Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (745) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anne imi pare asa de rau, sa te ajute Dumnezeu la anul sa ramai iarasi insarcinata si sa aduci pe lume un bebe sanatos!

[pup]

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ane, imi pare tare rau...nu-mi gasesc efectiv cuvintele. Dar sunt mandra de tine ca esti atat de ferma in decizia de a avea un bebe in 2012. Sa-ti ajute DD, si noua tuturor iar in 2012 sa ne regasim cu toatele la Odisee.

 

Simo, nici nu stii ce bine mi-a facut sa-ti citesc numele dis de dimineata. De fiecare data cand una din noi reuseste eu simt ca ma incarc cu energie pozitiva si cu rabdare. Felicitari, scumpa!

 

Cat mai curand [gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anne imi pare tare rau, dar ma bucur cand vad ca esti asa puternica Te invidiez Eu nu mai am atata putere si rabdare.

 

 

 

______________________________________________________________________________

Mutatia MTHFR 1298A>C - homozigota, Mutatia 675 4G si 844G in gena PAI - heterozigote

Uter retrovers

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anne_marie79
Buna dimineata , scumpele!Imi pare rau ca trebuie sa va dau si eu o veste rea , mai ales cand am citit cu tristete si de la voi vesti rele , insa ... viata isi urmeaza cursul si numai Dumnezeu stie ce ne asterne in cale .Eu am pierdut sarcina duminica , mai aveam doar 2 zile pana sa fac 6 saptamani si sa merg la eco sa il vad pe bebe pt prima data . A fost un avort spontan , am resimtit stari de rau general toata saptamana , iar duminica de dimineata am avut hemoragie si pana am ajuns la medic a fost tardiv . Medicul a zis ca era o sarcina cu probleme si ca e mai bine ca s-a intamplat acum pt ca oricum nu credea ca o voi duce la termen. Stiti cat suna de reci si injuste asemenea explicatii ,am refuzat sa constientizez ca s-a intamplat asta iar toata ziua de duminica am trait un calvar . Nu credeam sa am puterea sa merg mai departe , dar Dumnezeu m-a intarit si azi sunt hotarata sa nu imi mai plang de mila si sa imi promit mie insami ca anul viitor voi strange in brate un bebe! Mai mult de atat , vreau ca acest Craciun sa i-l dedic sotului meu , asa cum nu am mai facut-o de ani de zile , ocupata fiind sa caut semne de sarcina , de ovulatie sau sa imi plang dezamagirile .Nu am apucat sa spunem nimanui de sarcina , voiam sa le facem o supriza parintilor , ii invitasem la noi de Craciun . Acum , le-am spus ca trebuie sa plecam din oras, si vom merge doar noi doi la munte ,asa simt ca trebuie sa fac , sa dedic aceste sarbatori sotului meu si sa ne umplem de incredere ca in 2012 vom fi parinti!Nu vreau sa va intristeze esecul meu , am vrut doar sa il impartasesc cu voi , ca si bucuria testul pozitiv din urma cu 6 saptamani si , mai ales , vreau sa stiti ca sunt alaturi de voi si ca din ianuarie ma alatur voua in cursa pt bebe![pup]Moni , nu dezarma inca , poate e bebe , mai asteapta putin![pup]Deny , si eu am avut primul beta mic , undeva la 56 , deci ai incredere , poate e bebe si la tine![pup]Simooooooo....[pup]felicitari , sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si sanatoasa!Miky , Miha ...[pup] , astept 2 liniute de la voi zilele astea , da?Kmy ...[pup] , refuz sa cred ca e real ce scrii tu acolo cu divortul , hai capul sus , trebuie sa fie doar o alarma falsa!Va pup pe toate si va doresc SARBATORI DE POVESTE![pup][pup]Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra! Cu ajutorul lui Dumnezeu ... [gravi] 5+
align="right" id="quote2">Draga ma Anne,nici nu stii cat de mult m-am intristat acum....imi pare nespus de rau [q] sincer....ma bucur insa ca te-ai remontat si ca te alaturi noua in batalia pentru bebeeu tocmai m-am intors de la petrecerea de copii organizata la noiam stat de la ora 11:00nu ma puteam dezlipicopiii sunt o adevarata minune [bibe]Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...