eu as mai repeta in locul tau, ca e un pic ciudat... Poate e prea devreme. Ai facut la acelasi laborator analizele?Oricum vroiam sa iti dau / va dau o veste, Deny se pare ca a avut dreptate si bebedoiu meu e baietzel [:D]Felicitari noii gravidutze!!!Alex, ce faci, cum te simti, cand te mai duci la Fundeni? Pe mine m-au mai chemat acum abia cu morfofetala, mi se pare cam mult, cred ca am sa ma risc si o sa merg dupa sarbatori [:D]Fetelor va tin pumnii tuturor, Moni, intreaba si un medic daca sa intrerupi utrogestanul, tu de ce nu faci un beta totusi?Bettercy m-ai innebunit cu carnatzii!!!pupici fug la nani!YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpabebedoiuTrombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
align="right" id="quote2">Ylari...ce sa mai intreb ca l-am intrerupt deja de 2 zile [:)]sa vedem, ce-o fi o fiTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black
fetelor cred ca voi absenta o perioada, sa nu va suparati pe mine, va doresc ca Mos Craciuns a va puna sub brad la toate ce II id="size5"> id="red"> mult dorite, k la mine s epare k sunt sanse sa puna actele de divort!curaj, nu renuntati la visul vostru/![pup]kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">[foto]bebe strumph[foto]bobocel de 6 luni[foto]fetele mele de sufletAm invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">
align="right" id="quote2">ce zici tu kmy???????cum asa?Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...