Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (745) Felicitari Simo_82 !!!


Recommended Posts

Va multumesc pentru sustinere , as vrea sa stiti ca fiecare cuvant scris de voi aici imi e real pansament pentru suflet! Nu vreau sa va stiu triste .... credeti voi ca lui Mos Craciun i-ar placea fetele noastre triste si lacrimile de pe obraz?!? Nicicum!

Asa ca ... ma incarc de optimism de la voi , voi de la mine si ne vom bucura alaturi de cei dragi de cele mai frumoase sarbatori de pana acum!

Nu uitati ca astept zilele astea vesti bune de la voi si stiu ca le voi primi...[pup][pup]

 

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alex, te rog ajuta-ma. Azi l-am sunat pe dr. sa-i zic ca am test pozitiv, si l-am intrebat daca mai iau medicamentele. Mi-a zis sa intrerup brocriptinul si sioforul, si vrea sa ma vada sambata. Ce zici e ok sa intrerup brocriptinul? Mi se pare ciudat ca atunci cand am inceput tratamentul tot el a zis ca trebuie sa-l iau si daca raman gravi..Aspenterul si acidul folic vreau sa le iau in continuare, sper ca e ok.[pup]Tu cum te mai simti?
Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Simo, pune mana si schimba-ti semnatura! Pai? Se poate?Sioforul face bine si daca nu ai ovare polichistice: ajuta ovulatia si face ca ovocitele sa fie de buna calitate. Si Aspenterul cred ca te-a ajutat.id="Verdana">[gravi] 6 saptamani si 4 zile_________________________________________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 sTratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3[ruga] pentru [copil] sanatos!id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">[gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo, din cate stiu eu bromcriptinul este interzis in sarcina si acum am citit ca si sioforul. Ti-au fost folositoare ca sa obtii sarcina, de acum iti trebuie alte medicamente pentru sustinere. De exemplu, bromcriptinul se da pentru scaderea prolactinei care creste in mod normal in sarcina si apoi in perioada alaptarii (ea declanseaza lactatia). Mi se pare logic sa se opreasca bromcriptinul in sarcina.

Sunt OK, am greturi si dureri de sani...cam atat.id="Verdana">

 

[gravi] 6 saptamani si 5 zile

_________________________________________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3

[ruga] pentru [copil] sanatos!

 

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Simo, felicitari pentru sarcina!Anne...nu am cuvinte. Imi pare rau ca treci prin asta.Ylari, felicitari pentru baiat! Acum o sa ai o pereche acasa.Deny, mai asteapta cateva zile si incearca un test de urina.Mihaela, scrie te rog reteta de carnati cand ai timp. Multam mult![pup]
align="right" id="quote2">Activeaza-ti Pm si iti trimit.[pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele mele [pup][pup][pup]

Multumesc mult pt raspuns si incurajari[pup].

Asta si fac, mai astept cu speranta inca cateva zile[:)]

 

Repede bag capitol nou, si apoi ma pun sa citesc din urma [cit].

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...